فرمول یک ایران – سازنده لاستیک مسابقات فرمول یک اعلام کرد که طراحی و ساخت لاستیک های بزرگتر و سریعتر با طول عمر بالاتر به علت نبود زمان کافی برای تست، پیرلی را با چالش مواجه کرده است.

پل همبری، رئیس پیرلی گفت:

حتی ماشین های بهینه شده مربوط به سال ۲۰۱۵، از نظر داونفورس چندان شباهتی به اتومبیل های فصل جدید ندارند و ما گزینه ای جز اتکا به شبیه ساز نداریم.

چالش بزرگ برای ما این است که ببینیم آیا در مسابقه ملبورن اطلاعاتی را که از طریق تست ها و شبیه ساز جمع آوری کرده ایم، با واقعیت مطابق است یا نه.

ماریو ایزولا همکار همبری در پیرلی افزود:

ما در پنج مسابقه اول تنها از ترکیبات پایه و اولیه برای لاستیک ها استفاده می کنیم.

این لاستیک ها بر اساس اطلاعاتی که از تست ها و شبیه ساز  به دست آمده ساخته شده اند. ولی از آنجا که پیش بینی همه موارد بسیار مشکل است، پیرلی پنج لاستیک مختلف با ترکیبات متفاوت آماده کرده است تا اگر اطلاعات ما با شرایط واقعی مطابقت نداشت، از این لاستیک ها استفاده شود.

با توجه به تغییرات صورت گرفته در قوانین مسابقات فرمول یک در فصل جدید، لاستیک ها عریض تر خواهند شد و داونفورس ماشین ها نیز افزایش خواهد یافت تا ماشین ها بتوانند پیچ ها را با سرعت بالاتری طی کنند و پیرلی باید لاستیک های جدیدش را با توجه به این تغییرات، طراحی و تولید کند.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

دیدگاه خود را بیان کنید