فرمول یک ایران – راننده ی ۵۷ ساله و سابق فرمول یک، گرهارد برگر معتقد است که سباستین فتل در تغییر تیم خود در فصل ۲۰۱۵ از ردبول به تیم فراری مرتکب اشتباه شده است.

این حرکت سباستین فتل در زمان خود، با انتقال مایکل شوماخر از تیم بنتون به فراری در سال ۱۹۹۶ مقایسه می شد اما برگر اعتقاد دارد که شرایط در آن زمان متفاوت بوده است.

برگر به مجله موتور اسپورت سوئیسی Aktull گفت:

مایکل افراد بنتون را با خود همراه داشت. بنابراین سباستین باید تنها در صورتی به فراری می رفت که کاری مشابه با کار مایکل انجام می داد. او باید چهره های کلیدی و مهم ردبول را با خود همراه می کرد.

همچنین برگر اذعان دارد که پیشرفت و بهبود قابل توجهی را در تیم فراری در طی ۱۲ ماه آینده مشاهده نخواهد کرد و همین موضوع می تواند منجر به این اتفاق شود که قهرمان چهار دوره ی رقابت های فرمول یک (سباستین فتل) به تماس احتمالی مرسدس برای فصل ۲۰۱۸ پاسخ دهد.

برگر در ادامه گفت:

من فکر نمی کنم که تغییرات زیادی در سال ۲۰۱۷ در فراری رخ دهد. لذا همین موضوع فتل را مجبور به تصمیم گیری درباره ی آینده ی خود می کند.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

6 دیدگاه

 1. Saeed

  7

  0

  بعنوان طرفدار فتل هم موافقم هم مخالف
  موافقم چون فتل تو فراری نمیتونه فتل ردبول باش چون انتظار خیلی بیشتری ازش میره و هی با شوماخر مقایسه میش چون هم المانیه هم فراری داره و هم تو شرایط مشابه ب فراری اومد
  ی دلیل دیگش هم اینه ک فتل ۲۰۱۴ ک ردبول رقابتی نبود خیلی سرخورده شد و اگ ۲۰۱۵ هم میبود احتمالا دیگ هیچوقت فتل همیشگی نمیشد
  مخالفم هستم چون مطمئنم فراری ب اوج بر میگرده و دوره شوماخر رو فتل تکرار میکنه
  چون هنوزم تو اوجه و پارسال هم عملا تو ۴ ریس برنده بود.استرالیا و اسپانیا و کانادا ک با استرارتژی باخت و تو سنگاپور هم ک بدشانسی اورد
  ضمنن مطمئنم بهترین کسی ک خودشو با سرعت ماشینا تطبیق میده فتل هست پس اگ بخایم کلی بگیم ن.اشتباه نکرده

  • MOSTAFA

   1

   1

   داداش درسته که ما میگیم فراری تو مسابقه هایی مثل استرالیا و کانادا میتونست قهرمان شه ولی برای برنده شدن واقعا رقابت با مرسدس سخته چون اگه اون استراتژی رو که مرسدس تو این مسابقه ها داشت رو فراری هم تکرار میکرد صد در صد سرعتش خیلی کم تر میشد.
   ولی کاتالونیا….
   بنظرم برای فصل بعد حرف آلونسو درباره فراری هم صدق میکنه اینکه مسئله فقط آیرودینامیکه چون موتور که به احتمال قوی مثل امساله ولی آیرودینامیکه که میتونه اونا رو از ردبول جلو بندازه و به مرسدس نزدیک کنه

دیدگاه خود را بیان کنید