فرمول یک ایران – توتو ولف مدیر تیم مرسدس اذعان کرد، سیستم تعلیق خودرو سال ۲۰۱۷ کاملا منطبق بر قوانین، طراحی و تولید شده است و هیچ گونه شک و تردیدی را به موضوع قانونی بودن این سیستم تعلیق راه نداد.

این موضوع از نامه تیم فراری به آقای چارلی وایتینگ شکل گرفت که در آن نامه فراری خواستار شفاف سازی قانون استفاده یا منع استفاده از این نوع سیستم تعلیق شد، سیستمی پیچیده که مرسدس ابداع کننده آن بود اما چند تیم دیگر از جمله تیم ردبول نیز از این نوع سیستم تعلیق استفاده کردند.

مدیر طراح تیم فراری، آقای رستا اسپوک، در آن نامه به دو نکته کلیدی اشاره داشته است:

۱: اعمال نیرو به سیستم تعلیق بر خلاف انتقال وزن شکل گرفته در اثر جایجایی های خودرو حتی با صرف نظر از چگونگی وجود یک منبع انرژی برای اعمال نیرو

۲: همچنین میتوان دریافت که این سیستم تعلیق از جابجایی ها و نیروهای وارده بر هر چرخ، میتواند انرژی ذخیره کند و در زمان مناسب از همان انرژی بمنظور غلبه بر انتقال وزن ناخواسته استفاده کند. این عمل از طریق اعمال نیرو به فنرهای دمپر ها صورت می گیرد.

چارلی وایتینگ نیز در جواب این نامه اشاره کرد که اگر نقض قانونی صورت گرفته باشد، تا قبل از شروع فصل جدید (گرند پری استرالیا) طی یک بخشنامه فنی تعیین تکلیف خواهد شد.

با این حال توتو ولف بسیار مطمئن و مصمم است که استفاده از این نوع سیستم تعلیق هیچ منافاتی با قوانین ندارد: او اضافه کرد:

ما کاملا بر قوانین مسلط و آشنا هستیم و می دانیم قوانین چه می گویند، می دانیم قوانین چه اختیاراتی را به ما می دهند و چه محدودیت هایی را برای ما دارند. جای هیچ نگرانی نیست.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

2 دیدگاه

دیدگاه خود را بیان کنید