مجله خودرو ایران – پورشه و فراری را فراموش کنید، بنتلی این افتخار را کسب کرده است. با بنتلی کنتیننتال سوپراسپرت جدید که حداکثر سرعت آن به ۲۰۹ مایل بر ساعت(۳۳۷ کیلومتر بر ساعت) می رسد و همچنان شما را در راحتی و آپشنهای بی نهایتش غرق می کند.
بنتلی کنتیننتال سوپراسپرت

قدرتبخش آن موتور ۶ لیتری W12 معروف بنتلی است که با توربوشارژرهای بزرگتر و اینترکولرها و اگزوزهای جدید، قادر به تولید ۷۰۰ اسب بخار قدرت در دور ۶۰۰۰ rpm و ۷۵۰ پاوند فوت گشتاور در دور ۲۰۵۰ تا ۴۰۰۰ rpm است. این یعنی ۷۹ اسب بخار قدرت و ۱۶۰ پاوند فوت گشتاور بیشتر نسبت به کنتیننتال سوپراسپرت ۲۰۰۹. موتور قدرت خود را به کمک گیربکس اتوماتیک و سیستم چهارچرخ متحرک با فرستادن ۶۰ درصد قدرت به چرخهای عقب آزاد می کند. این سیستم با ترمزهای کربن سرامیکی و غنی شدن از فیبر کربن برای وزن کمتر کامل می شود.

بنتلی کنتیننتال سوپراسپرت

بنتلی کنتیننتال سوپراسپرت حسن ختامی بر نسل دوم کنتیننتال خواهد بود و به گفته پائول جونز، تمرکز بنتلی از این به بعد بر ارائه نسل بعدی کنتیننتال خواهد بود. از پیشرفتهای این مدل می توان به سپرهای خشنتر، اسپویلر عقب بزرگتر، رینگهای ۲۱ اینچی فورج کاری شده و استفاده فراوان از فیبر کربن اشاره کرد. همچنین اگزوزهای تیتانیومی و تریم فیبرکربن(بیشتر!) برای آن قابل سفارش خواهند بود.

کابین بنتلی کنتیننتال سوپراسپرت

کابین بنتلی کنتیننتال سوپراسپرت

قیمت برای کنتیننتال سوپراسپرت کوپه ۲۹۳۷۰۰ دلار و برای کنتیننتال سوپراسپرت کانورتیبل ۳۲۲۶۰۰ دلار خواهد بود و اولین سری آنها در تابستان به مشتریان عرضه خواهد شد.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

دیدگاه خود را بیان کنید