فرمول یک ایران – تیم فرمول یک مرسدس آشکار ساخت که تغییرات عمده و وسیعی را برای موتور امسال خود اعمال کرده است که این تغییرات شامل یک MGU-H  و MGU-K جدید نیز می باشد.

پس از تغییر قوانین مسابقات فرمول یک در سال ۲۰۱۴ و ورود موتور های ۱٫۶ لیتری توربو، موتور مرسدس معیار و استانداردی برای تیم های دیگر بوده است. اما در سال گذشته این موتور از یک سری مشکلات رنج می بُرد.

مدیر فنی تیم فورس ایندیا، اندی گرین، اذعان دارد که تیم مرسدس با موتور فصل ۲۰۱۷ خود، گامی بی نظیر و بی مانندی را در این عرصه برداشته است و بدین وسیله تیم مرسدس توانسته است جلو تر و سر تر از رقبای خود باشد.

تیم رنو نیز طرحی از اتومبیل فصل ۲۰۱۷ خود را معرفی کرد و همچنین تغییراتی را در موتور خود داده است. این تغییرات شامل طراحی کاملا جدید موتور احتراق داخلی و همچنین طراحی جدید سیستم بازیابی انرژی (ERS) می باشد که به نظر می رسد این تیم به پیشرفت کامل تری نسبت به اولین موتور خود رسیده است.

زمانی که از مدیر موتور های تیم مرسدس، اندی کاول، در مورد پیشرفت و تغییرات موتور اتومبیل فصل ۲۰۱۷ فرمول یک (W08) در هنگام رونمایی از این اتومبیل در پیست سیلوراستون سوال شد، او اعلام کرد که تیم آن را از هر لحاظ بهبود داده است.

کاول اضافه کرد:

پایه و اساس طراحی سیستم ERS امسال ما، مشابه با آن چیزی است که در فصل ۲۰۱۴ طراحی شده است.

آیا سیستم امسال همان سیستم قبلی است؟ قطعا خیر. در قدرت و سرعت های بالا پیشرفت هایی وجود داشته است به طوری که آن را کارآمدتر کرده است. و همچنین پیشرفت هایی در زمینه ی قابل اطمینان بودن و دوام موتور نیز وجود داشته است.

MGU-H جدید، کاملا بر اساس سبک جدید رانندگی در این فصل طراحی شده است و MGU-K نیز جدید می باشد. این یک تکامل و تحول بزرگ است.

لوییس همیلتون در مسابقه ی مالزی فصل گذشته، زمانی که در کورس قهرمانی با نیکور روزبرگ بود، دچار یک خرابی غیر عادی در موتور اتومبیل خود شد که تیم مرسدس اعلام کرد که علت این مشکل، یاتاقان موتور او بوده است.

اندی کاول درباره ی این موضوع اعلام کرد که تیم مرسدس در طول زمستان، تمرکز شدید خود را بر روی قابل اطمینان بودن موتور قرار داده است و برای جلوگیری از اتفاقی که برای لوییس همیلتون در پیست سپانگ مالزی افتاد، شش تغییر را در طراحی موتور امسال اعمال کرده است.

اندی کاول:

ما در سال گذشته چند حادثه دردناک و اساسی داشتیم و در بررسی و برطرف کردن آن ها نیز ناموفق بودیم.

حدود شش تغییر در طراحی داخلی موتور به منظور بهبود سیستم یاتاقان ها و حدود سه یا چهار تغییر نیز در طراحی خود موتور صورت گرفته است و سپس به دوام موتور توجه شده است.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

11 دیدگاه

 1. محمد بوشهر

  8

  3

  با اینکه حادثه موتوری در مسابقات جذابه اما وقتی به تغییر قهرمانی فصل منجرب بشه دیگه نمیشه راحت از کنارش گذشت.

 2. علی

  4

  0

  با سلام
  اینطور که ایشون میگن به نظر می رسه ماشین فوق العاده بهتری از پارسال شده البته شکی هم نباید به این موضوع داشت باید به لوییس و والتری گفت برید تو پیست اژدهای درون این w08 را بیرون بکشید (خیلی جو گیر شدم)منتظر تسهای این ماشین در پیستهای دنیا و عملکردش در این فصل هستم

 3. سجاد

  6

  0

  بدون شک مرسدس بهترین موتور رو خواهد داشت در این فصل اگه واقعا رو دوام کار کرده باشن چون امسال تاثیر بیشتری داره این مسئله تا پارسال.

 4. سلمان

  2

  0

  آقا سجاد گل
  اگه ناراحتت کردم ازت معذرت میخوام
  شما تاج سری
  همین بودن بچه ها اینجا لطف داره و میام کامنت ها رو میخونم
  به دل نگیر عزیز

دیدگاه خود را بیان کنید