فرمول یک ایراناستافل وندورن راننده تازه کار مک لارن با اعلام سختی رقابت کردن با فرناندو آلونسو گفت این کار به نفع او و تیم نیست.

وندورن که در جایزه بزرگ بلژیک قرارداد خود را با مک لارن قطعی کرده بود، فصل گذشته توانست در جایزه بزرگ بحرین ۱ امتیاز کسب کند.

او که علاقه زیادی به رقابت با قهرمان دو دوره فرمول یک دارد دلیلی برای زیاده روی و خروج از چهارچوب دستور تیمی نمی بیند. او گفت:

من رابطه خوبی با فرناندو دارم. در دو سالی که در کنار او بودم، می دیدم که او همیشه برای پیشرفت تیم تلاش می کرد.

او راننده بسیار سریع و رقابتی است. و من فکر می کنم که او بهترین راننده حال حاضر جهان است و این فرصتی بسیار طلایی برای من است که در کنار او تجربه کسب کنم.

اما این برای من اشتباه است که بخواهم با او رقابت کنم. هدف اصلی ما پیشرفت مک لارن است و دوست داریم تیم را در جلو قرار دهیم.

برای من بسیار مهم است که در موقعیت درستی باشم و کار احمقانه ای انجام ندهم و مطمئن شوم همه چیز در جای درست قرار دارد. برای من مدیریت مسابقه برای بدست آوردن نتیجه مطلوب بسیار اهمیت دارد.

وندورن که با رفتن به مک لارن در کانون توجه ها قرار دارد هیچ فشاری از طرف آلونسو به او وارد نمی شود:

این کاملا طبیعی است. در فرمول یک همیشه تحت فشار هستید. شما وارد دنیایی شده اید که وضعیت برای همه برابر است.

ما به استراتژی خود عمل خواهیم کرد. درست است که بعد از هر رانندگی تحت فشار رسانه ها هستید اما این موضوع چیزی را تغییر نمی دهد.

من نسبت به جنسن و فرناندو تجربه کمتری دارم که کار را برای من بسیار دشوار می کند اما مطمئن هستم با کمک تیم از مشکلات عبور خواهم کرد.

استافل وندورن ، جنسن باتن و فرناندو آلونسو

استافل وندورن ، جنسن باتن و فرناندو آلونسو

قهرمان مسابقات جی پی ۲ و فرمولا رنو، پیش بینی فصل آینده را بسیار دشوار می داند:

من هیچ تصوری از فصل بعد ندارم و هیچ پیش بینی نمی توان داشت. تنها تمرکز ما در فصل آینده رسیدن به صدر جدول است و رقابت سختی در بالای جدول وجود خواهد داشت.

در هفته های گذشته پیشرفت خوبی داشته ایم و در شبیه ساز عملکرد خوبی به نمایش گذاشتیم. در حال حاضر هدف ما تست های بارسلونا هست. پیشرفت های مک لارن بسیار خوب بوده است و ما باید در پیست هم تست های زیادی انجام دهیم.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

2 دیدگاه

 1. علی

  2

  2

  با سلام
  یکی از بهترین رانده هایی که تو این چند سال فرمول یک دیدم الونسو بوده واقعا راننده خوبی هست و به نظرم جاش تو تیم مرسدس خالیه ولی امیدوارم بتونه امسال مک لارن پیشرفت خوبی داشته باشه و رقیب جدی باشه

 2. یوسف 1814

  2

  1

  یه زمانی از آلونسو بدم میامد…
  اما خبلی زود پشیمان شدم
  بهتر از اونی بود که فکر میکردم
  همه خوبن… آلونسو بهترین
  کاش مکلارن به اوج برگرده…

دیدگاه خود را بیان کنید