فرمول یک ایران – با اینکه سازنده ژاپنی اذعان می کند که تنظیمات فعلی موتور جدید آنها به جایگاه مرسدس پارسال نرسیده است، رئیس بخش موتور سازی هوندا (یوسوکه هاسه گاوا) ایمان دارد که توسعه موتور به خوبی پیش رفته و همچنین او اطمینان می دهد موتور در نخستین گرندپری سال ۲۰۱۷ (استرالیا) به جایگاه مرسدس پارسال خواهد رسید.

وقتی از هاسه گاوا در مورد هدف آنها که رسیدن به جایگاه موتوری مرسدس در سال پیش بود سوال کردیم او پاسخ داد :

در حال حاضر ما در مورد ارتقاع موتور مرسدس در سال ۲۰۱۷ هیچ اطلاعی نداریم. اما قطعا ما این را در نظر خواهیم داشت که در سال ۲۰۱۷ از نظر پاوریونیت به بالاترین سطح در فرمول یک برسیم، جایگاهی که مرسدس در حال حاضر دارد. اگرچه هنوز اطلاع درستی از مقدار پیشرفت موتور آنها برای سال ۲۰۱۷ در دست نداریم.

البته من احساس می کنم که از آنها فاصله ی زیادی نداریم و به جایگاهی که در سال ۲۰۱۶ داشته اند دست پیدا کرده ایم. همچنین مطمعن هستم که ما در شروع فصل ۲۰۱۷ به آنها خواهیم رسید.

پس از پیروی از پیشنهادات، مرسدس گام بی سابقه ای را به همراه پاوریونیت سال ٢٠١٧ برداشت. بعد از تغییرات اساسی که آنها در طراحی های خود وارد کردند، هاسه گاوا به خوبی از شرایط مطلع است و می داند که هوندا می تواند با تلاش بیشتر به جایگاه واقعی خود برسد.

او همچنین افزود :

من همیشه می شنوم که مرسدس کارش را به خوبی هرچه تمام تر انجام میدهد که این برای من واقعا مایه تاسف است و امیدوارم که بتوانیم فاصله ایجاد شده بین خود و آنها را کاهش بدهیم. اگرچه من اطلاع دقیقی از فاصله فعلی بین دو ماشین تا شروع پیش فصل ندارم، اما مطمعنا ما پیشرفت زیادی کرده ایم و همچنین به کاهش فاصله ایجاد شده امیدوارم.

مدیر مسابقه ای هوندا - وسوکه هاسه گاوا

مدیر مسابقه ای هوندا – وسوکه هاسه گاوا

کانسپت جدید

یکی از اصلی ترین نقاط کار هوندا در زمستان، مشمول تعمیرات اساسی آنها روی کانسپت جدیدشان می شد و همچنین آنها از روشی که مرسدس از سال ۲۰۱۴ برای بستن پاوریونیت استفاده کرده بود بهره بردند.

با اینحال هاسه گاوا این موضوع را تایید نکرده است و می گوید ایده ای که آنها دارند مشابه با دیگر تیم های فرمول یک است.

مدیر ارشد بخش مهندسی مکلارن (مت موریس) گفت :

تغییر معماری موتور، درهای جدیدی را برای رسیدن هوندا به قدرت بالای موتور در سال ۲۰۱۷ باز کرده است.

ما همه احساس می کنیم که به معماری درستی در ساخت موتور جدید دست پیدا کرده ایم و توانایی رقابت در بالاترین سطح ها را داریم.

آیا هدف ما از ساختن چنین موتوری سنگ اندازی و ضربه به مرسدس در سال ۲۰۱۷ است؟ مسلما خیر. اگر ما بتوانیم فاصله ایجاد شده بین خود و مرسدس را کاهش بدهیم و بعد از دو سال رقابت به آنها نزدیک شویم، قدم های خوب و مثبتی را در این راه برداشته ایم.

من فکر می کنم بهترین کار نگاه رو به جلو و تمرکز بر روی فصل آینده است.

تغییر قوانین و مقررات در سال ۲۰۱۷ به ما اجازه خواهد داد تا در حین فصل موتور را به مقدار بسیار زیادی ارتقا داده و همچنین زمانی که هفته آینده ماشین را در بارسلونا تست کنیم جایگاهی بسیار متفاوت تر نسبت به فصل پیشین خواهیم داشت.

این توسعه بهمراه معماری تازه موتور جدید یک دوره هیجان انگیز برای ما خواهد بود و من احساس می کنم این جایگاه همان درجه ای است که ما در طول دو فصل پیشین به دنبال آن بوده ایم. مانند شاسی جدید، ما در آنجا معماری خوبی در اختیار داریم و همچنین میتوانیم به یک کارایی امیدوار کننده در طول فصل دست پیدا کنیم.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

5 دیدگاه

  • مهرداد

   1

   0

   خدای دیگه حوصلم سر رفته اگه امسال هم همون مسخره بازی سه فصل قبل بود بیخیال این فصل میشم
   امیدوارم دیگه شاهد برتری مطلق یک نیم نباشیم و مسابقات کاملا غیر پیش بینی باشن

دیدگاه خود را بیان کنید