فرمول یک ایران – پارلمان اروپا حمایت خود را از تحقیقات و نظارت بر رقابت های فرمول یک و مسائل مالی اعلام کرد.

انلیز دادز عضو بریتانیایی پارلمان اروپا از درخواست خود برای تشکیل کمیسیونی برای نظارت بر نحوه اجرا و امور مالی در ماه های گذشته خبر داد.

تیم های سائوبر و فورس ایندیا نیز در سال ۲۰۱۵ خواستار ایجاد بخشی جدید برای مبارزه با فساد در فرمول یک بوده اند. در ماه ژانویه پارلمان اروپا با ارائه گزارش ۱۸۴ موردی نگرانی خود را در مورد مسائل مالی پشت پرده فرمول‌ یک ابراز کر .

دادز اصلاحیه الحاقی به گزارش ارائه اضافه کرد و خواستار بررسی فوری برای نگرانی های موجود در مسابقات شد.

این اصلاحیه روز پنج شنبه به رأی گذاشته شد که با ۴۷۶ رأی منفی ۱۵۶ رأی مثبت و ۸۶ رأی ممتنع کنار گذاشته شد. با ابن حال پارلمان اروپا همچنان به دنبال ساختاری برای مبارزه با فساد در فرمول یک است. دادز در این باره گفت:

من واقعا خوشحالم که پارلمان اروپا به طرح من واکنش نشان داد.

متاسفانه چند هفته پیش آخرین تیم جنوب شرق انگلستان، مانور ریسینگ بدلیل پیدا نکردن خریدار و حامی مالی از فرمول یک کناره گیری کرد.

تیم های کوچک بسیار ناعادلانه بدلیل عدم گردش صحیح پول در مسابقات مجازات می شوند. همیشه تیم های بزرگ درآمد بسیاری دارند حتی اگر در هر مسابقه آخر شوند.

البته مشکلات مالی تنها به حامی مالی و جوایز نیست بلکه طرح جدیدی که در آن تیم های فرمول یک تنها ۲٪ مالیات پرداخت کنند نیز هست.

همه این ها در کنار فروش امتیاز فرمول یک به لیبرتی مدیا که حدودا ۸۰ میلیون دلار نیز هست. من آمار و ارقام کاملی به پارلمان اروپا ارائه داده ام و خوشحالم که آنها نیز برای انجام تحقیقات آمادگی کامل نشان داده اند.

ما باید اطمینان حاصل کنیم که هیچ شغلی و آسیبی به کسی نرسد. ورزشی با ۵۰۰ میلیون طرفدار در حال تبدیل شدن به یک ورزش بسیار کسل کننده است.

اگر پارلمان اروپا تصمیم به بررسی فرمول یک بگیرد و مقصری نیز پیدا شود جریمه های سنگین مالی ( ۱۰٪ درآمد مسابقات که در سال گذشته یک میلیارد یورو بوده است ) در نظر خواهیم گرفت و امیدوارم این بررسی و جریمه ها شک خوبی برای شکستن ساختار ضد ورزشی در این رشته باشد.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

یک دیدگاه

دیدگاه خود را بیان کنید