فرمول یک ایران – کمپانی رنو اعلام کرد سه تیم رنو، ردبول و تورو روسو که از موتور رنو استفاده می کنند، موتوری برابر برای فصل ۲۰۱۷ فرمول یک دریافت خواهند کرد.

ردبول که سال قبل از سوخت کاسترول استفاده می کرد در فصل جدید به همراه تیم خواهر خود، تورو روسو، اکسون موبیل را شریک تجاری خود قرار داده اند.

به اعلام شرکت رنو بدلیل همکاری این شرکت و کاسترول، موتور رنو عملکرد بهتری با سوخت کاسترول دارد البته با اکسون موبیل نیز سازگاری دارد ولی نیاز به کمی تغییر برای بهبود عملکرد موتور مورد نیاز است.

مدیر رنو سیریل آبیتیبول گفت:

موتور رنو برای کار با سوخت کاسترول ارتقا داده شده است اما ما مطمئن هستیم که با سوخت و روغن اکسون موبیل برای تیم های ردبول و تورو روسو نیز کار خواهد کرد.

تنها مقداری کار اضافه برای تغییر و تنظیم موتور نیاز داریم. موتور برابری برای هر سه تیم در نظر گرفته شده است.

آبیتیبول همچنین امیدوار است که رنو بتواند با موتور جدید، فراری و مرسدس را به چالش بکشد و در نهایت بتواند به قدرت ۱۰۰۰ اسب بخار برسد:

موتور های ۲۰۱۷ قدرتی بین ۹۰۰ الی ۹۵۰ اسب بخار خواهند داشت.

البته رسیدن به ۱۰۰۰ اسب بخار محتمل است ولی کمی خوش بینانه است. من فکر نمی کنم مرسدس هم دست به چنین ریسکی بزند. البته این رقم در قوانین کاملا دست یافتنی است. ما برنامه هایی برای این کار داریم اما نه برای فصل ۲۰۱۷.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

3 دیدگاه

 1. F1

  3

  0

  ادمین جان کاسترول فقط روغن تیم رنو رو به عهده داره نه سوخت و کاسترول از کی سوخت هم عرضه میکنه اونا فقط توی کار روغن هستن.
  برای سوخت با شرکت BP قرارداد دارن.
  هر چند که این دو شرکت با هم سازگار و شریک تجاری هستن ولی متن رو اشتباه نوشتین.

دیدگاه خود را بیان کنید