مجله خودرو ایران – کاپوت پایینتر، قدرت بیشتر و گیربکس ۱۰ سرعته جدید. در زمانی که ما منتظر اخبار موستانگ شلبی GT500 جدید و دوج چلنجر دیوانه یعنی دمون هستیم، فورد فیس لیفت ششمین نسل از محبوب ترین ماسل کار جهان را ارائه داد.

مهمترین تغییر موستانگ، خداحافظی نسخه V6 است. این بار تنها دو موتور چهار سیلندر اکوبوست و V8 تنفس طبیعی قابل سفارش هستند. در ساخت اگزوزهای جدید از شلبی GT350 الهام گرفته شده است تا قدرت افزایش یابد. تا وقتی که فروش موستانگ در پائیز آغاز شود، نمی توان فهمید تغییراتی مانند کاپوت پایینتر و ال ای دی های جدید چقدر بر فروش آن تأثیر خواهند گذاشت.
فورد موستانگ 2018

برای نسخه ۲۰۱۸ موستانگ ۱۱ رنگ قابل سفارش خواهند بود. رنگهای جدید، نارنجی فیوری، رویال کریمسون و آبی کونا نام دارند. ۱۲ نوع رینگ مختلف در ابعاد ۱۸ تا ۲۰ اینچی قابل سفارش هستند. اسپویلر جدیدی هم به موستانگ اضافه شده که بر زیبایی ظاهر عقب آن می افزاید. همچنین چهار لوله اگزوز زیبا هم به این امر کمک می کنند.

فورد موستانگ 2018

فورد موستانگ 2018

موستانگ های V8 با دو موتور ۵٫۰ لیتری در نسخه های عادی و ۵٫۲ لیتری در نسخه GT350 عرضه می شوند. فورد درباره قدرت این موتورها حرف دقیقی نزده. ولی ادعای مصرف سوخت پایینتر و قدرت بیشتری دارد. برای شنیدن صدای زیباتر در موستانگ GT، سفارش اگزوزهای بهتر آپشنال است.

به نظر می رسد در موستانگ اکوبوست با موتور ۲٫۳ لیتری چهارسیلندر باید به دنبال گشتاور بیشتر و شتاب بهتر باشیم. در این سه سالی که از عرضه این مدل می گذرد، ۴۰ درصد از فروش موستانگ را به خود اختصاص داده و حالا با نبود نسخه V6، احتمالا درصد فروش بیشتری خواهد داشت.

تایرهای جدید میشلن برای نسخه V8 قابل سفارش اند. سیستم تعلیق و به خصوص دمپرهای این مدلها متحول شده تا چسبندگی بیشتری داشته باشیم. نسخه اکوبوست هم از پکیجهای اسپرت تری برخوردار خواهد بود.

فورد موستانگ 2018

کابین تفاوت زیادی با نسخه قبلی ندارد. نمایشگر ۱۲ اینچی سیستم مالتی مدیا قابل سفارش است. سیستم مالتی مدیا به روز رسانی شده و اطلاعات بیشترش نظیر حالت و کیفیت رانندگی و زمان دور پیست نمایش داده می شوند. شیفترهای جدید هم در سه نسخه نرمال، اسپرت و مسابقه عرضه می شوند. در کل کابین کمی شیکتر به نظر می رسد. استفاده از آلومینیوم بیشتر شده و کنسول وسط از کیفیت بهتری برخوردار است.

کابین فورد موستانگ 2018

کابین فورد موستانگ 2018

صندلی فورد موستانگ 2018

با این حال، نمی توان گفت موستانگ جدید زیباتر از قبل شده. به خصوص از نمای جلو با انتقادات زیادی مواجه است. همان طور که گفتیم، باید منتظر ماند و دید آیا موستانگ همچنان محبوب ترین ماسل کار خواهد بود یا خیر.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

یک دیدگاه

دیدگاه خود را بیان کنید