مجله خودرو ایران – زمانی را به یاد بیاورید که پورشه ۹۱۱ تنها یک کوپه کوچولوی موتور عقب بود؛ و حالا که تبدیل به امپراتور خودروهای اسپرت سریع شده است و در انواع کوپه، کابریولت و تارگا تولید می شود. از ۳۷۰ تا ۵۸۰ اسب بخار، گیربکس PDK با تعویض دنده فوق سریع و در نسخه های دیفرانسیل عقب یا دو دیفرانسیل. و حالا محبوب ترین خودروی پورشه نسخه ۹۱۱ Carrera GTS را در بین دیگر نسخه ها می بیند.

روی کاغذ، نسخه های GTS چیزی بین Carrera S با ۴۲۰ اسب بخار و GT3 با ۴۷۵ اسب بخار هستند. همان موتور ۳٫۰ لیتری ۶ سیلندر تخت توربوشارژر Carrera S که با دریچه های بزرگتر هوا حالا با قدرت ۴۵۰ اسب بخار به میدان آمده اند. قیمت۹۱۱ Carrera GTS از ۱۲۰٫۰۵۰ دلار آغاز می شود که ۱۵٫۰۰۰ دلار گرانتر از S 911 Carrera است.

پورشه 911Carrera gts

پورشه ۹۱۱Carrera gts

روی جاده GTS مانند Carrera S می ماند که به GT3 نزدیک شده باشد. در واقع حسی مانند برادر ضعیفتر دارد. دلیلش هم واضح است، نسخه GTS برخی از آپشنهای پرطرفدار Carrera S را به آن افزوده. پورشه ۹۱۱Carrera GTS در هر سه حالت کوپه، کابریولت و تارگا قابل سفارش است و به جز در مدل تارگا که تنها دو دیفرانسیل آن فروخته می شود، در دو نمونه دو دیفرانسیل و دیفرانسیل عقب عرضه می شوند. گیربکس PDK از آن دست آپشنهایی است که برای سفارش آن باید مبلغی جدا بپردازید وگرنه با همان هفت سرعته دستی مواجه خواهید شد.

اما وقت آن است سراغ آپشنهایی برویم که اینجا به صورت استاندارد خواهیم داشت. بدنه پهنتر نسخه Carrera 4 در تمام ۹۱۱ های GTS وجود دارد و گلگیرها هم ۴٫۸ سانتیمتر پهنتر شده اند. اسپویلرهای جلو به زمین نزدیکترند و اسپویلر عقب هم بزرگتر شده. رینگها همانند نسخه های توربو، ۱٫۵ سانتیمتر پهنتر هستند و توربو ها ورودی های هوا هم بزرگتر شده اند.

پورشه 911Carrera gts

پورشه ۹۱۱Carrera gts

در داخل، صندلیها و غربیلک فرمان با چرم آلکانترا پوشیده شده اند. پورشه ۹۱۱ GTS  به انواع سیستم های مدیای پورشه در بالاترین سطح مجهز است و نمایشگر ۷٫۰ اینچی آن هم از کیفیت بالایی برخوردار است.

پورشه 911Carrera gts

پورشه ۹۱۱Carrera gts

توربوهای بزرگتر فشاری معادل ۱۸ psi ایجاد می کنند که بیشتر از ۱۶ psi در نسخه Carrera S است. این یعنی ۳۰ اسب قدرت و ۳۷ پاوند فوت گشتاور بیشتر تا پورشه ۹۱۱ Carrera GTS با ۴۵۰ اسب بخار قدرت و ۴۰۵ نیوتن متر گشتاور آماده مبارزه با هر رقیبی باشد.

سیستم تعلیق فعال پورشه موسوم به PASM به صورت استاندارد در مدلهای GTS موجود هستند. ترمزها بر سر جای خود باقی هستند؛ اما به لطف اسپویلرهای جدید، بهتر از قبل خنک می شوند. فرمان هم ۱۰ درصد تیزتر از برادر ضعیفتر است. پکیج Sport Chrono هم علاوه بر سریعتر کردن خودرو، پیچیدن را دقیقتر می کند.

پورشه 911Carrera gts

پورشه ۹۱۱Carrera gts

خب، اینهمه از قدرت و گشتاور و چسبندگی و تیزی بیشتر گفتیم تا برسیم به یک ۹۱۱ بیشتر! پورشه می گوید مدلهای GTS نسبت به هم قطاران ضعیفتر خود در ثبت صفرتاصد ۰٫۲ ثانیه سریعتر هستند و حداکثر سرعتشان ۵ کیلومتر بر ساعت بیشتر است. سریعترین نسخه GTS، پورشه ۹۱۱ Carrera 4 GTS کوپه است که پورشه می گوید صفرتاصد را در ۳٫۴ ثانیه ثبت می کند و حداکثر سرعتش به ۳۱۲ کیلومتر بر ساعت می رسد. همچنین پورشه ادعا می کند این مدل با تایرهای استاندارد، پیست نوربرگرینگ را در ۷ دقیقه و ۲۶ ثانیه دور زده که ۱۲ ثانیه سریعتر از GTS سابق و ۴ ثانیه سریعتر از Carrera S است.

پورشه 911Carrera 4 gts

پورشه ۹۱۱Carrera 4 gts

ما یک Carrera 4 GTS کوپه با گیربکس دستی را در پیست Killarney آفریقای جنوبی و یک GTS Cabriolet با گیربکس PDK را در جاده های اطراف شهر تست کردیم. سیستم چهارچرخ متحرک در پیچها خوب جواب پس می دهد و آنها را تمیز رد می کند. صدای موتور بخصوص در ردلاین بسیار دلنشین است. تنها مشکلم با گیربکس دستی بود که واقعاً خسته به نظر می رسد. همیشه به دنبال دنده صحیح خواهید بود و هیچ جوره بهتر از گیربکس PDK فوق العاده نیست.

با GTS Cabriolet (و گیربکس PDK) رانندگی آرامی در جاده های خارج شهر داشتم. واکنش فرمان هم در پکیج Sport Chrono تیز و به موقع است. یک ۹۱۱ تیز و خوش صدا که حس یک سوپراسپرت به تمام معنا را دارد.

پورشه 911Carrera 4 gts

پورشه ۹۱۱Carrera 4 gts

پورشه ۹۱۱ را برای هر سلیقه ای طراحی کرده. از نسخه پایه که یک اسپرت عالی است تا ۹۱۱ توربو S که به اندازه یک هایپرکار سریع است؛ همچنین ۹۱۱ GTS که چیزی بین این دو است. تنها کافیست به سلیقه تان پاسخ دهید.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

دیدگاه خود را بیان کنید