فرمول یک ایران – با تغییر قوانین در سال ۲۰۱۲ دیگر خبری از دیفیوزر های دمنده در فرمول یک نبود. پس از بازگشت موتور های توربو به دنیای فرمول یک و تغییرات قوانین سال ۲۰۱۶ زمزمه هایی از بازگشت این سیستم بحث بر انگیز به میان آمده است.

با توجه به وجود یک خروجی اگزوز در بالای دیفیوزر امکان استفاده از اثر گاز های خروجی نبود اما با تغییر قوانین و استفاده تیم ها از دو خروجی کوچک در زیر خروجی اصلی اگزوز به نام اگزوز ویستگیت (Wasetage Tailpipe) این احتمال می رود که تیم ها برای استفاده از این فرصت طلایی بر آیند.

اگزوز 2016

اگزوز ۲۰۱۶

 

با توجه به عکس زیر، دو موضوع کاملا مشخص است؛ یکی استفاده هوندا از طرح منحصر به فرد خود و استفاده از MGU – H کوچک در موتور که بین دو توربین توربو قرار دارد و دیگری استفاده از دو خروجی عمودی در قسمت انتهای موتور.

موتور هوندا 2017

با توجه به اجبار تیم ها از استفاده از خروجی های ویستگیت در خودرو به تیم ها اختیار خروج گاز می دهد. به این ترتیب که مهندسین می توانند همه گاز خروجی را از سه لوله یا حتی از فقط یک لوله خروجی اگزوز از موتور خارج کنند.

از آنجا که فدراسیون هیچ محدودیتی برای مکان و اندازه گاز خروجی از لوله های خروجی ندارد این فرصت به تیم ها داده شده است تا بار دیگر از گاز خروجی اگزوز برای بهره وری آیرودینامیکی استفاده کنند.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

2 دیدگاه

دیدگاه خود را بیان کنید