فرمول یک ایران: تیم سوئیسی سائوبر در تلاش است تا با آنتونیو جیووینازی، به عنوان راننده ی سوم، قرارداد ببندد. این در حالی است که پاسکال ورلاین آلمانی بعد از تصادفش در مسابقه ی قهرمانان، تحت نظر پزشکان است.

تست های نیم‌فصل از ۲۷ فوریه آغاز میشوند و مسابقه ی ابتدایی فصل ۲۰۱۷ هم ۲۶ مارس برگزار خواهد شد. تیم سائوبر به دنبال یک راننده ی سوم است تا اگر پاسکال ورلاین در موعد مقرر به مرحله ی ریکاوری نرسید، با مشکلی مواجه نشود.

تا اواخر هفته نظر پزشکان در مورد آمادگی جوان آلمانی قطعی و منتشر خواهد شد. چند روزی است مسوولان سائوبر با تیم فراری وارد مذاکره شده‌اند. آنتونیو جیووینازی، راننده ی سوم تیم فراری است. او اوایل فوریه‌ی امسال چند دوری با خودروی سال ۲۰۱۵ فراری را در پیست فیورانوی ایتالیا به ثبت رساند.

آنتونیو جیووینازی

آنتونیو جیووینازی

راننده ی آینده‌دار ایتالیایی در این فصل علاوه بر تمرین با شبیه‌ساز باید در تست های الزامی فرمول یک (مخصوص رانندگان جوان) که امسال در بحرین و مجارستان برگزار میشوند هم شرکت کند. گزارش شده است که مونیکا کلتنبرن، جلسه ای با مائوریزیو آریوابنه خواهد داشت که موضوع اصلی آن، بررسی شرایط آنتونیو است. ناگفته نماند که تیم هاس از فراری خواسته تا این راننده در چند جلسه ی تمرینی فصل ۲۰۱۷، با خودروی این تیم آمریکایی به پیست برود.

گانتر استینر (مدیر تیم فرمول یک هاس) به خبرنگاران گفت:

هنوز چیزی قطعی نیست اما در حال مذاکره ایم.

همکاری سائوبر و فراری به چندین سال قبل برمیگردد. از سال ۲۰۱۰، قرمزها تامین کننده‌ی موتور سائوبر بوده‌اند و پیش بینی میشود اگر این قرارداد منعقد نشود، گزینه ی بعدی تیم سائوبر، چارلز لکلرک خواهد بود. او قهرمان مسابقات جی‌پی‌۳ و البته یکی دیگر از جوانان گاراژ فراری است.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

یک دیدگاه

دیدگاه خود را بیان کنید