فرمول یک ایران – بوتاس و همیلتون در فصل پیش رو در تیم مرسدس هم تیمی خواهند بود، همین باعث شده است به بوتاس در مورد همیلتون اخطار داده شود، برخی معتقدند همیلتون کار هم تیمی هایش را یکسره می کند.

امسال والتری بوتاس برای پر کردن جای نیکو روزبرگ قهرمان فصل ۲۰۱۶ فرمول یک به تیم مرسدس پیوسته است. فصل گذشته روزبرگ آلمانی همیلتون را پشت سر گذاشت و برای اولین بار قهرمان شد اما اعلام کرد دیگر در خودش توانایی لازم برای پشت سر گذاشتن مسابقات سنگین فرمول یک را نمی بیند. برای پر کردن جای وی، مسئولان مرسدس، والتری بوتاس فنلاندی را از ویلیامز به خدمت گرفتند تا به عنوان هم تیمی، با لوئیس همیلتون بریتانیایی رقابت کند. در همین حین، آنتونی پدر لوئیس همیلتون این انتخاب را مخاطره انگیز دانسته است.

هر کسی که قرار است با لوئیس رقابت کند باید با خطراتی که در این مسیر وجود دارد آشنا باشد و از مسیری که در آن قدم نهاده اطمینان داشته باشد به این علت که رقابت با لوئیس میتواند منجر به پایان دوران حرفه ای یک راننده شود.

شخصا فکر می کنم هرچه سن لوئیس بالاتر میرود به دوران افتخار آفرینی اش در فرمول یک نزدیکتر می شود. از امسال لوئیس به قدرتی بلا منازع در فرمول یک تبدیل خواهد شد.

آنتونی افزود شکست فصل قبل در مقابل روزبرگ پشتکار لوئیس را افزایش داده است تا دوباره به افتخاری که در سال های ۲۰۰۸ و ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ دست یافته بود نائل شود.

لوئیس دیگر فقط به برد فکر می کند. صادقانه بگویم او برای نیکو خوشحال است همانطور که همه ما هستیم. ما نیکو رو برای مدت طولانی می شناسیم و او واقعا ورزشکار سخت کوشی است. برای قهرمان شدن به کمی شانس نیاز دارید، که نیکو آن را داشت. اما لوئیس عزم خودش را جزم کرده تا امسال به مقام قهرمانی دست یابد.

من لوئیس را قاتل دوران حرفه ای دیگر راننده ها می نامم. خودش هم فکر می کند که شکست ناپذیر است و من هم همین تصور را دارم، اگر روز خوبش باشد شکست دادنش غیر ممکن است و دیگر برایش تعجب آور نیست وقتی می بیند دیگر راننده ها در مقابل او کار سختی پیش رو دارند. اما از دیدگاه شخصی من راننده ای که به عنوان هم تیمی با او رقابت می کند باید از آینده و برنامه کاری اش مطمئن باشد.

او برای رقبایش آزار دهنده است چون به شکل دیوانه واری سریع است. نمی توانید درک کنید با ماشینیش چه کرده و چگونه به این سرعت دست یافته است، چگونه گوشه ها را می بندد و مسیر را به کسی نمی دهد. این چیزی است که نمی توانید محاسبه اش کنید یا درکش کنید. در شرایط بد بهترین عملکرد را دارد. حتی در تست های جمعه و شنبه اگر ماشینش خوب کار نکند، یکشنبه باز خواهد گشت و تمام اتفاقات دو روز گذشته را فراموش کرده و فقط برای پیروزی خواهد جنگید.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

13 دیدگاه

 1. هومن

  13

  7

  نمیتوانید درک کنید با ماشین چه کرده که به این سرعت رسیده…
  بارها وبارها دیدم این جمله رو خطاب به سنا گفتن.موفق باشید…

 2. محمد زهیری

  12

  17

  این پدر همیلتون هم خیلی با نمکه تمام حرفاش و تعریفو تمجیداش در مورد پسرش جالب بودن .
  صحبتاش از اول تا اخر حکم جوک رو داشت .
  این قسمتش خیلی جالبه و انگار زحمات مهندسا مرسدسو ندیده {نمی توانید درک کنید با ماشینیش چه کرده و چگونه به این سرعت دست یافته است}
  ای کاش بقیه ماشینا هم در حد مرسدس بودن تا میدیدیم پدرش باز این جمله {من لوئیس را قاتل دوران حرفه ای دیگر راننده ها می نامم }رو میگه یا نه .
  در کل خیلی خندیدم به حرف پدرش .

  • هومن

   11

   7

   ببین فرزندم
   این قضیه چگونه سریع بودن لوییس عمدتا به خود لوییس ربط داره به طوری که همون ۲۰۱۳ وخیلی قبل تر که ماشین ردبولبا تو اوج بود یه جاهایی جوری تک دور میزد لوییس که میگفتن این از کجا اومد این تایمو زد پس شما میتونی متوجه بشی که خود لوییس چقدر ذاتا سریعه

   در ضمن جوک گفتناتم تموم کن ۴۰ روز دیگه بازیا شروع میشه

 3. Mostafa

  9

  7

  لوئیس ۷۰ درصد موفقیت این سه یالش به خاطر تیمشه. مسابقه هایی که پیچ یکو راحت رد میکنه که کسی به پای ماشینش نمی رسه . وقت هایی هم که استارتو خراب میکنه. باز با استراتژی برش میگردونن

  • حسین

   2

   1

   شما فکر کردی اگه آدم خودش کند باشه بهترین استرتژی هم براش بریزن چه فایده ای داره؟
   (((لوئیس ۷۰ درصد موفقیت این سه یالش به خاطر تیمشه.)))
   این حرف از اون حرفا بود
   تنها کسی که تو هر سال حداقل ی برد داشته کیه؟
   باش فرض کن شما راس می گی ماشین خوب داشته
   ۲۰۱۳ و ۲۰۱۲ و ۲۰۱۱ و…………….. رو چی میگی؟

 4. F1 fan

  6

  8

  قطعا رقابت باهاش سخته
  همیلتون به طرز جالبی تو همه چیز اگر بهترین نباشه خوبه مثلا حفظ لاستیک،رهبری کردن مسابقه،شرایط بارونی و … .معمولا تو شرایط سخت هم خوب به اعصابش مسلطه
  ولی کارهایی که در کنار رقابت تو پیست انجام میده و مصاحبه هایی که میکنه… بماند!
  این جمله آخر خنده بود:”من لوئیس را قاتل دوران حرفه ای دیگر راننده ها می نامم”
  باباشه دیگه به هر حال

 5. محمد

  7

  5

  لوئیس سریعه رانندگیش عالیه بی رقیبه
  شما هم هر جور که دوست دارین از حرفای پدرش برداشت میکنین قطعا لوییس مهندس نیست که بتونه کاری روی ماشینش کرده و منظور پدرش هم فقط اون نبوده یکم به حرفاتون فکر کنین

 6. ehsan

  5

  5

  هر حرفی رو میزنن واسه تمجید ازش تا همم تیمیش رو دچار ترس و جنگ روانی کنند!!
  تا لوییس بتونه به راحتی رقابت کنه!!
  چرا هیچ کس از بوتاس بطور جدی دفاع نمیکنه؟؟
  کار اصلا جالبی نیس…اینجور رقابت ها بیشتر روانی هست تا فیزیکی!
  اصلا خوشم نمیاد

دیدگاه خود را بیان کنید