مجله خودرو ایران – لندروور یک نام یک هویت و رنجروور یک پرچمدار و دیگر هیچ! لندروور که سازنده خودروهای لوکس شاسی بلند می باشد با معرفی نسخه جدید رنجروور اتوبیوگرافی شمشیر از نیام کشیده و بار دیگر توانست نام و آوازه خود را بالاتر از دیگران به ثبت برساند ، رنجروور به عنوان اولین شاسی بلند مجهز به بدنه ای تماما از جنس آلومینیوم پیشرفته است که هم باعث قدرتمند تر شدن ، سبکتر شدن و همینطور کم مصرف تر شدن این خودرو می شود معروف است، در این مقاله قصد داریم که این قصر متحرک با شکوه را بررسی کنیم .

رنجروور اتوبیوگرافی SV 2017

RangeRover Autobiographi SV 2017

ظاهر خودرو

در یک کلمه با مد نظر گرفتن یک کاخ و یا یک قصر متحرک ، اتاق طراحی لندروور اقدام به طراحی این خودرو می کند و وقتیکه آن خطوط وسوسه انگیز که روی بدنه نقش می بندد را می بینید این اطمینان را به شما می دهد که وقتیکه شما وارد خیابان می شوید ، تمام چشم ها به شما دوخته می شود و همه اینها به همراه شاسی ها و سیستم فرمان و همینطور اگزوزها و سیستم تعلیق ارتقا یافته ، نسخه اتوبیوگرافی SV دینامیک را به نسخه ای با ۸ میلیمیتر پایین تر از نسخه استاندارد رنجروور تبدیل کرده است.

RangeRover Autobiographi SV 2017 interior design

در طراحی داخلی این خودرو هم شاهد مرغوب ترین چرم موجود در بازار هستیم که با بافتی لوزی شکل کنار هم قرار گرفته اند.

عملکرد خودرو

قدرت

پیشرانه تمام آلومینیومی ۸ سیلندر V شکل ۵ لیتری ۵۵۰ اسب بخاری و گشتاور ۶۸۰ نیوتن متری مسلح به سوپرشارژر نام خود را به عنوان قدرتمندترین پیشرانه رنجروور ثبت کرده است.

دینامیک تطبیقی

دینامیک تطبیقی چنان آرامشی را برایتان به ارمغان می آورد که در واقع احساس می کنید هیچ مسافتی را طی نکرده اید، این سیستم با بررسی جا به جایی های خودرو بیش از ۵۰۰ بار در ثانیه می تواند واکنش لحظه ای به ورودی هایی که از سمت راننده ایجاد می شود یا شرایط جاده ای پیش آمده دهد تا بتواند تضمینی باشد برای داشتن کنترلی بهتر و پایداری بیشتر.

پاسخگویی دینامیکی

پاسخ دینامیکی فرمان‌پذیری خودرو و راحتی شما را به وسیله ی کاهش تمایل خمیده شدن بدنه در حین پیچیدن بهبود می دهد، آخرین سیستم دو کاناله که در این ماشین به کار برده شده می تواند با کنترل کردن جداگانه اکسل های جلو و عقب سبب افزایش چابکی در سرعت های پایین و پایداری در سرعت های بالا و همینطور فرمان پذیری شده ، این سیستم می تواند در حالت آفرود هم پاسخگو باشد.

پیشرانه V8 بنزینی

پیشرانه ۸ سیلندر رنجروور به سبک تمام آلومینیومی و فشرده و با حداقل اصطکاک داخلی طراحی شده است،این پیشرانه با بهینه سازی هایی که توسط ” مدیریت پیشرانه بوش” برای آن در نظر گرفته شده از انژکتور مستقیم فشار بالا با سیستم تزریق پاششی هدایت شده چند سوراخه نصب شده در مرکز این سیستم پیشرفته (منظورش همین انژکتور) بهره می برد.

گیربکس ۸ سرعته اتوماتیک

تمام پیشرانه های بنزینی و دیزلی ارائه شده برای این خودرو می تواند با گیربکس پیشرفته ۸ سرعته اتوماتیک که الکترونیکی کنترل می شود جفت شده و با ازتقاهای صورت گرفته از جانب مهندسین لندروور تعویض دنده با پاسخگویی فوق العاده ای را ایجاد می کند،با هشت نسبت فاصله فوق العاده نزدیک ، تعویض دنده تقریبا به عملی غیر محسوس تبدیل می شود به طوریکه هر تعویض دنده در ۲۰۰ میلی ثانیه انجام می شود.

پاسخ سطحی تطبیق‌پذیر

این تکنولوژی و نوآوری می تواند سبب شود که راننده خودرو را روی یک سرعت ثابت در شرایط سخت(گِل و …) تنظیم کند این سامانه که عملکردی شبیه کروز کنترل را دارد می تواند با تنظیم سرعت بین ۲ تا ۳۰ کیلومتر بر ساعت به راننده امکان تمرکز کامل روی فرمانگیری دهد تا راهی برای عبور از موانع پیدا کند.

پاسخ سطحی تطبیق‌پذیر

ALL TERRAIN PROGRESS CONTROL

حرکت روی سطحی با حداقل اصطکاک

رنجروور برای شروع حرکت از سیستم کنترلی بهره می برد که این امکان را ایجاد می کند که خودرو براحتی و نرمی حرکت خود را آغاز کند حتی روی سطوحی با اصطکاک کم مانند یخ ، برف یا چمن خیس شده.

حرکت روی سطحی با حداقل اصطکاک

LowTractionLaunch

پایداری روی سطح شیبدار

این سیستم کنترلی با این منظور تعبیه شده است که اگر خودرو روی شیب تندی قرار داشته باشد و راننده از روی اشتباه پایش را از روی ترمز بردارد خودرو جا به جا نشده و کنترل آن از دست راننده خارج نشود.

پایداری روی سطح شیبدار

GRADIENT RELEASE CONTROL

سیستم پاسخگویی سطح

با یک بدنه تمام آلومینیومی و با قلب تپنده ای که حافظ اعتبار لندروور است این خودرو می تواند قابلیت های آفرودی فوق العاده ای را داشته باشد. سیستم پاسخگویی سطحی که لندروور برای این محصول در نظر گرفته با ۲ سیستم ، توانایی بررسی و شناسایی شرایط رانندگی و همینطور بهینه سازی خودکار قابلیت رانندگی و کشش با استفاده از سازگار کردن پاسخ میان پیشرانه خودرو،جعبه دنده ، دیفرانسیل مرکزی و شاسی را داراست که در نهایت می تواند خواسته های سطحی که روی آن رانندگی می شود را برآورده کند.

سیستم پاسخگویی سطح

TERRAIN RESPONSE

سیستم کنترل سراشیبی

سیستم کنترل سراشیبی کمکی برای کنترل و حفظ پایداری خودرو در حین روبرو شدن با سراشیبی است که این روند با حفظ سرعت ثابت خودرو و اعمال ترمز های جداگانه به هرچرخ می باشد.

سیستم کنترل سراشیبی

HILL DESCENT CONTROL

حسگر اختیاری ورود به آب

این یک امکان(آپشن)اختیاری می باشد که می تواند کمکی باشد برای راننده هنگام عبور از رودخانه ها ، مسیر های آبی  و یا جاده هایی که دچار آب گرفتگی شده اند با استفاده از حسگرهایی که روی آینه بغل تعبیه شده است و اگر عمق نیز زیاد باشد به راننده اخطاری مبنی بر زیادی عمق می دهد.این سیستم با فراهم کردن اطلاعات تصویری حاصل از بررسی جریان آبی پیش رو از جمله میزان عمق آب نسبت به خودرو و همینطور مقایسه اینکه مقدار بیشینه ورود به آب برای خودرو را در صفحه لمسی نشان می دهد ، می تواند کمک حال راننده در این شرایط باشد.

حسگر اختیاری ورود به آب:

WADE SENSING

حرکت خودرو بین خطوط و بررسی شرایط راننده

حسگر نگهداری خودرو بین خطوط این امکان را ایجاد می کند که اگر خودرو به طور ناخواسته ای از مسیر منحرف شد آن را به آرامی به مسیر برگرداند و حسگر بررسی شرایط راننده این وظیفه را دارد که با بررسی لحظه به لحظه شرایط راننده این نکته را دریابد که اگر راننده احساس خوابالودگی یا سرگیجه می کند به او هشدار دهد که باید ترمزگیری کند.

حرکت خودرو بین خطوط و بررسی شرایط راننده:

LANE KEEP ASSIST AND DRIVER CONDITION MONITOR

کروز کنترل تطبیقی

اگر در حال رانندگی با لندروور خود در جاده های بین شهری و یا یک ترافیک روان هستید هیچ سیستمی بهتر از این سیستم نمیتواند کمک حال شما باشد،این سیستم که به یک ترمز اضطراری مجهز است فاصله امنی را برای خودروی شما نسبت به خودروی جلویی ایجاد می کند ، حالا چه خودروی جلویی سرعت خود را کم کند یا متوقف شود حالا اگر خودروی جلویی شما هم اقدام به افزایش سرعت کند رنجروور شما هم آزاد است که این کار را انجام دهد.

کروز کنترل تطبیقی

ADAPTIVE CRUISE CONTROL WITH QUEUE ASSIST

ترمز اضطراری خودکار

اگر حسگر های خودرو احساس کنند که برخورد غریب الوقوعی با خودروی جلویی امکان پذیر است،ابتدا با یک هشدار روی صفحه نمایش راننده را از این برخورد احتمالی با خبر می کنند ، اگر راننده  به موقع اقدام به ترمزگیری نکند و هنوز هم حسگر های خودرو این برخورد را مد نظر داشته باشند ، ماشین به طور خودکار اقدام به ترمزگیری میکند تا از این برخورد احتمالی جلوگیری کند.

ترمز اضطراری خودکار

AUTONOMOUS EMERGENCY BRAKING

تسلط بر نقاطه کور

این حسگر می تواند خودروهایی که درحال رسیدن به شما هستند یا به سرعت در حال نزدیک شدن به شما هستند را با اعلام هشداری از سمت یک چراغ اخطار کوچک در آینه بغل سمت خودروی مورد نظر با خبر کند.

تسلط بر نقاطه کور

BLIND SPOT MONITOR WITH REVERSE TRAFFIC DETECTION

پارک راحت خودرو

سیستم هدایت پارک لندروور پارک کردن موازی و عمودی را با هدایت شما به بهترین فضای ممکن براحتی امکانپذیر نموده است ، تنها چیزی که شما نیاز دارید این است که دنده مناسب را انتخاب نموده و سرعت را کنترل کنید این سیستم همینطور برای بیرون آمدن از پارکینگ هم مفید واقع می شود و تمام تنش ها و استرس های ورود و خروج از پارکینگ را با نشان دادن گرافیکی جهتگیری ها به طور کامل برطرف می کند.

پارک راحت خودرو

PARKING AIDS

دوربین دید ۳۶۰ درجه

با نمایش یک دید ۳۶۰ درجه خارجی روی صفحه لمسی می تواند کمک بسیار خوبی برای ورود و خروج به تنگناها و نقاط حساس کند.

دوربین دید ۳۶۰ درجه

SURROUND CAMERA SYSTEM

دمای مناسب صندلی جلو و عقب

تمرکز این خودرو در بوجود آوردن بیشترین راحتی برای سرنشینان است که با توجه به سیستمی که برای صندلی های این خودرو تعبیه شده این امکان حتی در شرایط آب و هوایی فوق العاده سخت نیز فراهم می شود برای مثال از سیستمی نو آورانه برای خنک کردن صندلی گرم شده و یا برای از بین بردن رطوبت و همچنین گرم و نرم کننده صندلی در صبح های ناخوشایند سرد و یخ زده استفاده می کند.

دمای مناسب صندلی جلو و عقب

CLIMATE FRONT AND REAR SEATS

نمایشگر روی شیشه جلو

این نمایشگر کوچک که روی شیشه جلو نصب شده به این منظور است که راننده بتواند تا جاییکه می تواند نگاهش را به سطح جاده بیندازد،این نمایشگر شامله اطلاعاتی از قبیل سرعت ، دنده و مسیر حرکت است،این ویژگی با توجه به درخواست راننده می تواند فعال یا غیرفعال باشد.

نمایشگر روی شیشه جلو

HEAD UP DISPLAY

کنترل دمای داخل خودرو

برای اینکه رنجروور از برقراری دمای متعادل در داخل خودرو بدون در نظر گرفتن هوای بیرون  مطمئن شود ، از سیستم نوآورانه ای برای تنظیم دما استفاده کرده است که حاصل تلاش های سخت مهندسان لندروور در برنامه های توسعه ای این کمپانی بودند ، این سیستم در دنیای واقعی نیز بین دماهای بین ۴۰ تا منفی ۵۰ درجه سانتیگراد تست شده است.

کنترل دمای داخل خودرو

CLIMATE CONTROL

بسته شدن آرام درب های خودرو

این امکان که بسته شدن آرام و بی سر و صدای در را به اختیار دارد این وظیفه را دارد که بعد از اینکه شما زمانیکه اقدام به بسته شدن درب می کنید ، ۶ میلی متر مانده به اینکه درب بسته شود این سنسور کنترل این ۶ میلیمتر را به عهده می گیرد و درب را به آرامی می بندد.

بسته شدن آرام درب های خودرو

SOFT DOOR CLOSE

و امکانات دیگر رفاهی و سرگرمی از قبیل تکنولوژی Incontrol و همچنین سیستم صوتی فوق العاده  Meridian این خودرو،  آنرا تاریخ ساز کرده است!

تکنولوژی InControl Pro

INCONTROL PRO

سیستم صوتی Meridian

Meridian TM

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

دیدگاه خود را بیان کنید