فرمول یک ایران – تیم هاس سال پیش به فرمول یک وارد شد؛ اولین تیم آمریکایی از سال ۱۹۸۶. امتیاز برای آنها در همان آغاز کار بدست آمد و در سه چهار مسابقه اول خوب نتیجه گرفتند.

مسلما این کار عملی بود اما در مجموع، بچه های تیم جدید از عملی کردن این اتفاق بسیار به خود افتخار می کردند.

جن هاس که رییس تیم هاس است گفت: من فکر میکنم ورود خیلی خوبی بود. ما همه ی اهدافمان را انجام دادیم و در واقع از آنچه  در آغاز فصل انتظار داشتیم پیشی گرفتیم. همچنین تیم هاس موفقیت هایی را در ناسکار کسب کرده است  و از جن پرسیده شد آیا تجاربی که از رقابت های آمریکایی ناسکار آموخته است قادر به انجامشان در فرمول یک هست یا خیر؟

او اذعان کرد:

سال اول حضور ما در مسابقات ناسکار واقعا دشوار بود و ما رو به عقب حرکت میکردیم، که شش سال متمادی بطول انجامید و در این مدت شانس زیادی با ما همراه نبود. ناسکار برای ما از سال ۲۰۰۲ آغاز شد و رقابت برای رانندگان و روسا شدید بود اما ما تمام تلاشمان را کردیم. از تکرار کار هایی که در ناسکار به اشتباه انجام داده بودیم، در فرمول یک صرف نظر کردیم.

او ادامه داد:

کاره مهمی که ما انجام دادیم این بود که بلافاصله نگاه کردیم چه کاری جواب میدهد و چه کاری به موفقیت سرانجام پیدا نمیکند. چیزی که ما از مسابقات ناسکار آموختیم اشتباه بود و درفرمول یک تکرار شد از این رو درصدد آن در آمدیم تا بیابیم چه چیزی کارآمد و چه چیزی نا کارآمد است. ما کار سخت را در ناسکار یاد گرفتیم، بنابراین وقتی به فرمول یک آمدیم تمرکزمان برروی چگونگیه انجام کارها بود و اینکه با چه کسی میتوان این کارها را انجام داد.

در ابتدا تردید زیادی وجود داشت، او اضافه کرد:

خیلی از مردم قطعا فکر میکردند که ما در پایان فصل از فرمول یک خارج میشویم. ما پشتیبانی زیادی از طرف شبکه NBC Sports و خیلی از افراد مختلف دریافت کردیم.من فکر میکنم در پایان فصل ما در برابر انتقادات سکوت کردیم و الان خیلی از مردم ما را به عنوان یکی از رقیب های جدی این مسابقات می شناسند.

پرسیدم آیا تابحال شده است ازخودت بپرسی که وارد چه چیزی شده ام؟

جن هاس پاسخ داد:

هیچ شکی نداشتم چون وقتی اولین استارت را در فرمول یک زدیم، تمام اندیشه مان این بود که میرویم تا همه چیز را برای خودمان بسازیم. ما می رویم تا به یک سازنده مرسوم تبدیل شویم، کجا میتوانیم شاسی، سیستم تعلیق، اجزاء و ایرودینامیک خودمان را داشته باشیم؟ اما این یک تعهد بزرگ بود، پس ما کمی جریان را عوض کرده و گفتیم : چه کسی میتواند شریک مناسبی برای ما باشد؟ چون این کار و وظیفه مهمی بود و انجام دادنش در هشت نه ماه، کاره بسیار سختی بود. پس ما استراتژی خود را کاملا تغییر داده، با فراری شریک شده و این پروسه را به پایان رساندیم.

هاس

هاس

و لحظه ی افتخار او در سال ۲۰۱۶ چه بود؟

او پاسخ داد:

ملبورن، بخاطر اینکه یک مسابقه غیره رسمی برای ما بود و نتیجه مسابقه رکوردشکن بود. ملبورن قطعا جایگاه بالاتری نسبت به مسابقات دیگر فصل برای ما داشت چون ما در آن رکورد زده بودیم.

و نگاه پیش رو؟

اگر ما بتوانیم کمی بهتر باشیم چون مدل تجارت ما در فرمول یک اجازه می دهد به ما که موثر کار کنیم، ما ممکنه قادر باشیم جایگاه خود را یک یا دو پله ارتقاع بدهیم.

همچنین او افزود:

با وجود مقرارت جدید برای سال ۲۰۱۷، هاس اعتقاد ندارد که سال جدید رقابتی تر از آغاز سال پیش باشد. من فکر میکنم هم مثبت است هم منفی .

او گفت:

از جنبه ی مثبت آن، ما نیاز نیست تمام خدمه ی خود را درگیر بکنیم. ما نیازی به نگرانی برای گرفتن کامیون و سایر زیرساخت ها نداریم. اما جنبه ی منفی آن این است که ما زمان کمی برای انجام دوباره ی همه این تغییرات داریم و خیلی از قوانین دچار تغییر شده اند، پس شما باید آماده باشید. از طرف دیگر، ما روابط قویتری با تامین کننده هایمان داریم، پس این میتواند کار را برای ما راحت تر کند. این نوعی ازداد و ستد است. این می تواند فضا را نسبت به سال پیش رقابتی تر بکند، اما فکر میکنم بر اساس دانشی که دارم، ما درواقع باید نسبت به سال قبل کمی بهتر عمل بکنیم.

یک هم تیمی جدید برای رومن گروژان جذب کرده اید.

کوین مگنوسن در واقع یکی از نامزد های هم تیمی با رومن گروژان بود. او اذعان میکند:

ما با مگنوسن صحبت کردیم و بطور کامل از طریق ادامه دادن مسابقاتش به توافق رسیدیم و همچنین ما خیلی تحت تاثیر قرار گرفتیم. نزدیک پایان فصل ما از کوین سوال کردیم آیا در دسترس است یا خیر و اون گفت بله. دو روز مانده به آخرین مسابقه فصل ما تصمیم خود را گرفته و کوین را برای تیم هاس خریدیم.

کوین مگنوسن هاس 2017

کوین مگنوسن هاس ۲۰۱۷

از او پرسیدم آیا برنامه ی او برای رشد تجارتش (اتوماسیون جهانی هاس) به معنی خارج شدن از فرمول ۱ است؟ او گفت:

بودن در فرمول ۱ و شرکت کردن در آن شما را به درجه ای از اعتبار می رساند که هیچوقت از طریق تبلیغات سنتی به آن نخواهید رسید.دسته ای از مردم هستند که میگویند به من نشان بده چکار میتوانی انجام بدهی و بعد من به تو اعتقاد پیدا میکنم.

” آن کانسپتی فوقالعاده بود که باعث تحسین مردم میشد و نشان دهنده توانایی هایی بود که دیگران قادر به انجام آن نبودند. بطوری که فکر میکنم شروعی برای تبدیل شدن به یک سازنده ماشین بود. مردم می دیدند که ما قادر به انجام چه کار هایی در فرمول ۱ هستیم، و باور داشتند هاس اتومیشن توانایی ساخت ماشین هایی در سطح جهانی را داراست.

“من هنوز مشغول تحصیل در دبیرستان بودم زمانی که برای کار به مسابقات اتومبیل رانی لی گرند رفتم.

او می افزاید:

یکی از اولین شغل های من ماشین کاری چرخ های منیزیمی برای اتومبیل های مسابقه بود. من تنها ۱۶ سالم بود وقتی رد لی گرند گفت: در این جا این تراشه قطعه ای اضافی است و من به شما نشان می دهم که چگونه بعضی از چرخ ها را بسازید. سپس او به من نشان داد و به من راهنمایی هایی کرد و من پس از گذشت یک ماه گفتم که اینجا خواهم نشست و با تلاش بی وقفه چرخ منیزمی را به تنهایی خواهم ساخت. همچنین من می توانم ماشین ها را راه اندازی و به حرکت در آورم پس من در آنجا از بچه های ماشین های منیزیم بودم و این چیزی بود که با تلاش انجام دادم.

” این زیاد طولی نمی کشد تا زمانی که شما با رانندگان دیگر در این مسیر همراه شوید. بالاترین شکل مسابقات در آن زمان فرمول ۵۰۰۰ بود. در واقع من در سال ۱۹۷۵ به گرند پری لانگ بیچ رفتم و همچنین در سال ۱۹۷۶ گرندپری های فرمول یک را ادامه دادم که این کار برای حدود ۱۰ سال به طول انجامید. بعد از اتمام دوره ی کالج  شاهد مسابقاتی در بالاترین سطح بودم.”

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

یک دیدگاه

  1. علی

    7

    0

    با سلام
    همیشه با تلاش و پشتکار می شه به اهداف موردنظر رسید اگه مرسدس الان قدرت بلامنازع هست به خاطر سخت کوشی و تلاش بی وقفه از زمانی که شریک مک لارن بود تا الان که مستقله این تیمه نه چیز دیگه ای کلا هر تیمی با تلاش و کوشش می تونه این راهو بره

دیدگاه خود را بیان کنید