فرمول یک ایران: پدرو دلاروسا، راننده‌ی سابق فرمول یک، باور دارد تیم مرسدس از لحاظ آیرودینامیک پیشتاز دیگر تیم‌ها در فصل ۲۰۱۷ خواهد بود.

میدانیم که تیرهای نقره ای سه سال پیاپی به قهرمانی فرمول یک رسیده‌اند. دلاروسا هم با توجه به سلطه‌ی آن ها در فصل قبل، اختصاص دادن وقت بیشتر به ماشین سال ۲۰۱۷ را رمز موفقیت آلمانی ها در فصل پیش رو میداند.

مطمئنم مرسدس بیش از هر تیم دیگری در تونل باد فعالیت کرده. البته زمان فعالیت در این بخش محدود است و تیم ها میخواهند حداکثر استفاده از این زمان را ببرند پس چیزی که تفاوت ایجاد میکند این است که شما چه مدت روی خودروی خود (قبل از مرحله ی آزمایش در تونل باد) وقت صرف کرده‌اید تا آن را مطابق قوانین جدید طراحی کنید.

مرسدس بیشترین وقت را صرف کرده است چون در اواسط فصل چیزی حدود هفت‌دهم ثانیه با تیم دوم فاصله داشت.

دلاروسا ترکیب جدید مرسدس را هم تحلیل کرد. از نظر او والتری بوتاس حریف راحتی برای لوئیس همیلتون نخواهد بود:

والتری بوتاس یک راننده‌ی حرفه ای است. به نظرم اصلا با لوئیس مشکلی نخواهد داشت. وقتی شما خودرویی سریع را در اختیار داشته باشید، کارتان راحت‌تر خواهد بود!

والتری بوتاس و لوئیس همیلتون - مرسدس 2017

والتری بوتاس و لوئیس همیلتون – مرسدس ۲۰۱۷

به نظرم بوتاس کاملا مناسب مرسدس است. سخت‌کوش است. اهل لابی در تیم نیست. وظیفه‌ ی خودش را در تیم انجام میدهد و برایش فرقی نمیکند لوئیس از او سریعتر یا کندتر باشد.

او میتواند لوئیس را در چند مسابقه شکست دهد اما در طول فصل نه. چه کسی میتواند لوئیس را مغلوب کند؟

از نظر من بازنده‌ ی اصلی در اتفاقات اخیر تیم ویلیامز بود. آن ها بوتاس را از دست دادند و مجبور شدند با فیلیپه ماسا قرارداد ببندند درست بعد از آن که تمایلی برای ادامه کار -در انتهای فصل ۲۰۱۶- با او نشان ندادند. از نظر من بازگشت ماسا عجیب بود.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

3 دیدگاه

دیدگاه خود را بیان کنید