موتو جی چی ایران – استفان پیرر مدیر کی تی ام اظهار داشته‌ است که در فصل ۲۰۱۷  مسابقات موتو جی پی از رقابت با هوندا که بیشترین تنفر را از آن دارند لذت خواهند برد و از کمپانی ژاپنی برای تلاش هایی جهت تقلب های مورد ادعای وی انتقاد کرده است.

این سخنان سختگیرانه ی استفان پیرر در جریان رونمایی از موتور این فصل کی تی ام در ماتیگوفن اتریش گفته شده است. در مکانی که کمپانی اتریشی از اولین موتور موتوجی پی خود رونمایی کرد.

کی تی ام ktm rc16 ، موتوجی پی 2017

کی تی ام ktm rc16 ، موتوجی پی ۲۰۱۷

کی تی ام در رشته موتو۲ نیز دستور کار خود را معرفی کرد. در جواب سوالی در مورد چشم انداز این کمپانی اتریشی در تامین کردن انجین برای این رشته در آینده بود که پیرر دستور کار این فصلش را توضیح داد و به شرکت هوندا اشاره کرد که تا پایان سال ۲۰۱۸ طبق قرارداد تامین کننده اصلی انجین به حساب می‌آید.

پیرر گفت:

موتو۲ از موتو۳ به دلیل پلم بودن انجین ارزان‌ تر است و انجین بوسیله نفرت‌ انگیز‌ترین رقیب ما، هوندا تامین می شود.

اما من هیچ مشکلی با این ندارم و طبق چیزهایی که شنیده‌ام، کمپانی تریموف انجین‌های ۲۰۱۹ رو تامین میکند و شاید این بهتر هم باشد.

استفان پییر

استفان پییر مدیر کی تی ام

همچنین از او خواسته شد درباره این دشمنی توضیحات بیشتری دهد. وی مثال‌هایی زد که طبق آنها باور دارد که شرکت هوندا خط قرمزها را رد کرده است.

در جریان رالی ۲۰۱۷ داکار، راننده‌های هوندا به دلیل سوختگیری در منطقه ممنوع یک ساعت پنالتی دریافت کردند و هوندا با این لطف صحنه رقابت را برای کی تی ام خالی کرد.

سال گذشته، پیرر تیم موتو۳ هوندا را متهم کرده است که در جریان فصل ۲۰۱۵ دور موتور را نسبت به محدودیت‌های این رشته بیش از حد مجاز افزایش داده‌اند. فصلی که دنی کنت راننده هوندا با ۶ امتیاز راننده کی تی ام میگوئل اولیویرا را در راه قهرمانی شکست داد.

در ادامه استفان پیرر عنوان کرد:

هوندا چالشی بزرگ است و همچنین هوندا همیشه در حال تلاش برای تقلب در رابطه با ایین نامه‌ هاست. به داکار نگاه کنید، ۲ ماه پیش چه اتفاقی افتاد.

همیشه این چنین بوده است و همچنین در موتو۳، نمیدانم چرا، با اینکه آنها نیازی به انجام این کارها ندارند.

این ها دلایلی هستند که ما دوست داریم هوندا را شکست بدهیم.

3 دیدگاه

  1. میلاد

    5

    1

    وای خدا حسادت ها چکار که نمیکنه….خوب شد به داکار اشاره کرد لازم شد به تقلب مارک کوما در رالی داکار ۲۰۱۲ اشاره کنم که با کی تی ام اینکارو انجام داد و فک کنم ۲ ساعتی پنالتی گرفت.ملت فقط کارای رقیبشونو به یاد میارن خودت که مفسدفی الارضی بالام جان

دیدگاه خود را بیان کنید