موتو جی پی ایران – موتورسوار تیم یاماها ماوریک وینالس شرایط ایده آل فصل قبلی خود را با قرار گرفتن در صدر تایم های روز جمعه در حالی  ادامه داد که با اختلاف ۰/۲۹۴ نسبت به مارک مارکز پیشی گرفت.

در مراحل ابتدایی تست، وینالس بعد از پنج دور ثبت زمان را متوقف کرد، در این حین اعضای تیم او را مطلع کردند که مارک مارکز او را خط به خط بر روی رد لاستیک هایش دنبال می کند.

ماوریک بعد از آن در مصاحبه با رسانه ها چنین گفت که موتور سوار اسپانیایی روحیه مبارزه طلبی دارد، و نفهمیده بود چرا مارکز نیاز دارد که او را دنبال کند.

وی درباره سوالی که در مورد حادثه از او پرسیده شد پاسخ داد:

می دانستم که او من را دنبال میکرد، اعضای تیم به من گفتند که او پشت سرت است و من به آنها توجه نکردم و توقف نکردم.

روز بعد یک دور طولانی خواهم زد و سعی خواهم کرد او را به زحمت بندازم.

او در خطاب به مارک مارکز اضافه کرد:

من واقعا نمیفهمم، چون تو کارت را به درستی انجام میدهی، در پیچ ها دوره طولانی می گیری، و بعد درفشار آوردن ناتوانی. نیازی نیست که من او را با خودم حمل کنم.

این مورد سخت خواهد بود که زمانی که او درست پشت سرت باشد فشار را ادامه بدهی و همچنین می دانی که او می تواند تکنیک های تو را یاد بگیرد و در نتیجه خواهد فهمید که در پیچ بعدی چه کاری را میخواهی انجام دهی. پس من از دوره طولانی کناره گیری کردم؛ در این باره احساس شرم می کنم چون میانگین زمانی من ۱ دقیقه و ۲۹ ثانیه بود.

اما از طرفی خوشحالم، فکر میکنم که او در آخر هفته کارش را بخوبی انجام داد. این واضح است که هر دو ما یک مرحله ی دیگر در پیش رو داریم تا بتوانیم استراحت کنیم و خوش بگذرانیم.

ماوریک وینالس – روز دوم تست پیش فصل موتوجی پی ، فیلیپ آیلند استرالیا ۲۰۱۷

مارک وینالس در حالی به کار خودش در تست جزیره فیلیپ پایان داد که تقریبا بهتر از همتیمی خودش والنتینو روسی بود و در این مورد افزود با وجود اینکه با مارکز رقابت می کند از سرعتش در مسیر های کوتاه و طولانی کاملا راضی است.

گرچه هروقت در تست دوم خسته می شدم، سعی می کردم بیش از نیمی از تست را در زمان ۱:۲۹ ثانیه را طی کنم.

من به مارک نزدیک بودم ( در بیشتر مسیر های طولانی )، و در دور های تکی زمان میانگینم ۱:۲۸ ثانیه بود و من از این بابت خیلی خوشحالم.

مارکز افزود:

مشاهده کردن وینالس در پیست برایم خیلی جالب است و حس می کنم شکست دادنش خیلی سخت خواهد بود.

مارک مارکز 2017 - تست پیش فصل موتوجی پی استرالیا فیلیپ ایسلند

مارک مارکز ۲۰۱۷ – تست پیش فصل موتوجی پی استرالیا فیلیپ ایسلند

مارکز اضافه کرد:

امروز آن روزی بود که من بیرون رفتم و دیدم که وینالس عبور کرد و چند دور دیگر باقی مانده بود.

بلافاصله من قادر به کم کردن این فاصله بودم و او را دو دور دنبال کردم و همیشه دیدن دو موتور متفاوت بسیار جالب است.

همیشه من موتورهای دوکاتی و موتورهای دیگر را می بینم و شما قدرتمند بودن آن ها را کاملا احساس می کنی. همیشه دنبال کردن سوزوکی برایم جالب است چون خیلی خوب بنظر میرسند. یاماها مانند سال گذشته است و موتوری هایی رقابتی در اختیار دارند، همه پکیج های خوبی در اختیار دارند در حالی که شکست دادنشان کار آسانی نیست.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

4 دیدگاه

 1. یوسف 1814

  8

  6

  مارکز خطر وینیالس را حس کرده
  گفتم کار راحتی نداره حالا خودش هم میدونه
  باید دید تو مسابقات چکار میکنه
  موفق باشی ماوریک ???

دیدگاه خود را بیان کنید