فرمول یک ایران – تیم فرمول یک ویلیامز تایید کرده است که فیلیپه ماسا در کنار لنس استرول در فصل ۲۰۱۷ فرمول یک مسابقه خواهد داد.

فیلیپه ماسا که در پایان فصل ۲۰۱۶ بازنشستگی خود از  فرمول یک را اعلام کرده بود، با این اوصاف برای یک سال دیگر نیز به مسابقه دادن ادامه خواهد داد. تیم ویلیامز بیان کرده است که قراردادش با فیلیپه ماسا یک ساله می باشد.

همچنین تیم ویلیامز رسما اعلام کرد که والتری بوتاس برای پیوستن به تیم مرسدس مشکلی ندارد. راننده ی ۳۵ ساله ی برزیلی متقاعد شده بود که در کنار هم تیمی کم تجربه ی خود در فصلی که تغییراتی نیز به همراه دارد، به عنوان یک راننده با تجربه ی بیشتر برای ویلیامز مسابقه بدهد.

فیلیپه ماسا بیان کرد:

اولا من خیلی خوشحال هستم که فرصتی برای بازگشت من به تیم ویلیامز پیش آمد. همیشه در نظر داشتم که در جایی در ۲۰۱۷ مسابقه بدهم، اما تیم ولیامز در قلب من جا دارد و من به هر آنچه که آنها سعی در دست یافتن به آن دارند، احترام می گذارم.

با توجه به وقایع، والتری یک فرصت عالی دارد، و من بهترین ها را برای او در تیم مرسدس آرزو می کنم.

در عوض زمانی که به من شانس کمک کردن یه تیم ویلیامز در ۲۰۱۷ پیشنهاد شد، احساس کردم که کار درست باید انجام شود. من به هیچ وجه اشتیاق خود برای مسابقه دادن را فراموش نکردم، و برای بازگشت به مسابقات خیلی انگیزه دارم.

ماسا ادامه داد:

حمایت ها از سوی طرفداراها خیلی در این چند هفته ی گذشته زیاد بوده است و از این بابت خیلی سپاسگذارم. همچنین برای همکاری با لنس رو به جلو می نگرم. من او را برای چندین سال می شناسم و پیشرفت او را در طی زمان دیدم. پس من برای دست یابی به موفقیت به همراه لنس بسیار امیدوار هستم.

والتری بوتاس قراردادی با تیم ویلیامز برای امسال داشت ولی مرد فنلادی این تیم را ترک خواهد کرد تا جایگزین نیکو روزبرگ در تیم مرسدس بشود.

اعلامیه رسمی انتظار می رود که به زودی اعلام شود.

فیلیپه ماسا ۲۵۰ گرندپری را طی دوران ورزشی خود شروع کرده است، در فصل ۲۰۱۶ در رده ی ۱۱ ام و پشت والتری بوتاس با ۳۲ امتیاز قرار گرفت.

کلر ویلیامز بیان می کند:

من خیلی خوشحال هستم که فیلیپه پذیرفت که به تیم ویلیامز بازگردد و به ما در پیشرفت در سال ۲۰۱۷ کمک کند. با این حال، بوتاس یک فرصت عالی برای جنگیدن برای عنوان قهرمانی جهان دارد، ما خیلی تلاش خواهیم کرد که به توافقی با تیم مرسدس برسیم تا این فرصت را برای والتری مطئمن کنیم.

والتری از سال ۲۰۱۰ عضوی از خانواده ی ویلیامز بوده است، زمان آن رسیده بود که استعداد خود را بهبود ببخشد، من از این فرصت استفاده می کنم تا از تلاش های او تشکر کنم و بهترین ها را برای او در سال آینده آرزو دارم.

فیلیه نیز یکی از اعضای دوست داشتنی خانواده ی ویلیامز بوده است و این فرصت که دوباره با او کار کنیم چیزی بود که ما همه منتظر بودیم.

فیلیپه بازگشت تا برای تیم ویلیامز ثبات، تجربه و استعداد را فراهم کند تا تیم رو به جلو پیش برود.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

2 دیدگاه

دیدگاه خود را بیان کنید