فرمول یک ایران – لوئیس همیلتون اعتقاد دارد که ماشین مرسدس در فصل ۲۰۱۷ (W08) هزار بار از ماشین رقبایشان بهتر است. همچنین او باور دارد، آنها در فصل جدید نیز رقبایشان را شکست داده و پیشتاز خواهند بود.

مرسدس در سه سال گذشته حاکم بلامنازع فرمول یک بوده است و آنها در اولین روز تست پیش فصل در پیست بارسلونای اسپانیا با تنظیم سرعت و بهره گیری از قوانین ایرودینامیکی جدید در فصل ۲۰۱۷ رقیبشان فراری را جا گذاشته و در رده اول قرار گرفتند.

همیلتون گفت:

اول اینکه، مردم همیشه در شروع فصل از شما انتظارات زیادی دارند.

دوم، ما قهرمان جهان هستیم و آن هم ۳ بار پی در پی، ماشین ما هزار برابر از ماشین رقبایمان بهتر است و این امر از تیمی که سه بار پی در پی قهرمان شده باشد کاملا انتظار می رود. ما هنوز هم تیمی محکم و استوار هستیم و برای اینکه قهرمان جهان باقی بمانیم باید در این فصل نیز رقبای خود را شکست داده و اول شویم.

البته باید اشاره کرد، هنوزهم کار زیادی در پیش رو داریم که برای شکست رقبا باید آنها را به سرانجام برسانیم، پس ما روی کارخود تمرکز کرده و بهترین کاری که در توانمان است را انجام می دهیم.

لوئیس همیلتون

لوئیس همیلتون

او همچنین افزود:

مرسدس از اولین روز تنها بر روی جمع آوری اطلاعات مربوط به کارایی موتور و ماشین W08 تمرکز نکرده است، همچنین هیچ گاه پیگیر مسافت پیموده شده در طول تست نیز نبوده ایم.

همچنین باید این را اضافه کنم که امروز روز بسیار خوبی بود. یک روز مثبت از طرف تیم، به همراه دور های زیاد و البته اطلاعات زیادی که بدست آورده و می توانیم بوسیله ی آنها ماشین را ارتقا دهیم. البته امروز روز اول بود و ما تغییرات زیادی را برای داشتن بهترین تعادل انجام ندادیم.

امروز تنها درمورد تیک زدن لیست بود. به اضافه، ما تمام ماشین را چک کرده و مسافت را برای اطمینان اندازه گیری کردیم. همچنین در طی روزهای آینده شروع به ارتقا و پیشرفت ماشین جدیدمان خواهیم کرد.

در ادامه هم تیمی جدید لوئیس همیلتون والتری بوتاس، کسی که در زمستان جای هم تیمی سابق و قهرمان فصل پیش فرمول یک نیکو روزبرگ را گرفته است گفت:

سرعت برای مرسدس در روز آغازین بی اهمیت است.

ما به زمان طی شده در طول هردور اهمیتی نداده و تنها به تعداد و مسافت طی شده در طول هر دور اهمیت می دهیم.

بوتاس زمانی که همیلتون در تست شرکت نکرده بود، در تست صبح ۷۹ دور را پشت سرگذراند.

والتری بوتاس و سباستین فتل - تست پیش فصل بارسلونا 2017

والتری بوتاس و سباستین فتل

او افزود :

ما همچنین در حال انجام تست های مکانیکی هستیم و تمام سیستم ها را ارزیابی می کنیم. ما دورهای زیادی می زنیم تا از تمام نقاط ضعف خود آگاهی پیدا کنیم. اگر به مشکلی درماشین برخورد کنیم بهتر این است که همین الان آن را برطرف کنیم تا در ملبورن.

همچنین ما فاصله ای بیشتر از فاصله ی طی شده ی درون مسابقه را طی کردیم و این برای روز اول اتفاق بسیار خوبی بود و همه ی کارها بدرستی انجام شد. در آخر این موضوع بسیار جالب و هیجان انگیز است، به این معنی که ما در کجا و کدام نقطه می توانیم خود را با بقیه ی تیم ها مقایسه کنیم.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

29 دیدگاه

 1. Mostafa

  18

  11

  تا صبح دیروز مرسدس نمی دونست باید بال کوسه ای و T بال بذاره بعدش همیلتون تو دو ساعت فهمید که هزار برابر ماشینشون قوی تره ؟؟؟ مگه تو پشت ماشینای فراری و ردبول نشستی ؟؟اگه ردبول و فراری موتورشون رو به مرسدس نزدیک کرده باشن قطعا مچ لوئیس و دار و دستشو میخوابونن ولی من که چشمم آب نمیخوره

  • مهرداد

   17

   13

   کلا حرفش خیلی بیخود بود
   خودش داره میگه ما درحال جمع اوری اطلاعات هستیم یکی نیست بهش بگه باقی تیم ها هم دارن تست میکنن نه مسابقه دادن و تایم زدن !
   هیچ تیمی الان تو فکر تایم یک زدن نیست به چه دردشون میخوره مگه
   همه دارن تست میکنن قطعات رو تا چه فشاری رو تحمل میکنن دارن تست میکنن بدنه خودرو چقد از نظر ایرودینامیک مناسبه کسی که تو فکر اولی نیست اینجا
   مثه اینه که تو گرم کردن قبل بازی فوتبال بازیکن یه تیم بیاد بگه ما بهتریم !
   تو صبر کن اقای قهرمان فصل شروع شه!
   دیده دیروز شده تایم یک فکر کرده تمام قدرت رقیبا همین بوده
   از یه راننده با اینهمه سابقه بعید بود مثل بچه ها حرف زدن

   • سلمان

    14

    2

    داداش اینا تبلغات رسانه ایه
    شما چه ساده فکر میکنین!

   • Love & Lewis

    13

    13

    صبر میکنیم آقا مهرداد…صبر میکنیم.در شروع فصل جدید شما رو زیارت خواهیم کرد.وقتی که آقای قهرمان،اشکتون رو درآورد اونوقت خواهی فهمید که راننده تاریخ ساز فرمول یک،(کلا حرفش خیلی بیخود نبود).باهمدیگه منتظر شروع فصل جدید میمونیم.جایی نری که جوابتو بگیری 🙁

   • سجاد

    11

    11

    جالبه که طرفدارای لوئیس هرچی دارن و خودش از صدقه سر آلمان و آلمانیه با این غول ماشین سازی دنیا پس بیایید بوسه بزنید بر پرچم این کشور نه پرچم مزخرف انگلیس با اون همه ادعای واهی.

 2. محمد

  6

  13

  آقا لگن قرمز و لگن نقره ای و یه لگن پره ردبول نداریم که آقا شما ۴٠۵ سوار میشی بعد پشت آزرا میشینی تفاوتش و احساس نمیکنی؟
  اینم منظورش همونه
  دوتا گاز داده فهمیده ماشینش خیلی قلدره
  ولی خدایی لگن قرمز از همه قشنگتر بود???

 3. F1 fan

  6

  7

  مقایسه بشه با حرفاش بعد مالزی
  وقتی تایم یک میزنه و شنگوله مرسدس بهترین تیمه دنیاست,وقتیم عقب میوفته…
  خوبه روز اول تست بوده اینجوری کری خونده

  • هومن

   4

   2

   وقتی تو تیم درجه یکی قرار داری انتظارات بالا چیز طبیعیه
   ولی اگه جای مکلارن بود شرایطی مث مالزی پیش میومد بی تفاوت تر بود قطعا چون میگفت ماشین که رقابتی نیست پس چکارش کنم همینه که هست
   پس تو مالزی همیلون انتظارت ش بجا بود

 4. omid_f1

  8

  4

  من موندم تویی که میگی لگن قرمز داداش اگه بدونی پر افتخار ترین تیم فرمول ۱ چه تیمی هست اینجوری نمیگی در ضمن بدون اگه فراری از فرمول یک بره کنار فرمول ۱ کلی ضرر میده کل اعتبار فرمول ۱ به فراری داداش قبل از اینکه مرسدس بخواد تو فرمول ۱ بیاد فراری از ۱۹۵۰ بوده پس رعایت ادب یادت نره هیچ وقت، فک کنمم سنت به زمان ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۵ قد نمیده که بدونی اون موقع برا اینکه فراری رو ضعیف کنن قوانین و عوض کردن وگرنه هر سال معلوم بود قهرمان کیه

  • محمد۹۱ص

   4

   2

   امید جان داداش
   من با لگن قرمز مخالفم
   ولی بدون قبل از فراری مرسدس در دهه ۱۹۲۰ و ۱۹۳۰ فرمول یک رو خلق کرد. سلطان بلا منازع صنعت خودرو از دهه نود هم تامین کننده موتور تیمهای مختلف بوده. پس بپذیرید مرسدس دست رنج زحمات سالهای پیش رو داره میخوره

دیدگاه خود را بیان کنید