مجله خودرو ایران – زمانیست که خودروسازان کوچک و بزرگ ، لوکس و غیر لوکس بخش بزرگی از فکر و سرمایه خود را در بدست آوردن موافقت گروه های زیست محیطی صرف میکنند .

و این لذت و رویای خواب شبانه عاشقان دنیای خودرو را فقط به کابوسی تبدیل کرده اند که نکند فردا از خودروی مورد علاقه آنها ، خودرویی که با آن رویاها ساختند و آینده خود را با آن تصور می کردند کمپانی تولید کننده آن در فلان اتوشو آن را تبدیل به یک خودروی رام شده و شاید حتی در نسخه کاروان یا شوتینگ بریک ارائه کنند ،حتی اگه این خودروی مورد علاقه جز محصول تولیدی یک برند لوکس با سقف تولید محدود باشد این کابوس همچنان در حال قوت گرفتن است،اما لکسوس این قوانین را تغییر میدهد و اثبات می کند که لذت رانندگی با یک اثر جاودانه و با پتانسیل بالا برای تبدیل شدن به یک یاور همیشگی و یک خاطره به یاد ماندنی فرای قدرت و ماساژور صندلی و وای فای است ،زمانی که رقبایش خودرویی می سازند که می خواهند سکوت در آن حکمفرما شود یا خرس های قطبی را از خطر انقراض نجات دهند .

او خودرویی می سازد که به تنهایی می تواند یک شهر را به آشوب کشد ، لکسوس GS-F را نباید از لحاظ عملکرد با رقبایش سنجید ، باید به خاطر روحی که در آن است و به خاطر جرئت و شهامتی که برای موجودیت او صرف شده آنرا کم نظیر دانست و از اینرو مقایسه آن با رقبایش که کدام یک سرعت بیشتری دارد یا کدام یک می تواند در زمان کمتری این مسافت را طی کند کاملا کار بی فایده ایست.

لکسوس GS-F ، سدان لوکس F اسپرت دیفرانسیل عقب لکسوس که از پیشرانه تنفس طبیعی ۵ لیتری V-8 استفاده می‌کند قدرتی به میزان ۴۶۷ اسب ‌بخار را تولید می کند و با پشت سر گذاشتن تست هایی که در پیست های معتبر دنیا مخصوصا نوربرگرینگ گذرانده ، نوید یک هندلینگ عالی را می دهد.

لکسوس GS-F

Lexus GSFsport

پیشرانه V8  با دورموتور ۷۳۰۰ دور بر دقیقه، قدرتی برابر ۴۶۷ اسب ‌بخار و گشتاوری به میزان ۵۲۷ نیوتن‌متر زیر پای شما قرار می‌دهد. این پیشرانه می‌تواند در دو حالت چرخه اتکینسون (به منظور مصرف بهینه در سرعت‌های معمولی) و چرخه اتو (برای سطوح بالاتر عملکرد در هنگام شتاب‌گیری) به کار خود ادامه دهد. در کنار این موتور، یک گیربکس اتوماتیک ۸ سرعته اسپرت (SPDS) به همراه پدل‌شیفتر قرار گرفته است.

لکسوس GS-F

Lexus GS-FSport

برای لکسوس GS-F مدل ۲۰۱۶ ، چهار حالت مختلف رانندگی در نظر گرفته شده است که راننده می تواند با در نظرگرفتن شرایط یکی از آنها را انتخاب کند، عادی (نرمال)،اقتصادی(اکو)، اسپرت S و اسپرت S+ . این خودرو همچنین مجهز به گشتاور برداری دیفرانسیل (TVD) است که موجب بهبود هندلینگ و عملکرد در شرایط مختلف با استفاده کنترل دقیق گشتاور چرخ عقب می‌شود و به مدیریت حرکت خودرو در پیچ‌ها کمک زیادی می‌کند.

نمای داخلی لکسوس GS-F

Lexus GS-F interior

برای TVD سه تنظیم می‌توان درنظر گرفت؛ استاندارد، اسلالوم (با تأکید بیشتر بر واکنش فرمان) و تِرَک (هندلینگ بهتر در سرعت‌های بالاتر).

لکسوس GS-F TVD

Lexus GS-FSport TVD

از لحاظ تجهیزات ایمنی، لکسوس GS-F مدل ۲۰۱۶ به صورت استاندارد با سیستم ایمنی Lexus Safety System + همراه است که برای جلوگیری از برخوردها در سرعت‌ها و شرایط مختلف، بسیار مفید است. این پکیج به صورت یکپارچه با تکنولوژی‌های هوشمند ایمنی شامل سیستم پیشگیری از  ‌برخورد (PCS)، هشدار انحراف از خطوط  (LDA)، نوربالای اتوماتیک (AHB)و کروز کنترل راداری دینامیک (DRCC)  (این کروز کنترل از آن جهت دینامیک خوانده می شود که دو حالت برای آن وجود دارد که به این شرح است: یک – ثابت نگه داشتن خودرو در سرعت مورد نظر راننده  دو – تعیین سرعت خودرو با توجه به فاصله به خودرو جلویی)همراه است.

 

 

پیشرانه: ۸ سیلندر V شکل ۵ لیتری با قدرت ۴۶۷ اسب بخار

۰ تا ۱۰۰: ۴٫۵ ثانیه

گیربکس ۸ سرعته اتوماتیک

قیمت : ۸۳,۹۴۰ دلار

حداکثر سرعت در پیست: ۲۶۸٫۸ کیلومتر بر ساعت

 

 

 

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

2 دیدگاه

دیدگاه خود را بیان کنید