فرمول یک ایران – راس براون معتقد است که نکته کلیدی برای سلامت آینده فرمول یک، برنامه ریزی بلند مدت است که تا به حال فاقد آن بوده و او فکر می کند که هدف اصلی باید ساده کردن قوانین باشد.

براون که در ماه های اخیر به لیبرتی مدیا مشاوره می داد، در روز دوشنبه، سمت مدیر اجرایی-ورزشی فرمول یک به او داده شد. براون گفت:

من مدیریت سمت ورزشی [فرمول یک] را بر عهده دارم. چیزی که من به همراه دیگر دست اندرکاران فرمول یک، تیم ها، فیا (FIA) و غیره برای توسعه می خواهیم، دریافت یک چشم انداز برای چند سال آینده است.

من احساس می کنم و بر اساس تجربه می دانم که فرمول یک به واکنش (واکنش طرفداران و اهالی فرمول یک و…) گرایش دارد. و این یک مشکل است و این واکنش ها باعث تلاش برای پیدا کردن یک راه حل می شود، اما بسیار به ندرت خواهید دید که فرمول یک، یک چشم انداز رو به جلو برای سه تا پنج سال آینده داشته باشد و از قبل تصمیم بگیرند که این ورزش کجا می خواهد باشد.

بنابراین ما می دانیم که طرفداران چه چیزی را می خواهند؛ آن ها سرگرمی می خواهند، آن ها مسابقات نزدیک (رقابت نزدیک) می خواهند، آن ها می خواهند بفهمند که چه چیزی شده و چه اتفاقی رخ داده است.

فکر می کنم همه با این موافق باشند. پیدا کردن راه با تمام تیم ها و درگیری همه ی مردم در این موضوع، برای رسیدن به آن مهم است.

راس براون - چیس کری - شاون براچز

راس براون – چیس کری – شان براچز

براون اذعان کرد که قوانین و مسابقات در حال حاضر بیش از حد پیچیده هستند:

من فکر می کنم سادگی یک هدف کلیدی برای آینده است. من در چند سال گذشته یک تماشاگر فرمول یک بودم و بارها می شد که حتی نمی دانستم در مسابقه چه خبر است!

فکر می کنم که طرفداران می خواهند مسابقه دادن را ببینند، و ما چیز زیادی از آن ندیدیم. ما در چند سال گذشته مسابقه دادن دو راننده با تیمی مشابه را مشاهده کردیم و این تقصیر مرسدس نیست.

و حتی انواع مختلفی از طرفداران وجود دارد؛ طرفدارانی که به مسابقات می آیند، طرفدارانی که از طریق تلویزیون مسابقات را می بینند و طرفدارانی که از دیگر رسانه ها دنبال می کنند و یک تعادل بین همه ی این ها نیاز است.

ما مسابقه می خواهیم، بنابراین وقتی که شما به مسابقات در آخر هفته می آیید، شما باید از ابتدا تا انتها سرگرم شوید.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

8 دیدگاه

 1. سجاد

  7

  3

  واقعا حرفاش درسته قوانین اونقدر مبهم و پیچیدس که کسی نمیفهمه چی شد کی اشتباه کرد یا کی باید پنالتی بگیره.البته شاید مبهم وضع میکند تا مثل امسال بتونن از هر کس خوششون اومد بگذرن و به بعضیا همینطور پنالتی بدن.ایشالا که این تغییرات و با اومدن راس براون قوانین که معضل اصلی هست برطرف بشه و شاهد رقابت سالم باشیم

   • هومن

    1

    7

    چقدم اتریش پیچیده بود خدایی…

   • Saeed

    4

    0

    تقصیر رزبرگ نبود چون ترمزاش خراب شده بودن و همینطور موقع تصادف فتل تیکه های لاستیک ماشینش رو خراب کرده بودن.اینا رو صباغ میگ ن من.

   • هومن

    0

    4

    ترمزش خراب بود… سه ساعت سر پیچ فرمون نمیداد تا لوییس باش بغل به بغل شه

 2. F1 fan

  4

  4

  از یه طرف آمریکایی ها وارد قضیه شدن که ادم میترسه فرمول۱ رو هم بکشونن به سمت ورزش های خودشون که سرکاریه و کلی جنگولک بازی های الکی داره و از طرفی هم خوشحال میشه که راس براون قدرت اجرایی پیدا کرده
  امیدوارم جای اون پیرمرد شیاد لابی گر کلا حس نشه
  نزدیک تر کردن تیم ها به نظر من مهمترین چیز تو بالا بردن جزابیته بعد قوانین

 3. شاهین

  8

  0

  فصل ۲۰۱۶ فصل جذابی برای فرمول ۱ نبود. میشه گفت شاید بیشترین حساسیت و جذابیت برای طرفداران تیم مرسدس بود که عده ای طرفدار همیلتون و عده ای طرفدار رزبرگ بودن. تیم های دیگه خیلی هیجان به مسابقات نمیدادن (به جز چند مورد جزئی از فتل و ورشتاپن). جذابیت مسابقه به این هستش که ندونی کی برنده مسابقه میشه. تو ۲۰۱۶ توی پیچ اول نهایت دوم هر گرندپری برنده معلوم میشد که یا همیلتون بود یا رزبرگ

دیدگاه خود را بیان کنید