فرمول یک ایران – پاتریک هد، عضو سابق تیم فرمول یک ویلیامز، کسانی را که گمان می کنند قوانین جدید، فصل ۲۰۱۷ را جذاب تر خواهد کرد، نادان و کم اطلاع می داند.

فصل جدید مسابقات، پکیج آیرودینامیکی جدیدی را به خود می بیند که شامل لاستیک های عریض تر و باله های بزرگتر در جلو و عقب ماشین خواهد بود.

هدف از اقدامات فوق این است که ماشین ها تهاجمی تر ظاهر شوند و زمان در هر دور نزدیک به ۵ ثانیه بهبود یابد.

امید می رود که با این تغییرات، داونفورس افزایش یافته و مسابقات جذاب تر شوند. ولی هد معتقد است که همه اینها تفکراتی خوش بینانه بیش نیست. پاتریک هد در مصاحبه با گاردین گفت:

کسانی که گمان می کنند قوانین جدید تیم ها را به هم نزدیک می کند، درک درستی از فرمول یک ندارند.

هرگاه که قرار است تغییرات اساسی در فرمول یک اتفاق بیفتد، عمده منافع، سهم تیم های بزرگتر خواهد بود زیرا آنها منابع بیشتری در اختیار دارند و این قابلیت را دارند تا همزمان بر روی توسعه عملکرد ماشین همان سال و طراحی ماشین فصل آینده کار کنند.

زمانی که شما تیمی ۷۵۰ نفره یا بیشتر در اختیار دارید، مثلا در مقایسه با تیمی کوچکتر همانند فورس ایندیا که ۳۰۰ کارمند دارد، حتما دست بالا را خواهید داشت. پس اعتقاد به کاهش فاصله تیم ها بی معنی خواهد بود.

اگر مدیران فرمول یک مسابقاتی را می خواهند که در آن پیروزی ها بوسیله کمک های ساختگی مثل DRS به دست نیاید، بایستی به سمت کاهش داونفورس ماشین ها حرکت کنند ولی آنها دقیقا در جهت عکس گام برمی دارند.

باید منتظر ماند و دید که اگر موفق نشوند، از این راه باز خواهند گشت یا نه.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

5 دیدگاه

 1. saeed.shei

  1

  5

  عجججججب
  استااااااااد کسی انتظار نداشت تیم های داغون به بالای جدولی ها نزدیک بشن بلکه تیم های بالا جدولی فاصلشون نزدیک تر بشه و برتری مطلق مرسدس گرفته بشه
  قضیه جدید جالب فصل ۲۰۱۷ اینه که ۳ تیم رنو ردبول و تورو روسو موتور یکسان دریافت میکنن اما پارسال (۲۰۱۶ ) تورو روسو موتور ۲۰۱۵ رنو را داشت.

دیدگاه خود را بیان کنید