فرمول یک ایران –  سازنده ی فرانسوی (رنو) در سال ۲۰۱۵ با رتبه ی سوم در سفارش موتور، پشت سر کمپانی هایی مانند مرسدس و فراری قرار داشت. اما آنها با افزایش کارایی و ضریب اطمینان خود ساختار داخلی را تغییر دادند و  در زمستان ۲۰۱۶ برای رسیدن به موفقیت در فصل ۲۰۱۷ و امتحان شانس خود، یک جهت تازه را پیش گرفتند.

بهبود آنها در ساخت موتور قوی تر به ردبول این فرصت را داد تا جایگاه دوم سازندگان را تصاحب کند و فراری را به رده سوم بفرستد. در این راه ردبول از عنوان تجاری رنو و همچنین اسپانسر آنها تگ هیور، برای رسیدن به این جایگاه استفاده کرد.

با توجه به پاوریونیت رنو که خود شکافی در رتبه بندی ایجاد کرده است، باب بل، مدیر فنی رنو گفت:

ما قطعا با مرسدس فاصله داریم، اگرچه به فراری نزدیک هستیم و شاید تنها کمی با آن ها فاصله داشته باشیم ولی این فاصله زیاد نیست. همچنین رنو فاصله ی خود را با مرسدس کمتر کرده است.

شما فقط به عملکرد ردبول در سال گذشته توجه کنید. آنها در بیشتر فصل با مرسدس رقابت کردند و بعضی اوقات حتی عملکردشان از مرسدس نیز بهتر بود. هیچ چیز نشان نمی دهد که ما از شاسی قوی برخوردار هستیم ولی موتور بطور قابل توجهی ارتقا پیدا کرده و قوی تر شده است.

ردبول و مرسدس فرمول یک 2016

ردبول و مرسدس

بل ابراز امیدواری کرده است که دستاورد هایی که رنو در زمستان امسال و پیش از آغاز فصل جدید بدست آورده به کمک آن ها بیاید و آنها در این فصل به موفقیت برسند، اما همچنین او قبول کرد که ممکن است امسال نتوانند موفقیت چندانی کسب کنند تا زمانیکه آنها بتوانند در فصل ۲۰۱۸ فاصله ایجاد شده بین خودشان و مرسدس را به حداقل برسانند.

همچنین او افزود:

ما فاصله خودمان را کاهش می دهیم و قدم دیگری در زمستان بر خواهیم داشت. اما چه شما فاصله را کاملا کاهش بدهید و چه در این امر موفق نباشید نمی توانید درمورد آن حرفی بزنید و باید سکوت کنید. لذا هیچ راهی برای فهمیدن این موضوع نیست.

ما یقین داریم که می توانیم و می دانیم که زمان این را مشخص خواهد کرد. اگرچه احتمالا در این زمستان اتفاق نیافتد اما قطعا در زمستان سال آینده این هدف ممکن می شود و ما در مسیر درست حرکت خواهیم کرد و به آنها خواهیم رسید.

راننده های رنو

رنو

همچنین بل همیشه دپارتمان ساخت موتور رنو را ستوده و از تلاش های بسیار این دپارتمان سخن گفته است. او از بازگشت آنها در فصل سخت ۲۰۱۵ و دستاورد آنها در فصل ۲۰۱۶  تقدیر کرده است.

او گفت:

این بسیار قابل توجه است که آن ها به چه چیزهایی دست پیدا کرده بوده اند، لذا به خاطردستورالعملی که به آن ها داده شده بود مجبور بودند که حداقل از یکپارچه بودن کامل موتور اطمینان حاصل کنند و آن ها به این موفقیت دست یافته بودند.

این شاید قابل اعتماد ترین موتور از سال پیش باشد و مسلما بزرگترین اعتبار برای آنهاست، اما این به معنای این نیست که آنها توقف می کنند و قطعا با تلاش بسیار و افزایش کارایی،  قابلیت های جدیدی را به موتورهای خود اضافه خواهند کرد.

قطعا مراحل زیادی طی شده و آنها درست همان چیزی را که گفته بودند ارائه کردند. همچنین موتور خود را براساس گفته های قبلی خود ارتقا دادند که این بهترین کار است. در آخر باید دانست بدست آوردن چنین اهدافی همیشه آسان نیست.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

4 دیدگاه

 1. سجاد

  1

  1

  واقعا رنو کمپانی عالی هست.ماشینای رنو خیلی خوبه.امیدوارم خود تیم اصلی رنو رو شاسی بیشتر کار کنن تا رقابتی بشه مثل ردبول

 2. اردلان

  0

  0

  سلام
  آقا خضرائی من فقط به خاطر خودت و عکس پروفایلت کامنت میذارم
  اصلا خبرو نخوندم ولی بعد یه دفه عکس سلطان سنا رو دیدم گفتم حتما باید کامنت بذارم
  ایوللل
  سرعت یعنی فرمول و فرمول یعنی سنا و سنا یعنی عشششقق
  F1 = Senna = Love
  سلطان بی نظیر سرعت
  روحش شاد

دیدگاه خود را بیان کنید