فرمول یک ایران – راننده سال های نه چندان دور فرمول یک،خوان پابلو مونتویا معتقد است که در حال حاضر سباستین فتل و فرناندو آلونسو قوی ترین و بهترین رانندگان فرمول یک هستند.

تیم مرسدس در پی تغییر قوانین فرمول یک در سال ۲۰۱۴ و ورود موتور های ۱٫۶ لیتری توربو، از سال ۲۰۱۴ تاکنون، فرمول یک را با پیروزی های پی در پی تحت سلطه ی خود در آورده است به طوری که لوییس همیلتون دو و نیکو روزبرگ یک بار قهرمان مسابقات فرمول یک شده اند در حالی که سباستبن فتل از زمانی که به فراری ملحق شده است (سال ۲۰۱۵) تنها سه پیروزی (در مسابقات مالزی، مجارستان و سنگاپور) به دست آورده است و آخرین سکوی فرناندو آلونسو نیز به مسابقه ی مجارستان سال ۲۰۱۴ بر می گردد.

اما مونتویا در یک مصاحبه ی تصویری با سایت رسمی فرمول یک، اظهار داشت که فتل و آلونسو در یک شرایط برابر رو به جلو پیش می روند.

مونتویا گفت:

من معتقدم که احتمالا فتل یکی از کامل ترین رانندگان است و همچنین فرناندو. من در طول دوران رانندگی خود در کنار فرناندو رانندگی کرده ام. به طور کلی فکر می کنم که این دو بهترین راننده هستند [در حال حاضر].

من فکر می کنم که لوییس کار خوب و بزرگی را انجام داده است اما او بهترین اتومبیل را داشته است. فکر کردن به این که یک شخص در بهترین اتومبیل، بهترین راننده است، راحت و خیلی ساده است. اما اگر آن ها (همیلتون و روزبرگ) در بهترین اتومبیل نبودند ، آن موقع شرایط چگونه بود و چگونه اوضاع را کنترل می کردند؟

فکر می کنم که فرناندو و فتل این شرایط را به خوبی کنترل و تحمل کرده اند چرا که بهترین هستند.

مونتویا همچنین راننده ی جوان تیم ردبول، مکس ورشتپن را بسیار مورد تحسین قرار داد و درباره ی او گفت:

من فکر می کنم مکس واقعا خوب است. او در ذهن و فکر مردم جای دارد چرا که هر چیزی را به دست می آورد و برای آن تلاش می کند. آیا او گاهی اوقات به خاطر این که تهاجمی رانندگی می کند مرتکب اشتباه می شود؟ بله. ولی او پس از آن به آن ها می خندد و می فهمد که کار احمقانه ای انجام داده است و از آن ها درس می گیرد. او می داند که چگونه توجه دیگران را به خود جلب کند و این ها برای این ورزش خوب است.

 

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

17 دیدگاه

 1. ملکی

  3

  7

  نقل قول :
  (من فکر می کنم که لوییس کار خوب و بزرگی را انجام داده است اما او بهترین اتومبیل را داشته است. فکر کردن به این که یک شخص در بهترین اتومبیل، بهترین راننده است، راحت و خیلی ساده است. اما اگر آن ها (همیلتون و روزبرگ) در بهترین اتومبیل نبودند ، آن موقع شرایط چگونه بود و چگونه اوضاع را کنترل می کردند؟)
  رسماً همیل و روزبرگ رو کوبوند و براش ارزش قائل نشد.

 2. یوسف 1814

  4

  19

  نگی داداش
  تو که سرت نمیشه
  تو اصلاً از رانندگی و فورمول یک چه میدونی؟
  آلونسو و فتل؟؟!?????????
  اساتید ما بیشتر از تو میدونن???

 3. هومن

  9

  11

  اقا من ب شخصه به نظر ایشون احترام میزارم اما یه چیزی تو این سه سال برا من سواله که چرا کسانی که درباره همیلتون اظهار نظر میکنن چرا فقط از ۲۰۱۴ به بعد رو ملاک میگیرن و یه جوری حرف میزنن که انگار حافظشون پاک شده باعث خجالته که یه نفر رو به خاطر داشتن شرایط مطلوب فعلی زیر پا له کنیم و قبلن رو کلا فراموش کنیم.همین دوستان اصلا حواسشون هست که تو ۲۰۱۲ چه بدبختی هایی برا همیلتون پیش میومد و فقط هممون مث این ادامای بی فکر تا اسم ۲۰۱۲ میاد میگیم ناندو و سباستین.قشنگ نیست بابا(همیلتون تو ۲۰۱۲ فقط یک برد کمتر از سباستین داشت.از فرناندو هم بیشتر بود) اینجا هم من یه انتقاد به فنای محترم لوییس دارم که چرا از سنگاپور ۲۰۱۲ نمیگید؟ چرا از والنسیا ۲۰۱۲ نمیگید؟ چرا از ابوظبی ۲۰۱۲ نمیگید؟ چرا از اسپا ۲۰۱۲ نمیگید؟ چرا از امریکا ۲۰۱۲ نمیگید؟ چرا از کانادا ۲۰۱۲ نمیگید؟ باعث تاسف هست که این جور مطالب پوشیده بمونه وهر خبری که از هر کسی پخش میشه بسادگی از کنارش میگذرید و میپذیرید..

  • ehsan

   8

   2

   بدون تعصب بیان کن :))
   نه چیزی بهت میرسه نه چیزی از دست میدی 🙂
   سعی کن چیزی که حقیقت داره رو بپذیری…
   من خودم وتل رو دوست دارم اما یکی میگه غرغر میکنه رو می پذیرم…تعصبت باعث شده سعی کنی با عقیده همه بجنگی.چیزی که بدست نمیاری هیچ…نظر دیگران هم راجبت خودت خراب میکنی 🙂
   موفق باشی❤

   • هومن

    3

    1

    ممنون از شما احسان جان

  • Ali

   2

   3

   به طور استثنا این دفعه رو کامل باهات موافقم.کسایی که از همیلتون خوششون نمیاد (حالا به هر دلیلی) این رو با کریر ورزشیش هم قاطی میکنن،در حالی که همیلتون قبل از مرسدس هم کامل خودش رو اثبات کرده بود.

   پ.ن:اون تصادف معروف با گروژان و بعد برخورد با آلونسو تو اسپا بود؟؟

   • هومن

    2

    1

    اره بابا همه تو پیچ یک رفتن به فنا عامل اصلی هم که استاد گروژان بود

  • ehsan

   7

   0

   فقط ماشین برابر ثابت میکنه نه هیچ چیز دیگه…فراری خوب هم باشه بازم امکان داره که یه جایی کم بیاره یا حتی جلو بیوفته که منصفانه نیست…فقط ماشین برابر…با استراتژی برابر و یکی :))

 4. ایمان

  8

  0

  دقیقا تحلیل درستی بود.همیلتون راننده خوبیه و بارها این رو ثابت کرده.ولی در شرایط برابر عیار راننده ها مشخص میشه که به اعتقاد من فرناندو در تمام این سالها خودشو اثبات کرده و با ماشینهای بعضا ضعیفتر هم تا پای قهرمانی اومده

 5. Saeed

  3

  1

  با اینک طرفدار جفتشونم ولی این ی نظر کاملا سلیقه ایه.
  قطعا بهترینن ولی منظور مونتویا فقط مدیریت شرایط ضعیف تیمشون بوده.
  ولی بجز اونها کم لطفیه اگ فشتپن،همیلتون و حتی ریکاردو رو تو این لیست قرار نداد

دیدگاه خود را بیان کنید