فرمول یک ایران – خوان پابلو مونتویا راننده اسبق فرمول یک با اشاره راننده های بسیار سریع دوران فرمول یک خود راننده های اروپایی حال حاضر فرمول یک را از نظر ذهنی ضعیف خواند .

این مرد کلمبیایی در سال ۱۹۹۴ اولین حضور خود را در فرمول یک تجربه کرد . او در تیم های ویلیامز BMW و مکلارن شش فصل حضور داشت که حاصل تلاش او هفت برد می باشد . او در دوران حضورش در فرمول یک در کنار رالف شوماخر و کیمی رایکونن با دو نفر از بهترین راننده های حال حاضر فرمول یک مایکل شوماخر و فرناندو آلونسو به مبارزه پرداخت .

او اذعان دارد که رقبای اروپایی خود سریع هستند اما از آمادگی ذهنی کافی برخوردار نبودند . مونتویا در مصاحبه ای که اخیرا انجام داده گفت :

من در کنار رالف شوماخر چیز های زیادی را تجربه کردم . رالف واقعا سریع بود اما از نظر من از نظر ذهنی ضعیف عمل می کرد . این موضوع را نیز حال حاضر فرمول یک شاهد هستیم . تا زمانی که همه چیز خوب هست آن ها واقعا خوب و سریع هستند اگر همیلتون برنده می شد مشکلی وجود نداشت ولی اگر مشاکلی پیش می آمد همه چیز برعکس می شد و قهرمان به پائین کشیده می شد . اگر اتومبیل ها نزدیک به هم بودند ما شاهد برنده های مختلفی می بودیم . مونتویا که در نیمه فصل ۲۰۰۶ از مکلارن و فرمول یک جدا شد هنوز هم مایکل شوماخر را بهترین راننده جهان میداند مایک شوماخر یکی از قوی ترین افرادی بود که تا به حال دیده ام . او ذهنی آزاد داشت و این را در رانندگی به رخ همه می کشید . برادر او رالف کسی بو که تقریبا شکست دادنش غیر ممکن بود . اگر می توانستید او را در روز خوبش شکست دهید قهرمان جهان می شدید .

مونتویا اخیرا گفته بود آلونسو و فتل بهترین رانندگان حال حاضر فرمول یک هستند .

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

7 دیدگاه

  1. هومن

    3

    9

    عمده راننده های حال حاظر فرمول یک خب اروپایی ان. داداش به قران این روزا داری اشتباه میزنی!!! سر جمع چارتا راننده غیر اروپایی نداریم حاجی…(یحتمل پا بساط این حرفو زده دوستان جدی نگیرید)

  2. علی

    3

    0

    با سلام
    یاد اون دوران بخیر که ایشون با ماشین ب ام و خوب کار می کرد اگه اشتباه نکنم این و رالف راننده های ب ام و بودن البته دوستانی که اطلاعات قدیمی تر داشته باشند اگه من اشتباه کرده باشم رو تصحیح کنند . تشکر

  3. احسان

    0

    1

    اتفاقا خود مونتویا از کسایی بود که از نظر ذهنی و تاکتیکی ضعیف بود بارها حداکثر سرعت و سریعترین دور مسابقه رو میزد اما نمی تونست مسابقه رو ببره

دیدگاه خود را بیان کنید