فرمول یک ایران – نیکی لائودا، مدیر غیر اجرایی تیم مرسدس معقتد است که راننده ی تازه ورود این تیم، والتری بوتاس به اندازه ی نیکو روزبرگ بازنشسته سریع خواهد بود و آزاد است که هم تیمی جدید خود، لوئیس همیلتون را به چالش بکشد.

بعد از مدت ها انتظار، بالاخره جانشین قهرمان ۲۰۱۶ فرمول یک در عصر روز دوشنبه اعلام شد و راننده ی فنلاندی بعد از چهار سال حضور در تیم ویلیامز به مرسدس پیوست. لائودا در این باره به RTL آلمان گفت:

بوتاس بهترین فرد است. من باور دارم که او می تواند مانند نیکو و به اندازه ی او سریع باشد. به این دلیل است که فصل جدید را با او و همیلتون شروع می کنیم.

ما به یک راننده که متناسب با تیم ما بود نگاه داشتیم. تا به حال ما همیشه دو راننده در اختیار داشتیم که می توانستند برای قهرمانی جهان رقابت کنند.

نیکو و لوئیس یک مثال خوب از آن است، چرا که آن ها مبارزه تن به تن داشتند. گاهی اوقات یک راننده در جلو قرار داشت و گاهی یک راننده دیگر، در سه سال گذشته، ما هر چیزی که برای برنده شدن وجود داشت را بردیم.

و به خاطر همین با بوتاس پیش می رویم، همان طور که او تجربه و سرعت را به تیم ارمغان می آورد.

بوتاس جایگزین نیکو روزبرگ در فرمول یک

والتری بوتاس – مرسدس

او یک فنلاندی آرام است و من این را دوست دارم. او زیاد صحبت نمی کند اما سخت کوش است.

من و توتو سال هاست که او را می شناسیم. فکر می کنم که او کاملا با تیم متناسب است.

لائودا همچنین روشن ساخت که مانند همیشه، بوتاس می تواند هم تیمی خود، همیلتون را به چالش بکشد:

مانند همیشه؛ هر دو راننده آزادانه هر چقدر می خواهند می توانند فشار بیاورند. این هرگز در مرسدس تغییر نمی کند و در آینده تغییر نخواهد کرد.

ما با لوئیس صحبت کردیم و به او توضیح دادیم که بوتاس در کنار او رانندگی خواهد کرد. لوئیس هیچ مشکلی با این نداشت. فکر می کنم که ما می توانیم با آرامش وارد فصل جدید شویم.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

11 دیدگاه

 1. Love & Lewis

  11

  8

  به امید یه رقابت جذاب و تماشایی بین دو راننده قدرتمند تیم قدرتمند مرسدس(که تنها رقابت حال حاضر فرمول یکه!) و علی الخصوص به امید دخیل نبودن شانس و مشکلات فنی برای قهرمانی.
  (فکر می کنم که ما می توانیم با آرامش وارد فصل جدید شویم) شاید با آرامش شروع بشه اما پای قهرمانی جهان که وسط باشه،حتی دو هم وطن و دو دوست رو هم به جون هم میندازه.
  بوتاس به رویاش رسیده و میخواد از این فرصت فوق العاده برای اولین و شاید آخرین قهرمانیش استفاده کنه و لوئیس هم مثل همیشه جاه طلبی خودش رو داره.واقعا رابطه این دو چگونه خواهد شد؟

   • Hamid

    2

    5

    خوب من ک چیز خاصی نگفتم
    فقط میگم رزبرگ طفلک نتونست با این بسازه
    تو ک جای خود داری.

 2. ١

  1

  5

  خیلی باحال میشه فصل جدید با رفتن پدی لاو به ویلیامز این تیم قوی بشه و برای قهرمانی رقابت کنه، موتور مرسدس هم استفاده میکنن. ماسا قهرمان جهان بشه و با قهرمانی خداحافظی کنه، اون وقت فکرکنم ناراحت ترین آدم ولتری بوتاس باشه و میگه چه اشتباهی کردم از ویلیامز رفتم

  • -

   1

   0

   با سلام

   برای این بخش فقط خود بنده هستم، سعی می کنم پوشش کاملی داشته باشیم و برای پخش زنده هم اگر اوکی باشه، اعلام می کنیم…

   • ١

    0

    0

    ممنون ، امیدوارم پخش زنده درست بشه

دیدگاه خود را بیان کنید