فرمول یک ایران – مکس موسلی ، رئیس اسبق فدراسیون جهانی اتوموبیل سواری بر این باور است که مسیر تغییرات فرمول یک در سال ۲۰۱۷ اشتباه است. فرمول یک تغییرات زیادی را به خود خواهد دید، خودروهای پهن تر، بالچه های بزرگتر و چرخ های عظیم الجثه تر باعث شده انتظار زمان های سریع تری را داشته باشیم.

البته نگرانی هایی وجود دارد که این تغییرات ممکن است بر سبقت گیری تاثیر بگذارند، تا جایی که پیرلی، شرکت تولید کننده تایرهای فرمول یک درباره سخت تر شدن سبقیت گیری اخطار داده است.

نظر شخصی من این است که مسیری که فرمول یک در پیش گرفته اشتباه است.اگر تصمیم گیری با من بود تغییرات را از بحث های ائرودینامیکی به بخش های مکانیکی منتقل می کردم.تصمیم بر سریع تر کردن ماشین ها بحث برانگیز است چون در طی ۴۰ یا ۵۰ سال گذشته هدف کنترل سرعت بوده است، بالا بردن سرعت باعث بالا رفتن خطر خواهد شد.

موسلی بر این عقیده است که لیبرتی مدیا به عنوان صاحبان جدید فرمول یک باید در نوع نگاهشان به فرمول یک روشن فکرانه تر تصمیم بگیرند؛ هرچند فکر میکند قرارداد با راس براون برای تمرکز هرچه بیشتر روی بعد ورزشی این رشته، حرکت رو به جلویی است.

راس براون - چیس کری - شاون براچز

راس براون – چیس کری – شاون براچز

راس کاملا روح ورزش را درک می کند و دقیقا می داند چه اتفاقی باید رخ بدهد و چه اتفاقی نباید رخ بدهد.به نظر من راس یک مغز تحلیل فوق العاده دارد. راس می تواند کمک بزرگی برای لیبرتی مدیا باشد و با حضور وی، لیبرتی مدیا دیگر نیازی به تمرکز روی بعد ورزشی ندارد. انتخاب راس بهترین انتخاب آنها بود.

زمانی که از موسلی در مورد احتمال رخ دادن چالش های بزرگ در مسیر تغییرات در فرمول یک پرسیده شد پاسخ داد:

پاسخ دادن به این سوال دشوار است.ممکن است این تغییرات تاثیر خارق العاده ای داشته باشند و همه چیز را تغییر دهند، احتمال نتیجه برعکس هم وجود دارد و ممکن است شرایط در حد پیش بینی نشده ای سخت شود.من همیشه به این مساله فکر میکنم که روزی من را به عنوان یک مسئول در مسابقه اسب سواری قرار دهند و از من بخواهند کارها را پیش ببرم. همیشه بیرون نشستن و نگاه کردن آسان است.میتوانی ببینی کارهایی که انجام می دهند نادرست و اشتباه است اما وقتی پشت میز می نشینی و مدارک و قراردادها را می بینی حقیقت را درمی کنی.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

دیدگاه خود را بیان کنید