فرمول یک ایران والتری بوتاس راننده جدید تیم مرسدس معتقد است کنترل ماشین در شرایطی که باد می وزد سخت تر از قبل شده است که می تواند ماشین ها را دچار اسپین بیشتری بکند.

این راننده ی فنلاندی یکی از رانندگانی بود که در تست پیش فصل این هفته بر اثر وزش باد ناگهانی دچار حادثه شد. بوتاس فکر می کند باد در واقع بزرگترین عامل برای بروز این چنین اتفاقات است.

والتری بوتاس - تست بارسلونا

والتری بوتاس – تست بارسلونا

راننده ی جدید تیم مرسدس افزود:

اگرچه من فکر می کنم از لحاظ لاستیک، تفاوت بزرگی در از دست دادن چسبندگی بوجود نیامده است.

البته در این مورد اگر لاستیک به اندازه کافی گرم نشود، بخصوص در ترکیبات هاردتر، می تواند کاملا همه چیز را دگرگون و غیرقابل پیش بینی کند و این باعث نگرانی می شود. در بسیار از اوقات وزش باد بسیار ناگهانی،  تعادل را کاملا دچار تزلزل می کند.

اما در لاستیک های نرم تر، وقتی شما مسافتی را برای رساندن دما به حد نصاب طی می کنید، آن ها میزان لغزش بیشتری را نسبت به سال پیش حس می کنند.

من فکر می کنم در روز دوم که باد شدید می وزید، ماشین ها عموما تعادلشان را از دست می دادند.

همچنین من معتقدم که در حال حاضر، باد مهمترین مسئله است چون بطور کلی نیروی رو به پایین (داون فورس) بدلیل تغییر قوانین ایرودینامیکی بیشتر شده و اگر شما در معرض وزش باد شدید قرار بگیرید، میزان قابل توجهی از نیروی رو به پایین تان را نسبت به حالت نرمال و طبیعی از دست خواهید داد، پس مطمعنا این شرایط را سخت تر خواهد کرد.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

دیدگاه خود را بیان کنید