فرمول یک ایران – تیم فرمول یک مانور اعلام کرد که به رابطه ی خود با شرکای تجاری پایان داده و قصد دارد تا با تصویه حساب کارکنان خود تا اخر همین ماه، تیم را منحل کند.

مانور که در پیدا کردن اسپانسر شکست خورده بود ورشکستگی خود را اعلام کرد. مدیر مانور استفان فیتزپاتریک اعتراف کرد که هدف تیمش در فصل ۲۰۱۶ رسیدن به رده دهمی تیمی بود که موفق به انجام آن نشدند و کار برای مانور در پایان این ماه تمام است.

البته مشاور و مدیر ارشد تیم همچنان در حال مذاکره با افراد علاقه مند جهت سرمایه گذاری برای تامین منابع مالی جهت فصل آینده هستند. اما در شرایط کنونی هیچ خبر تازه ای از شریک مالی جدید برای مانور نیست و تا روز جمعه تمام تیم باید به بنبوری، مقر اصلی تیم منتقل شود. انتظار می رود تا پایان ژانویه، ۲۱۲ نفر از کارکنان مانور نیز کار خود را با این تیم به پایان برسانند.

جف رولی عضوی از هیئت مدیره مانور گفت:

این واقعا تاسف بار است که این اتفاق افتاده است. مانور نام بزرگی در موتوراسپورت انگلستان است و در دو سال اخیر نیز رقابت خوبی در فرمول یک داشتیم.

اما داشتن یک تیم فرمول یک به استاندارد های بالایی نیاز دارد و این موضوع به سرمایه عظیم و مداومی نیاز دارد.

کمپانی ( JRSL ( Just racing servise limited شریک تجاری مانور در ابتدای ماه ژانویه نیز در تلاش برای جذب حامی مالی، موفق به تامین هزینه مالی تیم نشده است اما در شرایط کنونی و در چهارچوب زمانی نتوانستیم راهی مناسب و دائم برای حفظ تیم انجام دهیم و در این زمان کوتاه کاری برای انجام دادن وجود ندارد.

من از همه کارکنان و علاقه مندان به مانور تشکر می کنم که در همه حال و در سخت ترین شرایط در کنار ما بودند. روز سه شنبه پایان کار ما با همکاران است و تا پایان ماه تمام هزینه قرارداد آن ها پرداخت خواهد شد. به عنوان یکی از مدیران مانور تمام سعی خود را برای کمک به کارکنان تیم که کار خود را از دست داده اند انجام خواهم داد.

مانور ریسینگ و JRSL امتیاز مانور را در فرمول یک حفط خواهند کرد ولی به دلیل مشکلات مالی در مسابقات حضور نخواهند داشت، با این حال و با کناره گیری مانور در فصل ۲۰۱۷ شاهد رقابت ۲۰ راننده با یکدیگر خواهیم بود.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

2 دیدگاه

  1. شاهین

    4

    1

    واقعا آدم متاسف میشه که به خاطر هزینه های این مسابقات که بسیار بالا هستش شاهد جدایی تیمها و دست کشیدن اسپانسر ها از حمایت مالی هستیم

دیدگاه خود را بیان کنید