مجله خودرو ایران – ایتال دیزاین به عنوان یک کمپانی طراحی ایتالیایی یک مدل سفارشی تولید محدود برای نمایشگاه ژنو تدارک دیده که فعلا به آن “اتومبیل خاص ایتال دیزاین” می گوییم. به نظر می رسد این کمپانی از فکر کردن به اسم این خودرو امتناع کرده است!

قدرت بخش این خودرو همان موتور آشنای V10 تنفس طبیعی ساخت آئودی است که به هوراکان، R8 V10 و V10 plus قدرت می دهد(این کمپانی از سال ۲۰۱۵ تحت مالکیت فولکس واگن قرار دارد.). به کمک این موتور خودروی ایتال دیزاین در ۳٫۲ ثانیه از صفر به صد کیلومتر بر ساعت می رسد و می تواند به سرعت ۳۳۰ کیلومتر بر ساعت چنگ بزند. بدنه خودرو هم از آلومینیوم و فیبر کربن ساخته شده تا به حداقل وزن ممکن برسد.

خودروی خاص ایتال دیزاین

ایتال دیزاین می گوید:

به کمک تونل باد، موانع آیرودینامیکی را حد ممکن پوشش داده ایم. طراحی کاملا تحت تأثیر آیرودینامیک قرار گرفته. برای تأثیرگذاری قدرت خودرو، نیاز داشتیم تا به مرزهای طراحی خودرو حمله ور شویم؛ اما به هیچ وجه زیبایی طراحی در اولویت قرار نگرفته است.

خودروی خاص ایتال دیزاین

ایتال دیزاین تنها پنج خودرو را تا پایان سال ۲۰۱۷ خواهد ساخت. به نظر می رسد تا زمان رونمایی خودرو اخبار بیشتری منتشر نخواهد شد. اما می دانیم که قیمت این خودرو از ۱۳۵٫۰۰۰ پوند فراتر خواهد بود که این یعنی آئودی R8 V10 plus را پشت سر خواهد گذاشت.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

یک دیدگاه

دیدگاه خود را بیان کنید