فرمول یک ایران – مدیر غیر اجرایی تیم مرسدس، نیکی لائودا معتقد است که با قوانین جدید مطرح شده برای فرمول یک، والتری بوتاس به تعادل رسیده و به او کمک خواهد شد.

مرسدس پس از کناره گیری و بازنشستگی نیکو روزبرگ از مسابقات فرمول یک، والتری بوتاس از تیم ویلیامز را استخدام و جانشین نیکو روزبرگ کرد. بوتاس در اواسط ماه ژانویه به این تیم ملحق شد و به او فرصت کمی داده شد تا بتواند خود را تا قبل از شروع تست های پیش فصل (که در پایان همین ماه برگزار می شود) با شرایط و محیط کاری جدید وفق دهد.

با وجود این موضوع، نیکی لائودا روی برگزاری و تنظیم قوانین جدید که شامل لاستیک های پهن تر و افزایش نیروی رو به پایین می شود، حساب می کند و اذعان دارد که بوتاس به خوبی از آن ها بهره مند خواهد شد.

لائودا به نشریه آلمانی Auto Motor und Sport گفت:

او وقت زیادی برای مستقر شدن و وفق دادن خود با شرایط جدید ندارد. همه چیز برای او و همچنین ما جدید است. اما با این حال شرایط او دو مزیت دارد:

اول این که او به یک تیم عالی و درجه یک آمده است که این موضوع، به دست آوردن همه چیز را درست از همین ابتدا راحت تر می کند. و همچنین این که ما امسال با اتومبیل کاملا جدیدی مسابقه خواهیم داد و این مهم برای لوییس [همیلتون] نیز جدید است. بنابراین لوییس نیز نمی تواند اتومبیل خود را شخصی سازی کند و برای توسعه و ارتقای آن شخصا عمل کند.

هر دو راننده می توانند از ابتدا اتومبیل خود را توسعه دهند و این برای هر دوی آن ها قابل توجه خواهد بود.

مرسدس از اتومبیل فصل جدید فرمول یک خود با نام  W08 Hybrid در حضور هر دوراننده ی خود در تاریخ ۲۳ فوریه در پیست سیلوراستون رونمایی خواهد کرد.

 

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

یک دیدگاه

دیدگاه خود را بیان کنید