فرمول یک ایران – راننده جدید تیم مرسدس، والتری بوتاس شایعه دریافت حقوقی بالغ بر ۸ میلیون یورو برای این فصل را رد کرد.

والتری بوتاس، پس از بازنشستگی و کنار کشیدن ناگهانی نیکو روزبرگ، آن هم فقط زمانی که ۵ روز از قهرمانی او در فصل ۲۰۱۶ فرمول یک می گذشت، جایگزین او شد.

بوتاس که در تیم قبلی خود یعنی ویلیامز، حدود ۳ میلیون دلار درآمد داشت، گزارشاتی مطرح شده است که حقوق راننده ۲۷ ساله ی جدید مرسدس بیش از ۳ برابر شده و او با رفتن به تیم مرسدس از هموطن خود کیمی رایکونن درآمد بیشتری دارد.

بوتاس به خبرگزاری فنلاندی Suomen Tietotoimisto گفت:

من نمی دانم این اعداد و ارقام از کجا آمده اند و دوست ندارم که درباره ی آن ها صحبت کنم. این اطلاعات، اطلاعاتی نیست که عمومی باشند و فقط بر پایه حدس و گمان است.

اگر چه قرارداد بوتاس با تیم مرسدس فقط به مدت یک سال می باشد اما با این حدس که مرسدس در این فصل او را فقط یک چاره موقت می داند تا این که قرارداد فرناندو آلونسو و سباستین فتل با تیم هایشان در سال ۲۰۱۸ به اتمام برسد. در برخی از گزارش ها اعلام شده است که اگر بوتاس یک قرارداد بلند مدت امن و محکم می خواهد، فقط چهار مسابقه فرصت دارد تا رؤسای جدید خود را تحت تاثیر قرار دهد.

بوتاس در این باره گفت:

به من راجع به این برنامه ها چیزی گفته نشده است. اگر چه این بدیهی است که تیم از من نتایج خوبی انتظار دارد و من باید آن ها را ارائه بدهم.

بسیاری از مردم فکر می کنند که این یک خطر بزرگ برای زندگی حرفه ای من است اما من دقیقا چیزی متفاوت با آن را می بینم. برای من این یک فرصت خوب است.

نیکو نشان داد که شکست دادن لوییس [همیلتون] ممکن است. اگر چه او سه بار قهرمان این رقابت ها است و من تا حالا در هیچ مسابقه ای برنده نشده ام اما هیچ دلیلی نمی بینم که نتوانیم برابر مسابقه دهیم.

 

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

2 دیدگاه

 1. سلمان

  4

  1

  ماشالله اراده
  مرسی انگیزه
  درود بر تو
  مرسدس علاوه بر اینکه یه تیم فوق العاده اس، راننده های فوق العاده ای هم داره
  بی صبرانه منتظر شروع فرمول یک هستم

دیدگاه خود را بیان کنید