فرمول یک ایران – فرناندو آلونسو راننده اسپانیایی مک لارن در مورد بازنشستگی خود در پایان فصل ۲۰۱۷ یا پیوستن به مرسدس در سال آینده سخن می گوید.

آلونسو که در پایان فصل ۲۰۱۷ قراردادش با مک لارن به پایان می رسد اعلام کرده تا پایان ماه سپتامبر در مورد آینده ورزشی خود تصمیم گیری خواهد کرد. او که از منتقدین فرمول یک در سال های اخیر فرمول یک بوده، امیدوار است تا تغییرات قوانین به بازگشت جذابیت به این مسابقات کمک کند. او در این باره گفت:

تغییرات جدید می تواند بسیار جذاب باشد و امیدوارم روند کسل کننده این چند سال اخیر با ورود موتور های توربو پایان یابد.

اگر به گذشته نه چندان دور نگاهی بیاندازیم ما مدام در حال مدیریت سوخت، لاستیک،شارژ، باتری و … بودیم و چیزی که باید در این ورزش وجود داشته باشد نیست.

قطعا تغییرات ما را به واقعیت این ورزش که رقابت های تنگاتنگ است می رساند.

فرناندو آلونسو و استافل وندورن

فرناندو آلونسو و استافل وندورن

او در پاسخ سوال آینده شغلی خود نیز گفت:

تا پایان فصل و تعطیلات تابستانی هیچ تصمیمی نخواهم گرفت و اگر چیز جالبی وجود نداشته باشد احتمالا از این ورزش کناره گیری کنم.

البته این موضوع هیچ دخالتی در انگیزه ام برای فصل ۲۰۱۷ ندارد. من با آمادگی تمام در این فصل مسابقه خواهم داد.

من در محیطی کاملا آرام در کنار خانواده و دوستانم به آرامش کامل ذهنی رسیدم و در تمرینات بدنسازی نیز کاملا خودم را به حد استاندارد های خودم رساندم.

من ۱۰۰٪ متعهد به برد هستم و تمام تلاشم را برای این کار خواهم کرد.

فرناندو آلونسو و نیکو روزبرگ

فرناندو آلونسو و نیکو روزبرگ

آلونسو  همچنین در مورد تصمیمات آینده و جایگزین شدن او به جای روزبرگ نیز توضیحاتی داد. مرسدس که پس از بازنشستگی روزبرگ با قراردادی یک ساله بوتاس را به خدمت گرفته، هیچ برنامه ای برای فصل ۲۰۱۸ ندارد. آلونسو در این باره گفت:

پس از بازنشستگی روزبرگ مرسدس با من تماس گرفت.

آنها فقط می خواستند تا در مورد وضعیت من آگاه شوند. من در حال حاضر هیچ تصمیمی به جز رانندگی برای مک لارن ندارم و از این موضوع نیز بسیار خوشحالم.

بازنشستگی نیکو آنقدر هم برای من عجیب نبود و به تصمیم او بسیار احترام می گذارم. او به دنبال قهرمانی جهان بود و در سال ۲۰۱۶ به آن دست یافت و ترجیح داد در اوج خداحافظی کند.

این تصمیم بسبار شجاعانه بود ولی موضوع برای من متفاوت است. من در سن ۸۰ سالگی هنوز به رقابت خواهم پرداخت و جوان تر ها را از جلوی خود کنار خواهم زد.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

5 دیدگاه

 1. cfz

  15

  0

  “من در سن ۸۰ سالگی هنوز به رقابت خواهم پرداخت و جوان تر ها را از جلوی خود کنار خواهم زد”
  خسته نباشی پهلون خدا قوت دلاور :)))))))

 2. Shumi

  3

  0

  یادش بخیر رقابتش با شومی. مطمئن باشید این روحیه رو از اون یاد گرفته.خودش گفته بود قبلا جنگندگی رو از شوماخر اموختم* او با سن بالایش همچنان برای قهرمانی میجنگد*

دیدگاه خود را بیان کنید