فرمول یک ایران – قهرمان فصل گذشته فرمول یک نیکو روزبرگ اذعان کرد فشار فیزیکی ماشین های جدید می تواند باعث خستگی رانندگان و در نتیجه کم شدن تعداد برندگان مسابقات در فصل جدید شود.

راننده آلمانی بعد از کسب اولین عنوان قهرمانی، برای همیشه به دنیای حرفه ای خود در مرسدس پایان داد و فرمول یک را به مقصد خانواده ترک کرد، درست قبل از تغییر قوانین ایرودینامیکی فرمول یک و سریع تر شدن ماشین ها و فشار بیشتری که روی رانندگان بواسطه تغییر قوانین وارد می شود.

با اینکه او تایر های جدید پیرلی را توسط ماشین ستیزه جو مرسدس در بارسلونا تست کرد، مسیری که فیا برای تغییر قوانین در پیش گرفته است را ستوده است.

روزبرگ که حین بازگشایی پیش فصل فرمول یک ۲۰۱۷ در بارسلونا حضور دارد به رسانه ها گفت:

در حال حاضر جنجال بزرگی پشت این موضوع است. همچنین دوست داشتم آن (تغییرات) را مستقیم و از نزدیک مشاهده کنم، ماشین ها مانند هیولا هستند، خیلی خیلی خشونت آمیز و همه هیجان زده هستند و دیدن آن خیلی خوب است.

راننده ها آن را دوست دارند و گمان می کنم امسال آن ها مانند گلادیاتور باشند بهمراه ماشین ها، زیرا ماشین ها برای آنها محدودیت های فیزیکی ایجاد می کنند.

ما حتی ممکن است راننده ها را ببینیم که مسابقات برده را بدلیل فشار فیزیکی شکست بخورند و این دقیقا چیزی است که ما میخواهیم.

نیکو روزبرگ

نیکو روزبرگ

روزبرگ در جواب سوال”چه چیزی باعث هیجان انگیز بودن ماشین های جدید شده و آیا قوی بودن مرسدس باعث پشیمانی در تصمیم او برای بازنشسته شدن در پایان فصل گذشته شده است؟” او گفت:

من انتظار دارم مرسدس امسال بهترین باشد، چون این تیم عالیست، درست است؟ من منظورم این نیست همه ی موضوع این جا تمام می شود، ما باید منتظر بمانیم و ببینیم چه اتفاقی خواهد افتاد، اما آنها کارشان را بدرستی انجام دادند و ماشین خوبی ساخته اند اما از دیدن آن غافلگیر نشدم.

من از تصمیمم خیلی خوشحالم، میدانی، من به دنیای ورزش علاقه مندم، پس این خوب است که اینجا هستم و این رویداد را دنبال می کنم.

من امید دارم که این ورزش می تواند پیشرفت کند و این بسیار خوب است. اینجا بودن حس خوبی دارد، متفاوت است و من بسیار آرامش دارم و لذت می برم. من خیلی خوشحالم…

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

3 دیدگاه

 1. علی

  5

  0

  با سلام
  من کاملا باهاش موافقم باید راننده ها از نظر ورزشی بدنی بسیار آماده تر از قبل داشته باشند تا بتونند افسار این هیولا را در دست داشته باشند ولی از این قبیل اتفاقات مطمعننا در این فصل به کرات دیده خواهد شد

 2. Saeed

  4

  1

  مطمئنم خیلی ناراحته ک فرصت رانندگی با ماشینای جدید و رقابت با همیلتون زخمی(از قهرمان نشدن سال پیش)رو از دست میده.ولی همیش هر جا باش دوس داشتنیه صد در صد

 3. f 2004

  6

  4

  همیلتون از همین حالا که هیچ چی شروع نشده کبود شده :< ولی زبون لال شده من بند نمیاد به طرفدارای همیلتون و ادمین بر نخوره ولی حقیقت تلخه

دیدگاه خود را بیان کنید