فرمول یک ایران – والتری بوتاس اگر گمان می کرد که امکان عدم به اشتراک گذاری اطلاعات بین هم تیمی ها وجود دارد، از آن حمایت می کرد.

لوئیس همیلتون، هم تیمی بوتاس در مرسدس  اخیرا خواستار توقف تبادل اطلاعات رانندگان هم تیمی شد و آن را غیرعادلانه خواند. راننده انگلیسی معتقد است که هر راننده ای، حتی خود او باید مسئول تنظیمات شخصی ماشینش باشد و نباید اطلاعات راننده توسط تیم به دیگری داده شود.

او در این باره گفت:

من به درون پیست می روم، پیست را دور می زنم، وظایفم را انجام می دهم، در حالی که هم تیمی ام  همه چیز را می بیند.

من به تیم اعلام کردم که علاقه ای به دیدن عملکرد هم تیمی ام ندارم چون عادلانه نیست که من بتوانم تمرینات او را تحلیل کنم و از این اطلاعات بر علیه اش استفاده کنم.

توتو ولف ، لوئیس همیلتون والتری بوتاس

توتو ولف ، لوئیس همیلتون والتری بوتاس

والتری بوتاس در این زمینه با همیلتون موافق است اما معتقد است جلوگیری از تبادل اطلاعات ممکن نیست. بوتاس افزود:

من به شخصه با این موضوع(محدود شدن اطلاعات) مشکلی ندارم.

اگر فقط  به خودمان فکر کنیم این موضوع بسیار خوب است ولی از نگاهی دیگر به ضرر تیم خواهد بود.

به طور کلی نظر شخصی من یا دیگر رانندگان در این زمینه چندان مهم نیست زیرا تیم ها هستند که حرف آخر را می زنند و تصمیم می گیرند که ما چه کار کنیم.

آن ها مشتاق هستند که اطلاعات برای هم تیمی ها محرمانه نباشد تا تیم بهتر نتیجه بگیرد. اطلاعات رانندگان تیم را رو به جلو هل می دهد و تیم ها موفقیتشان را فدای راننده نخواهند کرد.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

8 دیدگاه

  • ehsan

   8

   6

   چون امکان داره توی فصل جدید علاوه بر رقابت با تیم های دیگه با چالش هم تیمی واسه قهرمانی مواجه بشه و صد درصد نمیخواد والتری رو جلوی خودش ببینه!!

  • هومن

   6

   4

   دوست عزیز والتری هم مشکلی با این قضیه نداره
   خواهشا جو سازی نکنید
   گفت غیر ممکنه نه اینکه منم نمیخام
   به متن بیشتر دقت کنید بعد کامنت بذارید.

  • هومن

   6

   3

   ولی طبعا هر تیمی غیر مرسدس کار گروهی و تیمی رو به کار فردی ترجیح میده چون نیاز دارن برسن به مرسدس پس اونا هم به وقتش دوس ندارن تجربشونو در اختیار فرد دیگه ای قرار بدن

 1. cfz

  5

  6

  یه راننده بزرگ راننده ایه که ماشینشو هم خوب بشناسه نه اینکه همش از تیم اطلاعات بگیره و لوییس این ویژگی رو داره شوماخر و ینا هم همینجوری بودن

  • علی

   6

   2

   با سلام
   آقا محمد من منظور شما رو نفهمیدم می شه بیشتر بفرمایید؟؟؟؟والا اینجا به نظر می رسه لوییس خیلی دیگه غرور ورش داشته البته قهرمان سه دوره شاید هم حق داشته باشه و این نقل قولهای حرفه ای را نمی تونیم ماها درک کنیم.ولی با توجه به حرف ماتادور به نظر می رسه شماره ۴۴ غرورش دیگه زیادیه بارها گفتم یادمون نره چه روزبرگ و چه لوییس با موتورهای بنز دارند قهرمان می شن

دیدگاه خود را بیان کنید