فرمول یک ایران : سایت فرمول یک مصاحبه ای را با نیکو روزبرگ و برنی اکلستون ترتیب داده است که پارت اول مصاحبه را میتوانید از اینجا ببینید .

خبرنگار: نیکو روزبرگ دو گرند پری موناکوی متوالی رو برده. برنی، نظر خودت درباره ی موناکو به عنوان راننده ای که سال 1958 در این پیست رانندگی کرده چیه؟

برنی: اون موقع ها اینطوری نبود شرایط،دقیق یادم نمیاد چندم شدم ولی فکر کنم 16 ماشین در مسابقه شرکت می کردیم.

خبرنگار: جدال برای قهرمانی بین نیکو و لوئیس بوده، همه ی افراد کوچکترین حرکت این دو رو زیر نظر دارن، نصیحت تو برای اینکه نیکو بتونه لوئیس رو شکست بده چیه برنی؟

برنی: باید سریع تر باشه دیگه. در کل فکر می کنم که همیلتون بهترین قهرمانی هست که تا حالا تو فرمول یک داشتیم. او همه ی ابعاد رو در نظر می گیره، از راه رفتن روی فرش قرمز گرفته تا فشن و موسیقی. تقصیر نیکو نیست که شرایط اینطوریه، علتش اینه که این دو شخصیت های متفاوتی دارن.

(و بعله در این لحظه نیکو روزبرگ دست در جیبش می برد، قطعا جیبی که نیکو روزبرگ دستش رو توش برده جیب نیکو روزبرگ هست. وای چی میبینم، یک عکس همیلتون با امضای او تقدیم به برنی)

image3.img.2048.medium

نیکو: ببین چی برات آوردم، از اونجایی که تو طرفدار لوئیس هستی این رو برات آوردم، عمرا یه دونه از این داشته باشی.

برنی: تحت تاثیر قرار گرفتم، ممنون.

خبرنگار: برنی، میتونی بگی منظورت از این که شخصیت لوئیس با نیکو فرق داره چی بود؟

برنی: نیکو خیلی دوست نداره تو مرکز توجهات باشه ولی لوئیس دوست داره که محبوب باشه.

خبرنگار: نیکو تو منظور برنی رو درک میکنی؟

نیکو: مشخصا، برنی مسئول تبلیغات هستش و هرچقدر قهرمان پرسودتر باشه براش بهتره. من هم ورزش خودمون رو دوست دارم و میخوام کاری براش بکنم اما از راه و روش خودم نه نیکو.

برنی: بذارید خلاصه بگم. من خوشحالم که فردی مثل لوئیس داریم، خودمم نمیتونم مثل اون باشم، من جواهرات قدیمی رو دوست ندارم.

خبرنگار: برگردیم به بحث اصلی، نیکو چه چیزی نیاز داره تا بتونه لوئیس رو مغلوب بکنه؟

برنی: دستور العمل خاصی ندارم. هر دوی این افراد وقتی پشت فرمون می شینن خیلی با استعداد هستن پس رقابتشون هم تنگاتنگ خواهد بود.

خبرنگار: برنی اگه قرار باشه با یکی از این افراد تو یه آسانسور گیر بیفتی، دوست داری با نیکو باشی یا لوئیس؟

برنی: هیچ کدوم ولی اگه مجبور باشم از بین این دو یکی رو انتخاب کنم، نیکو رو انتخاب می کنم، شخصیت لوئیس خیلی از من دوره. ولی وقتی بحث فرمول یک باشه من طرفدار لوئیس ام چون اون برای این ورزش خیلی سود داره. از نظر تجاری خیلی برای من سودآور نیستی نیکو، متاسفم که این رو میگم.

نیکو: یه لحظه صبر کنید، توهین آمیز بودا.

image2.img.2048.medium

برنی: واقعا همینطوره. متاسفانه طرفدارهای آلمانی پشت تو نیستن. همین چیزا هم باعث شد که گرندپری آلمان کنسل بشه، آلمان کلا برای فرمول یک سود چندانی نداره. اما در مقابل لوئیس در انگلیس یک قهرمان به حساب میاد. انگلیسی ها عاشق فرمول  یک اند. سباستین (فتل) هم همینطوره و سودی برای فرمول یک نداره، خیلی از مردم تو خیابون هم حتی نمیشناسنش.

خبرنگار: میخوای بگی که فرمول یک افراد سرشناس کم داره؟

برنی: بله دقیقا همینطوره. حتی مدیرهای تیم ها نیز باید فعال تر باشن. شما الان لباس توتو وولف رو بگیر بده به یک بنده خدایی، اصلا نمی دونه کی هست.

خبرنگار: به نظرت آوریبانه (مدیر تیم فراری) همچنین شخصیتی نداره؟

برنی: برای خودش چرا ولی برای ورزش نه.

خبرنگار: نیکو وقتی هم سن برنی شدی فکر می کنی شرایطتت چطوری باشه؟

نیکو: به عنوان یک قهرمان، در یک مزرعه بزرگ و به سبک ایتالیایی باشم، با یک خانواده بزرگ و نوه های زیاد. مؤسسه های زیادی هم دوست دارم داشته باشم که یک سری الان هم دارم.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

دیدگاه خود را بیان کنید