فرمول یک ایران – FW40 (اف دبلیو ۴۰) نامی است که تیم ویلیامز به مناسبت چهلمین سالگرد حضورخود در فرمول یک برای این ماشین در نظر گرفته است و این ماشین اولین ماشین فصل ۲۰۱۷ است که از تصاویرش بطور رسمی رونمایی می شود.

نکاتی که امسال از تغییر قوانین انتظار می رود، از سال گذشته و تست های پیرلی بدست آمد؛ استفاده از ماشین های اصلاح شده فصل ۲۰۱۵ تیم های مرسدس، فراری و ردبول با لاستیک های ۲۰۱۷ . همچنین در ماه گذشته درست هنگامی که اعضای تیم مانور از آخرین مدل تونل باد خود رونمایی کردند بحث کناره گیری این تیم از فرمول یک مطرح شد.

با اینحال ویلیامز اولین عکس ها از ماشین فصل بعد را با طراحی جدید و تغییرات قابل توجه از جمله تغییر کردن بال عقب و شباهتی به مدل استفاده شده فراری در تست های پیرلی را منتشر کرد.

ماشین فرمول یک ویلیامز فصل 2017

ماشین فرمول یک ویلیامز فصل ۲۰۱۷

در جلوی ماشین، طراحی نوک دماغه آن تداعی کننده آینده دماغه بیشتر ماشین های سال ۲۰۱۴ است، راه حل ویلیامز بسیار شبیه به  راه حلی است که آنها در سال ۲۰۱۵ -۲۰۱۶ از آن استفاده کردند.

تیم بریتانیایی فصل امسال را با راننده جوان و تازه کار لنس استرول در کنار فیلیپه ماسا آغاز می کند. کسی که از تصمیمش مبنی بر کناره گیری از فرمول یک وقتی که مرسدس بنز با والتری بوتاس برای جایگزینی اش با قهرمان فصل پیش فرمول یک نیکو روزبرگ به توافق رسید، صرف نظر کرد.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

3 دیدگاه

  1. Saeed

    4

    3

    نمیدونم چرا ولی خوشم نیومد.حس میکنم خیلی فرق نکرده با سالهای پیش.ی مقایسه با ماشین سال قبل ویلیامز با این برارید رو کانال.مقایسه نصف و نصف.ممنون

دیدگاه خود را بیان کنید