فرمول یک ایران – میکا سالو راننده سابق فرمول یک در مورد انتقال والتری بوتاس به مرسدس گفت که مرسدس با قرارداد یک ساله او را در شرایط سختی قرار داده است.

بوتاس که از ویلیامز جایگزین نیکو روزبرگ بازنشسته شد تنها قرارداد یک ساله با مرسدس دارد. توتو ولف دلیل این کار را باز نگه داشتن مرسدس برای انتخاب راننده برای فصل ۲۰۱۸ اعلام کرد زمانی که هم فتل و هم آلونسو در دسترس خواهند بود.

سالو همچنین اعلام کرد روزهای سختی برای بوتاس در پیش است:

این واقعا شگفت انگیز است که در فرمول یک امروزی شاهد قرارداد یک ساله از تیم معتبری مثل مرسدس باشیم.

همه نیاز به یک قرارداد بلند مدت دارند و درست نمی دانم چه دلیلی پشت این قرارداد است. تنها چیزی که میتوانم تصور کنم این است که والتری به اندازه کافی خوب است که قرارداد بلند مدت تری با تیم ببندد.

من فکر می کنم آنها ( مرسدس ) فقط می خواهند ببینند که او در فصل آینده چه عملکردی خواهد داشت و منتظر اتفاقات بعد از آن باشند ( پایان قرارداد آلونسو و فتل ).

آنها والتری را در یک شرایط سخت در کنار لوئیس همیلتون گذاشتند، با یک فصل فرصت که اصلا آسان نیست.

میکا سالو و میکا هکینن

میکا سالو و میکا هکینن

البته او معتقد است که والتری بوتاس برای غلبه بر فشار های موجود به اندازه کافی قوی است:

زمان برای غلبه بر مشکلات به اندازه کافی هست. والتری بسیار قوی هست. او چهار سال در فرمول یک حضور دارد و این زمان کمی نیست. مهمترین چیز این است که او آمادگی ذهنی خوبی دارد و می تواند روز به روز پیشرفت کند و بهتر شود.

اگر هدف مرسدس حفظ بوتاس باشد سالو اعتقاد دارد که هدف بوتاس نزدیک شدن به همیلتون و سپس رقابت با او است. سالو در ادامه گفت:

خودرو مرسدس بسیار سریع است و این مهم است که والتری چگونه با این خودرو رانندگی خواهد کرد.

والتری همچنان بهترین گزینه مرسدس خواهد بود. اما مسئله اینجاست که او چه وقت مسابقه را در پشت همیلتون به پایان خواهد رساند و در چه موقعی از فصل به رقابت با او خواهد پرداخت.

همیلتون در کلاس بالایی رانندگی می کند، او در تعیین خط بسبار سریع است ولی والتری کمی در مسابقه از او بهتر است. او با خودرو و لاستیک بسیار خوب کار می کند و شانس خوبی در مسابقه دارد.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

5 دیدگاه

  1. ّF1 Legend

    8

    9

    جای مرسدس باشم با بوتاس قرارداد بلندمدت میبندم و با تموم شدن قرارداد همیلتون میرم دنبال فتل
    همیلتون که دیگه تموم شدست

دیدگاه خود را بیان کنید