فرمول یک ایران – مدیر اجرایی تیم مک لارن، زاک براون اذعان دارد که فرمول یک، یک شبه ورزش آمریکایی نمی شود اما از طرفی مدعی است که ایالات متحده نیاز به میزبانی مسابقات بیشتری دارد.

زاک براون معتقد است که فرصت های فراوان و کافی برای گسترش فرمول یک در آمریکای شمالی وجود دارد. به ویژه با در نظر گرفتن این موضوع که هم اکنون لیبرتی مدیا کنترل آن را بدست دارد و دانش خود را به این ورزش تزریق می کند. همچنین براون هشدار داد که در این ورزش باید به مناطق دیگر نیز توجه شود.

براون گفت:

ما به مسابقه ی دیگری در آمریکا نیاز داریم. آستین یک کار برجسته انجام داده است و این عالی است که تیم هاس در فرمول یک شرکت می کند. همچنین اگر یک راننده ی آمریکایی نیز در حال حاضر در فرمول یک باشد، عالی تر خواهد بود و از آنجایی که لیبرتی مدیا بازار و تجارت ایالات متحده را به خوبی می شناسد، این موضوع بسیار مفید خواهد بود.

من فکر می کنم که یک تعادلی وجود دارد. هیچ کس حتی فکر این را نمی کند که این ورزش یک شبه به یک ورزش آمریکایی تبدیل شود. این جا فقط یک منطقه و کشور است. اما نکته ی بسیار مهم این است که فکر می کنم به اندازه ی هر منطقه و کشور در جهان، ظرفیت ها باید افزایش پیدا کند.

ما فقط کافی است مردم آمریکا را بیشتر با ورزش هایمان آشنا کنیم و شکی نیست که آن ها نیز به این ورزش ها علاقه مند شده و به آن ها عشق خواهند ورزید.

زاک براون-گرگ مافی

زاک براون-گرگ مافی (مدیر اجرایی لیبرتی مدیا)

همچنین تیم مک لارن اعلام کرده است که به تازگی یک مدیر جدید بازاریابی به نام بن پریست را استخدام کرده است که وظیفه ی آن، یافتن شرکای جدید برای تیم در آمریکا است.

براون در این باره گفت:

ما یک قهرمان جهانی هستیم اما همچنان به دنبال تجارت و بازاریابی در بازار های جدید و در حال ظهور هستیم، که این فوق العاده است. به طور کلی آمریکای شمالی از بزرگ ترین و ثروتمند ترین بازار های ورزشی است.

ما در این جا فرصت های بسیاری برای رشد و ترقی داریم. بنابراین در حالی که ما همچنان به گسترش و توجه به سرزمین های جدید مشغول هستیم، ما باید در آمریکای شمالی نیز بزرگ تر و گسترده تر شویم.

مردم بسیاری در این جا وجود دارد.شبکه های تلویزیونی نیز فراوان است.در کل منابع اقتصادی زیادی وجود دارد که مانند یک بازار ورزشی بزرگ است. من فکر می کنم که فرمول یک می تواند در اینجا در طول زمان بزرگ تر و کلان تر شود.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

یک دیدگاه

  1. علی

    3

    0

    با سلام
    به نظرم این ورزش تو آمریکا نمی تونه چندان جایی داشته باشه چون قوانین و مقررات سخت و پیچیده ای داره و حتی از نظر موتوری هم شرکتهای آمریکایی تو این زمینه مشکل دارند به قول آقای صباغ زمانی که تیم هاس موتور می خاست برا ماشینش از فراری موتورش رو تهیه کرد به قول ایشون تازه شرکت هاس یه شرکت ابزار دقیقه ولی خود شرکتهاشون هم اذعان داشتند که این پیچیدگی رو نمی تونند تولید کنند . ورزش محبوب اونها ناسکار هستش که موتورها هیولا ماشینها درنده ولی ساده هستند و پیچیدگی فرمول یک رو ندارند و اصلا تیپ مسابقش هم فرق می کنه من حقیقتش خیلی چشمم آب نمی خوره که تو آمریکا جا بیفته چون واقعا دست تیمها بسته می شه البته باید صبر کرد و دید

دیدگاه خود را بیان کنید