فرمول یک ایران: کریستین هورنر معتقد است اگر رنو موتوری قدرتمند را در اختیار تیم ردبول قرار دهد، این تیم میتواند فراری و مرسدس را به چالش بکشد و برای قهرمانی فصل برنامه‌ریزی کند.

در کنار تغییرات قوانین مربوط به آیرودینامیک خودروهای فصل ۲۰۱۷، موتور نقش حیاتی خود را در نتیجه‌گیری تیم ها حفظ کرده است. در همین مورد کریستین هورنر مصاحبه ای داشت و از نقش این تامین کننده ی فرانسوی در تیم ردبول گفت:

این یک موتور جدید است. یک طرز تفکر جدید. آن ها (تیم مهندسی رنو) زمستان شلوغی را پشت سر گذاشته‌اند. امیدواریم در عمل هم پیشرفت کنیم. امسال با یک موتور قوی میتوانیم مرسدس و فراری را بیش از پیش به چالش بکشیم.

و اما مرسدس، آن ها سه سال پیاپی به قهرمانی رسیده‌اند. حالا در قله ی موفقیت هستند ما هم امیدواریم به آن ها برسیم. ما تیمی مصمم و سخت‌کوش خواهیم بود. ترکیب راننده های ما فوق‌العاده است. در تیم ثبات داریم و همه مشتاقانه منتظر شروع فصل جدید مسابقات هستیم.

ردبول و مرسدس فرمول یک 2016

ردبول و مرسدس

هورنر از انطباق تیمش با قوانین جدید راضی است.

تعطیلات زمستانی یعنی هدف‌گذاری برای پیشرفت و البته تلاش برای رسیدن به نقطه‌ی مطلوب. ما مثل یک قو هستیم. در دریاچه، آرام به نظر میرسیم اما به سرعت در حال پا زدن و حرکت هستیم!

امسال هم مثل سال های گذشته در تکاپو هستیم و تقریبا به اهدافمان رسیدیم.

به نظر من RB13 یکی از زیباترین خودرو های ساخته شده‌ است. طراحی بر اساس قوانین جدید است. مهندسی و طراحی خودرو بی نظیر است. ماشین زیبا، بی رحم و سریع است. به نظرم بی‌نقص است و باز هم میگویم بسیار زیبا و متناسب است!

هورنر نتوانست اضطراب خود را در مورد تست هفته ی آینده‌ی بارسلونا پنهان کند:

همیشه وقتی برای اولین بار ماشین از گاراژ بیرون می‌آید و به پیست میرود، همه نگران میشوند. لحظات پرفشاری است. دیدن خودرو وقتی برای اولین از پیت لین خارج میشود اتفاق جالبی است. اولین هدف این است که خودرو در انتهای دور به گاراژ بازگردد!

مردم همیشه تست ها را به دقت تماشا میکنند. سوخت ماشین ها و زمان راننده ها را بررسی میکنند و… این چیز ها واقعا مهم نیست. همیشه به عنوان یک تیم باید روی هدف متمرکز باشیم، به سوی هدف حرکت کنیم، به برنامه‌ریزی متعهد باشیم و در مسیر رسیدن به موفقیت، پیشرفت کنیم.

البته که خودرو ها از زمان اولین تست در اسپانیا تا اولین جایزه بزرگ در استرالیا تغییرات زیادی را تجربه خواهند کرد اما حضور در این تست ها بسیار هیجان انگیز است. تیم ردبول چند سالی است به دور از حواشی است و فقط به برنامه ی خود فکر میکند.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

8 دیدگاه

 1. مهرداد

  7

  4

  چه تعریفی کرده از RB13 نمیشه صبر کرد دیگه تا دیدن این ماشین
  رنو که گفته کلا پاوریونیت رو ریخته پاین از نو ساخته امیدوارم قهرمانی ریکیاردو خوش اخلاق رو ببینیم

  • سجاد

   3

   1

   مهرداد جان علاوه بر اینکه شاسی خوبی دارن امیدوار بودم که موتور رنو امسال خیلی خوب باشه که مثل اینکه هست.به امید موفقیت خود تیم رنو که واقعا کمپانی برازنده ای هست

 2. cfz

  6

  0

  حالا جدا از بحث فنی. به نظر من امسال ماشین هلی فراری ردبول و مرسدس جزو شیک ترین خوردوها میشند حالا کدومشون شیک تر میشه باید صبر کرد. تا به اینجا که هم رنو و هم ساوبر انصافا خیلی شیک طراحی کردن

 3. امین

  9

  2

  تنها تیم وتنها کسی پتانسیل شکست مرسدس و همیلتونو داره ردبول و مکس ورشتپنه…. در حالی که به این اعتقاد دارم لویز دیگه تکرار نمیشه???????

 4. مهران

  2

  0

  با اینکه طرفدار تیم فراری هستم ولی پیشرفت تیم ردبول رو تحسین میکنم
  بعد از فصل ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ خوشونو کشیدن بالا و بالاتر از فراری قرار گرفتن
  فراری باید این پیشرفت ها رو ببینه و یاد بگیره ،نمیدونم تا کی میخواد پس رفت کنه

دیدگاه خود را بیان کنید