مجله خودرو ایران – اشتباه نکنید؛ منظورم از آزمایشگاه، ایالات متحده است. چون بزرگترین بازار این خودروساز محسوب می شود. پس خواستیم لکسوس را به چالش بکشیم تا ببینیم در برابر BMW و مرسدس بنز چه تحفه ای به میدان آورده.

لکسوس سریعترین نیست، خوش قیمت ترین نیست و حتی بهترین هندلینگ را هم دارا نیست. اما چرا آن را دوست داریم؟ چون تعادل را برقرار می کند، چون به خوبی کار می کند و صدای ایده آلی دارد.

لکسوس LC500

اینجا در آمریکا خبری از امتیازات استفاده از خودروهای هیبریدی نیست. پس باید برای خرید نسخه هیبریدی ۴٫۵۰۰ دلار پول بیشتری بپردازید.

لکسوس پیش بینی می کند در آمریکا نسخه هیبریدی تنها ۱۰ درصد فروش LC500 را تأمین کند. ما حتی انتظار عملکرد ضعیفتری داریم. چرا که در اینجا که مردم عاشق پیشرانه های حجیم و پرسروصدا هستند، چه کسی یک موتور هیبریدی را به موتور V8 پنج لیتری تنفس طبیعی ترجیح می دهد.

لکسوس LC500

بله، V8 پنج لیتری. زمانی که اکثر خودروسازان جهان به فکر کوچک کردن موتورها و تبدیلشان به ۴ یا ۶ سیلندرهای توربو هستند، عملکرد لکسوس تحسین برانگیز است. آن هم زمانی که بدانیم لکسوس زیرمجموعه یک کمپانی ژاپنی محافظه کار است. ما این موتور بزرگ را به تمام شیرین کاری های ژرمنها در کوچک سازی موتور ترجیح می دهیم.

البته گول اسم تنفس طبیعی را نخورید. لکسوس کاری کرده که نبود سیستمهای پرخوران را کمتر احساس کنید. ۴۶۷ اسب بخار که به بازدهی ۹۳ اسب در هر لیتر می رسد، قدرت کمی نیست. با این موتور می توان در ۴٫۴ ثانیه صفرتاصد را ثبت کرد و تا سرعت ۲۷۰ کیلومتر بر ساعت شتاب گرفت.
کابین لکسوس LC500

لکسوس LC500 به مانند یک ماسل کار ژاپنی است، می دانید که چگونه باید با ماسل کار ها رفتار کنید؟ تمام سیستم های کمکی الکترونیکی را خاموش کنید، یک جاده دراز و پر پیچ و خم پیدا کرده و آن را در دل جاده رها کنید.

اما پس بالاخره تکلیف هندلینگ چه می شود؟ آیا LC500 به مانند اکثر ماسل کار ها چیزی از هندلینگ سرش نمی شود؟ باید گفت هر چیز خوبی بهایی دارد و بهای موتور بزرگ تنفس طبیعی لکسوس، وزن زیاد است؛ وزن زیاد هم عامل سر خوردن عقب خودرو در پیچهاست. البته نگران نباشید، کنترل خودرو در پیچها با اینکه شما را به چالش می کشد، اما بسیار لذت بخش است.

لکسوس LC500

باید بگویم هر کسی که به خرید یک BMW سری ۶ یا مرسدس بنز SL فکر می کند، باید این خودرو را امتحان کند. لکسوس می خواست یک انتخاب لذت بخش با قیمت ۸۰٫۰۰۰ پوند بسازد، و باید اعتراف کنم که این کار را به خوبی انجام داده است.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

دیدگاه خود را بیان کنید