فرمول یک ایران – تیم فرمول یک مک لارن هوندا در روز جمعه از ماشین ۲۰۱۷ خود با نام MCL32 رونمایی کرد و همان طور که انتظار می رفت در طراحی این ماشین از رنگ نارنجی استفاده شده است.

مک لارن هوندا MCL32

مک لارن هوندا MCL32

MCL32 اولین ماشین فرمول یک مک لارن از سال ۱۹۸۰ است که پیشوند MP4 را با خود یدک نمی کشد. مک لارن با خروج ران دنیس وارد دوره ی جدیدی شده است و زاک براون در راس تیم به عنوان مدیر اجرایی گروه تکنولوژی مک لارن قرار گرفته است. براون در این مراسم گفت:

این بسیار جذاب است. روز خاصی برای همه ی ماست و اولین بار است که در رونمایی ماشین حضور دارم.

فکر می کنم که این ماشین یک قطعه زیبا از هنر است و مشتاقانه منتظرم که فرناندو و استافل را در پیست ببینم.

من از طرفداران مک لارن هستم و این تیم از بدست نیاوردن پیروزی ناامید شده است و ما در حال پیمودن راه برای بدست آوردنش هستیم. ما یک پکیج جدید در اختیار داریم و در انتظار یک پیشرفت رو به جلو هستیم.

پس از هفته ها حدس و گمان، مک لارن امروز تایید کرد که رنگ تجاری جدید آن ها در فصل ۲۰۱۷، نارنجی خواهد بود. در MCL32 از باله کوسه استفاده شده و شاهد ظرافت های بیشتری در طراح های بال جلو و عقب آن هستیم. نوک دماغه بال جلو نیز تقریبا بدون تغییر بوده است.

برای سومین فصل متوالی، مک لارن با هوندا به عنوان تامین کننده موتور همکاری خواهد کرد و این تیم امیدوار است پس از دو سال ناامیدکننده، شاهد یک گام بزرگ در ۲۰۱۷ باشد.

مک لارن هوندا MCL32

مک لارن هوندا MCL32

در معماری موتور جدید هوندا نیز تجدید نظر شده است و گفته می شود که کاملا با طرح ابتدایی موتور کمپانی ژاپنی در ۲۰۱۵ متفاوت است.

فرناندو آلونسو و استافل وندورن

فرناندو آلونسو و استافل وندورن

فرناندو آلونسو، قهرمان دو دوره فرمول یک و استافل وندورن، راننده های مک لارن در ۲۰۱۷ خواهند بود. قهرمان فصل ۲۰۱۵ جی پی ۲ جانشین جنسن باتن در مک لارن شده است اما راننده ی بریتانیایی تا پایان ۲۰۱۸ با این تیم قرارداد دارد.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

12 دیدگاه

 1. F1

  4

  4

  باله های جلو مکلارن خیلی تهاجمی تر از فراری بنظر میاد. مکلارن در همه جای بولید تغییرات رادیکال انجام دادن از کانال s گرفته تا باله های جلو و بنظرم همه کارت های خود رو بازی کرده باش. ولی فراری توی باله های جلو یه فاجعه به بار آورده خیلی محافظ کارانه وارد شده فراری.
  به امید موفقیت مکلارن

 2. سجاد

  1

  1

  اگه عکسای باکیفیت تری داشتیم می‌دیدیم ظرافتای آیرودینامیکی رو.معلوم نمی کنه الان آیرودینامیک و شاسی کدوم بهتره.

دیدگاه خود را بیان کنید