فرمول یک ایران: چندی پیش لوئیس همیلتون مصاحبه ای داشت و  اشتراک گذاری اطلاعات درون‌تیمی را ناعادلانه خواند، حالا فرناندو آلونسو به این دیدگاه واکنش نشان داده و آن را عجیب خوانده.

هملیتون به این معترض بود که بعد از تبادل اطلاعات، راننده‌ی دیگر تیم بهترین نقاط ترمزگیری و ریسینگ لاین را سریعتر پیدا میکند. از نظر او هر راننده باید صرفا به تحلیل عملکرد خود بپردازد.

بریتانیایی در مصاحبه‌ای گفت:

من به پیست میروم، دور هایم را به ثبت میرسانم و وظایفم را انجام میدهم ولی راننده‌ی دیگر هر اطلاعاتی که بخواهد در دست دارد. من از تیم پرسیدم و آن ها گفتند این اشتراک اطلاعات اتفاق می‌افتد.

البته قهرمان سه‌دوره‌ی مسابقات بعدا اعلام کرد که سعی نکرده با نظرات خود به تخریب تیم مرسدس یا هم‌تیمی جدیدش، والتری بوتاس بپردازد.

از سویی دیگر فرناندو آلونسو که در سال ۲۰۰۷ هم‌تیمی همیلتون بود، با این موضع مخالف است. او مصاحبه‌ای با شبکه ی اسکای اسپورت داشت. این گفت‌وگو در حاشیه ی رونمایی از خودروی جدید تیم مکلارن هوندا MCL32 انجام شد

خود او (همیلتون) بارها اعلام کرده که از اطلاعات تیمی استفاده کرده. مرسدس یکی از تیم هایی است که بیشتر از بقیه این تبادلات را انجام میدهد تا عملکرد راننده های خود را بهبود ببخشد. پس اظهار نظر همیلتون برای من عجیب بود.

او در ادامه با شوخی معنادار خود، نکته ای را به همیلتون یادآور شد:

اگر همیلتون تمرکز بیشتری بر اطلاعات نیکو روزبرگ داشت، ممکن بود قهرمان فصل قبل شود!

فرناندو آلونسو و تیم مرسدس

ماتادور اعلام کرد که او هم یکی از گزینه های مرسدس برای جایگزینی نیکو روزبرگ بود اما به لطف قراردادش با مکلارن و شکست مذاکرات – تا انتهای فصل ۲۰۱۷ – در این تیم ماندنی شد.

او در مورد خداحافظی نیکو هم گفت:

 من به تصمیم او احترام میگذارم اما وقتی شما در شرایطی هستید که میتوانید مسابقات را ببرید، حتما اوج هیجان را تجربه میکنید و ترشح آدرنالین شما به حداکثر میرسد. این هدف اصلی برای شرکت در مسابقات سالانه‌ی فرمول یک است. این هیجان برای من هیچگاه کم نمیشود. مثل یک اعتیاد است!

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

9 دیدگاه

 1. Mostafa

  16

  2

  اگر همیلتون تمرکز بیشتری بر اطلاعات نیکو روزبرگ داشت، ممکن بود قهرمان فصل قبل شود!

  خخخخخ عالی ولی انصافا همیلتون با این که طرفدارش نیستم ولی واقعا درجه یکه و شکستش بسیار سخت و قابل احترامه

  • حسن

   16

   9

   اینکه بگیم همیلتون شکستش بسیار سخته یه حرف بی معنا است چون همیلتون کلا با ماشین ها مرسدس بود و نشده همیلتون با ماشین های فراری یا ردبول ببینم پس عملا نمیتونیم قدرت همیلتون صبحت کنیم چون همیلتون با یه ماشین قدرت مند داره مسابقه میده و صد در صد قدرت همیلتون نیست که باعث برتری او میشه بلکه قدرت ماشین چه بسا گزارشکر صباغ خوب گفت((اگه پشت ماشین های مرسدس کارلوس ساینز هم باشه چه بسا میتونه اول بشه)) پس عملا اظهار نظر در باره همیلتون در این زمان و گفتن شکست ناپذیر او حرف بی معنی است اگه همه ماشین های فرمول ۱ قدرت مانند مرسدس داشتن بالاشک قدرت همیلتون اونجا مشخص میشد

   • ehsan

    1

    0

    hasan jan shadidan bahat movafegham…kamelan manteghi ?

 2. سجاد

  9

  2

  اگر همیلتون تمرکز بیشتری بر اطلاعات نیکو روزبرگ داشت، ممکن بود قهرمان فصل قبل شود
  عالی بود آلونسو جان
  حرف همیلتون درسته مشکلش اینه که در قبال خودش در نظر نمیگیره

دیدگاه خود را بیان کنید