فرمول یک ایران – مسئولان برگزاری مسابقه فرمول یک آذربایجان اذعان دارند که تلاش و فشار آوردن آن ها برای جلوگیری از تقابل زمانی مسابقه لمانز و فرمول یک باکو در امسال موفقیت آمیز بوده است.

در تقویم مسابقات سال گذشته، برگزاری هر دو مسابقه در یک هفته،باعث شد تا تاثیرات بدی از نظر تعداد تماشاگران و همچنین پوشش رسانه ای بر این مسابقه بگذارد. در طی تلاشی، مسئولان برگزاری مسابقه فرمول یک آذربایجان برای برگزاری هر چه بهتر این مسابقه، از سازمان فیا درخواست کردند تا امسال زمان برگزاری مسابقات تغییر کند. لذا در پی این تلاش ها، امسال این مسابقه یک هفته بعد از مسابقه ی ۲۴ ساعته ی لمانز برگزار خواهد شد.

مسئول برگزاری مسابقه باکو، عارف رحیموف اذعان دارد که این تغییرات رویکرد مثبت داشته است. چرا که با افزایش علاقه طرفداران به مسابقه امسال همراه بوده است.

رحیموف گفت:

بدیهی است که حضور تماشاگران و خبرنگاران بیشتر در آذربایجان برای مسابقه بسیار خوب و مهم است. سال گذشته، بسیاری از مردم این فرصت را داشتند تا مسابقه و اتفاقات آن را ببینند و خوشبختانه مسابقه تماشاگر های زیادی را به خود جذب کرد و ما خوش حال هستیم که امسال تماشاگران مجبور نیستند از بین این دو مسابقه یکی را انتخاب کنند.

از نظر مطبوعاتی، مسابقه لمانز یک رویداد بزرگ است و بسیاری از رسانه ها باید بین این دو یکی را انتخاب می کردند ولی امسال از این نظر در تنگنا نیستند.

نکته ی مثبت دیگر این است که مسابقه ی ما (علاوه بر مسابقه ی لمانز) با هیچ مسابقه دیگری تداخل ندارد. لذا ما برای آماده سازی خود زمان بیشتری داریم و مدیریت فرمول یک و تیم فنی آنان نیز اطمینان پیدا خواهند کرد که شرایط پیست درست است و مسابقه به خوبی برگزار می شود. سال گذشته آماده کردن همه چیز در یک مدت کوتاه برای ما به کابوسی تبدیل شده بود.

 

فرناندو آلونسو-عارف رحیموف

فرناندو آلونسو-عارف رحیموف

همچنین رحیموف در بخشی دیگر از مصاحبه ی خود درباره ی میزان علاقه مندی مردم و نحوه ی فروش بلیط ها برای مسابقه ی امسال نیز صحبت کرد.

در حالی که در سال گذشته مسابقه باکو در فروش بلیط های مسابقه تا حدی ناموفق بود، اما رحیموف اذعان دارد که امسال مردم را با علاقه بیشتری دعوت کرده است و فکر می کند که در حال حاضر مردم آذربایجان با مشاهده ی این مسابقه از تلویزیون در سال گذشته، علاقه بیشتری به آن پیدا کرده اند.

زمانی که از رحیموف درباره ی چگونگی روند فروش بلیط ها پرسیده شد او گفت:

با توجه به گرایش و علاقه مندی بیشتر مردم که هم اکنون شاهد آن هستیم، قطعا آمار فروش بالا رفته است.در مدت مشابه با سال گذشته ما در پنج نوبت بلیط فروخته ایم. همانند سال قبل.

ما یک تغییر و دگرگونی بزرگ را می بینیم. چرا که با توجه به آمار بینندگان تلویزیونی ما در سال گذشته، احتمالا آن ها راغب شده اند تا بلیط مسابقه را تهیه کنند.

بسیاری از مردم آذربایجان، مسابقه و اتفاقاتی که در آن افتاد را دیده اند. بنابراین می دانند که قرار است چه چیزی بخرند و چه چیزی می خواهند و به کجا می روند. آن ها می خواهند مسابقه را ببینند و به عنوان بخشی از این شور و هیجان باشند.

از آن جا که  ساعت برگزاری مسابقه و پیست تغییر عمده ای در امسال نخواهد داشت، رحیموف گفت که هنوز روی این ایده که پیست را برای خریداران بلیط در عصر ها باز نگه دارد، کار می کند

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

3 دیدگاه

 1. navid

  0

  0

  آقا کسى نیست که قصد داشته باشه امیال بره این مسابقه رو از نزدیک ببینه؟ اگه هست به من خبر بده در تماس باشیم چون من تو برنامم هست که امطال برم این مسابقه رو از نزدیک ببینم.

  • رضا عظیم

   0

   0

   سلام . یک ماه و نیم قبل از شروع مسابقه باکو حتما سایت و چک بفرمایید . هم شرکت ها برای ارائه خدمات هستن و هم اینکه دوستان زیادی هم امسال و هم پارسال تقاضای دیدن مسابقه رو داشتن که میتونید هماهنگ باشید باهاشون

دیدگاه خود را بیان کنید