فرمول یک ایران – مالک آینده فرمول یک، شرکت لیبرتی مدیا اذعان دارد که ممکن است ساختارهای مالی این ورزش تغییر کند و همچنین امکان دارد فراری نیز کمک های مالی که در قبل از آن ها بهره می بُرد را از دست بدهد.

شرکت لیبرتی مدیا که امیدوار است تا پایان ماه تصاحب خود بر فرمول یک را تکمیل کند، حال تمرکز خود را بر روی مسائلی معطوف کرده است که بتواند محبوبیت و درآمد خود از این ورزش را افزایش دهد.

یکی از ایده هایی که این شرکت در نظر گرفته است توزیع عادلانه ی درآمد حاصل از فرمول یک بین تیم ها می باشد که می تواند پایانی بر شیوه ی پرداخت پول به تیم های قدیمی تر فرمول یک باشد.

به عنوان مثال تیم فراری فقط برای این که بخشی از فرمول یک است و در آن شرکت می کند بیش از ۹۰ میلیون دلار دریافت می کند.که این شیوه پرداخت پول به شکلی است که پول دریافتی فراری بیش از ۲ برابر دریافتی تیم های مانور و سائوبر است.

مدیر عامل اجرایی شرکت لیبرتی مدیا، گرگ مافی اذعان دارد که دیگر زمان برای توزیع نابرابر پول بین تیم ها به پایان رسیده است و تیم فراری نیز باید چنین تغییراتی را بپذیرد چرا که افزایش درآمد های حمایتی و پول های پرداختی به تیم ها، برای رقابتی کردن فرمول یک مزایایی خواهد داشت.

گرگ مافی گفت:

اگر شما فراری هستید، پس شما درآمد های حمایتی زیادی دارید و پول بسیاری که از راه های مختلف به شما تزریق می شود.

بنابراین فکرکردن به این مورد و ایجاد تعادل در پول های پرداختی به تیم ها باعث می شود تا تعادل بیشتری بین آن ها ایجاد شود و عدالت بیش از پیش برقرار گردد.

من انتظار دارم که نوعی پلت فرم جدید ایجاد شود تا بتواند کمک بیشتری به درآمدهای حمایتی و پول هایی که قرار است به تیم ها پرداخت شود بکند.

برنی اکلستون و چیس کری

برنی اکلستون و چیس کری

درکنار این ایده جسورانه و بزرگ تغییر دادن ساختار های مالی فرمول یک، موضوع مهم دیگری که در روز شنبه ایجاد شد درباره ی آینده ی برنی اکلستون در فرمول یک بود به طوری که ممکن است تصدی برنی اکلستون در این ورزش در آینده به پایان برسد.

سایت خبری Sky Sports گزارش داد که لیبرتی مدیا برنامه ای دارد تا در طی اوایل هفته ی آینده اعلام کند که اکلستون به عنوان مدیر اجرایی در این ورزش فعالیت خواهد داشت.این گزارش همچنین بیان کرد که مقام اکلستون، یک مقام و عنوان افتخاری خواهد بود.

حدس و گمان ها درباره ی جایگاه اکلستون در این ورزش در حال افزایش است و  همچنین این شرکت دو انتصاب کلیدی را طی هفته های آینده اعلام خواهد کرد.انتصاب مدیر اجرایی سابق شبکه ESPN به عنوان مدیریت بازاریابی و همچنین از راس براون نیز برای سازماندهی کردن برخی روش ها و قوانین ورزشی استفاده خواهد شد.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

5 دیدگاه

  • Hamed

   10

   2

   ردبول هم سهم کمی از توزیع این پول نداشته هم چنین مرسدس
   بعدش طرف چرت محض گفته چه دلیلی داره مانور بیاد اندازه فراری پول حق پخش بگیره ؟
   سابقه اش بیشتره ؟ قهرمانیش بیشتره ؟ یا از اولین دوره فرمول ۱ متعهد بوده به این ورزش ؟
   چند نفر تو دنیا موقع پخش یه گرندپری به هوای مانور میشینن یه ریس رو میبینن که بخواد اندازه فراری پول بگیره ؟
   اگه خیلی دلتون میسوزه برای تیمای ضعیف از کیسه خودتون حمایتشون کنید
   فرض کنید الان تو لالیگا بگن لاس پالماس باید اندازه رئال و بارسا پول بگیره از حق پخش ، کدومشون زیربار میرن ؟

 1. احسان

  2

  2

  خبر خوبیه که هیچ تیمی و هیچ راننده ایی نور چشمی نباشه ، اتفاقا مانور به اندازه فراری مهمه ، بیننده ها میان که پیروزی فراری بر مانور رو ببینن حالا اگه مانوری وجود نداشته باشه بیننده ها چی رو میبینن؟ دور زدن ٢ تا ماشین قرمز تنها؟؟؟ قرار نیست همه مساوی بگیرن قراره عادلانه بگیرن یعنی بر أساس عملکردشون ….یعنی اگه مانور تونست تو جدول بالاتر از فراری قرار بگیره این حقشه که پول بیشتری بگیره …

دیدگاه خود را بیان کنید