فرمول یک ایران – شرکت لیبرتی مدیا تایید کرد که پروژه تصاحب و مالکیت این شرکت بر فرمول یک نهایی شده است و موقعیت جدید برنی اکلستون نیز رئیس بازنشسته می باشد.

بنابر گزارشات مطرح شده در روز دوشنبه، شرکت لیبرتی مدیا چیس کری را به جای برنی اکلستون در نقش مدیر اجرایی فرمول یک منصوب کرد.این موضوع تاییدیه ای بر پایان ۴۰ سال تصدی برنی اکلستون در این ورزش می باشد و همچنین این شرکت طی بیانیه ای اعلام کرد که برنی اکلستون به عنوان یک منبع مشاوره ای برای هیئت مدیره ی فرمول یک نقش خواهد داشت.

اکلستون گفت:

من به کسب و کار خود که توانسته ام آن را در عرض این ۴۰ سال ایجاد کنم و همچنین به چیزهایی که از فرمول یک به دست آورده ام افتخار می کنم و میخواهم از تمام کسانی که تاکنون با آن ها کار کرده ام، اعم از تمام تیم ها و حامیان مالی و مُروجان و شبکه های تلویزیونی تشکر کنم.

من بسیار خوشحالم که این تجارت و کسب و کار به دستان لیبرتی مدیا سپرده شد چرا که آن ها می خواهند برای این ورزش سرمایه گذاری کنند.من اطمینان دارم که چیس کری نقش خود را به خوبی در این ورزش ایفا خواهد کرد و این ورزش به خوبی از او بهره مند خواهد شد.

 

چیس کری و برنی اکلستون

چیس کری و برنی اکلستون

همچنین مدیر عامل شرکت لیبرتی مدیا، گِرِگ مافی نیز گفت:

ما بسیار خوشحالیم که توانستیم پروسه ی مالیکت بر فرمول یک را به اتمام برسانیم و همچنین بسیار خرسندیم که چیس کری به عنوان مدیرعامل، این مجموعه را رهبری خواهد کرد.

این یک فرصت بزرگ برای رشد این ورزش است و ما به چیس و توانایی و قابلیت های او اطمینان کامل داریم.او یک فرد مناسب برای تحقق این هدف است.

من می خواهم از برنی برای موفقیت فوق العاده بزرگ او در ساختن این ورزش جهانی عالی و قابل توجه، تشکر کنم.

مدیر اجرایی جدید فرمول یک، چیس کری نیز در این باره گفت:

من برای گرفتن این نقش بسیار هیجان زده هستم.فرمول یک دارای پتانسیل بسیار بالا همراه با فرصت های بکر متعدد و فراوان است.

من از شنیدن ایده های طرفداران،تیم ها،فیا و حامیان مالی لذت می برم و برای این ورزش امیدوارم.ما با تمام این عوامل در ارتباط خواهیم بود و با آن ها کار خواهیم کرد تا بتوانیم تجربه برگزاری مسابقات را افزایش دهیم و ابعاد جدیدی را به این ورزش اضافه کنیم.

من می خواهم از برنی به خاطر بیش از چند دهه رهبری این ورزش تشکر کنم و آن را به رسمیت بشناسم.فرمول یکی که پیش روی ماست به خاطر او و تیم مدیریتی با استعداد اوست و او همیشه به عنوان بخشی از خانواده ی فرمول یک باقی خواهد ماند.نقش برنی به عنوان رئیس بازنشسته به گونه ایست که او هنوز بخشی از این ورزش است و همکاری او در این ورزش ضروری و مناسب است و من از بینش و راهنمایی های ادامه دار او متشکرم و از آن ها بهره خواهم برد تا بتوانیم فرمول یکی بسازیم که برای بلند مدت پر از موفقیت باشد و همه از آن لذت ببرند.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

2 دیدگاه

 1. سجاد

  5

  3

  خدا رو شکر که این مافیای انگلیسی رفت.خب این یکی هم آمریکایی هم باسوادتر.بالاخره هاروارد درس خونده.آمریکاییا بهتر از انگلیسیان گرچه هردوشون انحصار طلبن و برنامه های لیبرتی مدیا کلا در جهت منافع آمریکاست نه فرمول یک.

 2. Helix.H44

  0

  4

  ببینم دیگه کسی میگه مدیرن f1 از همیلتون حمایت میکنن. اکلستون هم که رفت دیگه بهانه ندارن البته بهانه تراش ها همیشه یه چیزی دارن بگن

دیدگاه خود را بیان کنید