فرمول یک ایران: مارک وبر، راننده ی پیشین تیم ردبول، بر این عقیده است که در جدال درون‌تیمی ردبول، دنیل ریکاردو پیروز خواهد بود. او دلیل این ادعای خود را خونسردی و تجربه ی بالای استرالیایی خوش اخلاق دانست.

دنیل ریکاردو و مکس ورشتپن ، رانندگان تیم ردبول برای فصل خواهند بود. جوان هلندی، اولین فصل کامل خود را با ردبول آغاز میکند. او در مسابقه ی گرندپری اسپانیای فصل گذشته، در حالی که اولین استارتش را با یکی از گاو های خشمگین میزد، پیروز میدان شد.

در مقابل ریکاردو هم در مسابقه‌ی گرندپری مالزی به مقام نخست رسید. او با ۲۵۶ امتیاز در جدول رانندگان سوم شد در حالی که هم‌تیمی جوانش با ۲۰۴ امتیاز در رتبه ی پنجم قرار گرفت.

مارک وبر در مصاحبه‌ای با موتوراسپورت، به مقایسه ی این دو راننده پرداخت:

احساس میکنم دنیل راننده‌ای خونسرد است. این ویژگی و البته تجربه ی بالا، به او کمک میکنند مخصوصا در اوایل فصل.

او تغییرات زیادی را در فرمول یک تجربه کرده. در دوران خودرو های هشت‌سیلندر (در تیم های اچ‌آرتی و تورو روسو) حضور داشت. این یک نقطه ی قوت برای او محسوب میشود. علاوه بر تسلط، او انگیزه‌ی بسیار بالایی دارد. او باید خود را برای مسابقات آماده کند.

در عوض مکس هنوز در حال یادگیری است. او استعدادی باورنکردنی‌ دارد.

راننده ی بازنشسته‌ی استرالیایی، پیش‌بینی کرد ردبول با قوانین جدید، مرسدس را به چالش خواهد کشید و رانندگان ردبول، رقابتی برای قهرمانی فصل خواهند داشت.

دنیل ریکاردو و مارک وبر

دنیل ریکاردو و مارک وبر

تیم ردبول زمستان آرام و بی‌حاشیه‌ای را پشت سر میگذارد. این تیم در فصل ۲۰۱۷، حضوری قدرتمند در مسابقات خواهد داشت.

موفقیت در فصل بعد به این بستگی دارد که چه کسی میتواند معمای قوانین جدید را زودتر از دیگران حل کند. در ردبول، آدرین نیوی (سرمهندس و طراح خودروهای تیم ردبول) این کار را خیلی خوب بلد است.

مرسدس در فصل قبل خیلی زود به قهرمانی جدول سازندگان رسید. این به نفع آن ها بود. چون آن ها منابع مالی فصل قبل خود را به برنامه های فصل ۲۰۱۷  اختصاص دادند. همه میدانیم موتور قوی مرسدس، نقطه ی قوت این تیم است.

به نظر من، بهترین تیم فصل قبل ردبول بود. خودروی این تیم ثبات داشت در حالی که مرسدس در چند مسابقه، از این لحاظ مشکل داشت. اگر رقابت نزدیکی در فصل بعد داشته باشیم، ردبول عملکرد بهتری خواهد داشت.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

یک دیدگاه

دیدگاه خود را بیان کنید