فرمول یک ایران – علی رغم پیشرفت چشم گیر ماشین های تغییر یافته فرمول یک ۲۰۱۷، دنیل ریکاردو عقیده دارد این خودروها از این نیز سریع تر خواهند شد.

انتظار می رود بر اثر تغییرات بنیادین در ایرودینامیک خودروها و لاستیک های پهن تر، افزایش سرعت بین ۳ الی ۵ ثانیه در زمان طی نمودن هر دور کاهش یابد که میزان کاهش زمان تابعی از پیست است.

لوئیس همیلتون توانست با خودروهای جدید رکورد خودش برای بدست آوردن جایگاه نخست تعیین خط پیست کاتالونیا-بارسلونا در سال ۲۰۱۶ را بهبود بخشد.

ریکاردو پس از اولین رانندگی اش با خودروهای جدید گفت فکر می کند توانایی این خودروها قطعا بیشتر خواهد بود:

هوای سرد و پیست سرد و نا آماده بودن تایرها و در شرایط ایده آل نبودنشان بی تاثیر نبود.

اما با زمان هایی که به ثبت رسید و زمان ثبت شده لوئیس، مشخص است که او از شرایط سال گذشته برای بدست آوردن جایگاه نخست بسیار سریع تر است.

مطمئن هستم از این نیز سریع تر خواهیم شد.

شروع ریکاردو برای تمرینات پیش فصل با مشکل در سنسورها و باتری ها همراه بود، که تیم ردبول توانست به سرعت آنها برطرف کند و این امکان را به ریکاردو بدهد تا به ۵۰ دور تمرین دست یابد.

دنیل ریکاردو

دنیل ریکاردو

با اختلاف یک و نیم ثانیه ای نسبت به نفر اول، ریکاردو تمرین را با رده پنجمی به پایان رساند. نظر خود ریکاردو در مورد تمرین این بود که با وجود کافی نبودن دورها، روز تمرینی خوبی را پشت سر گذاشته است:

هنوز مشکلاتی داریم، اما ساعات پایانی تمرین روز دوشنبه بیشتر به شرایط واقعی نزدیک بود.

اکثر زمانم را در ماشین گذراندم، به طور کلی روز مثبتی بود. انتظار داریم قدم های پیوسته ای رو به جلو برداریم و امیدواریم فردا مکس ورشتپن شانس بیشتری برای رانندگی داشته باشد، و در ادامه بتوانیم تغییرات بیشتری روی تیونینگ ماشین ها اعمال کنیم.

قرار است ریکاردو روز چهارشنبه دوباره با RB13 تمرین کند.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

یک دیدگاه

دیدگاه خود را بیان کنید